A pavouk přichází

Novinové titulky se předhánějí, aby bombasticky informovaly o únosech dětí vlivných osobností a celebrit. Když je jedno z nich nalezeno mrtvé, je zřejmé, že na případ musí být nasazeni ti nejlepší detektivové z nejlepších. Odborník na psychologické profily Alex Cross a agentka tajných služeb Jezzie se pustí po stopách geniálního psychopata, ovšem ten jako by byl nepolapitelný......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9806/a-pavouk-prichazi-1-bg4-9806.jpg 4.1323

Alex Cross 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Alpress

Along Came a Spider, 1993

Kniha A pavouk přichází

ArwenAragorn
předevčírem

60%
"Díky, že jste mi zachránil život. Jednou vás za to, Crossi, zabiju."

Pěkná průměrná detektivka, která mi zpříjemnila volný čas, ale nebylo to nic takového, od čeho bych se nemohla odtrhnout.
V tomto prvním díle jsem se seznámila s detektivem Alexem Crossem, který to nemá jednoduché v práci ani v osobním životě. Trochu mi ovšem vadilo autorovo neustálé zdůrazňování toho, že je černoch. Ráda si přečtu i jeho další případy.
Postava psychopata Garyho je tady velmi dobře vykreslena.

petraj30
29.10.2020

Úžasný psychothriller. Všechno bylo skvěle vymyšlené (tedy doufám) a všechno precizně dotaženo do úplného konce. Čtivá, velice napínavá a promyšlená kniha, kterou jsem nechtěla a ani nemohla odložit, až na úplném konci.
Filmové zpracování jsem ještě neviděla, ale stejně si myslím, že ty důležité okamžiky dokáže správně zachytit ve velké většině případů pouze kniha.
Mně se to moc líbilo, prostě skvělé odstartování série s Alexem Crossem.
Ale na druhou stranu musím takovou četbu prokládat poněkud oddechovější formou, proto po večerech čtu dvojnásobné množství pohádek. Tam se zatím tolik nevraždí:-):-):-)
Skvělé, těším se na pokračování.

Aymira
29.09.2020

Už je to spoustu let, co jsem viděla film, takže jsem si teď při čtení vzpomínala jen na určité detaily a naštěstí jsem netušila, jak to vlastně dopadlo. Pokud mohu srovnat sama za sebe, film byl rozhodně lepší, vadilo mi totiž, jakým stylem je kniha psaná. Spíše to celé působilo jako nějaká reportáž, vše se odehrávalo hrozně rychle, není zde vůbec vybudována jakákoliv atmosféra. Najdou mrtvé dítě a nic. Jede se dál. Úplně bez emocí. Navíc jsem si podle filmu do postavy Alexe projektovala Morgana Freemana a to také nebylo ono. Shrnuto - jako nápad je kniha určitě super, ale nezaujalo mě provedení.

raffi
24.09.2020

Táto kniha je výnimočná... stretla som sa tu s jedným z najhorších prekladov vôbec. Vydanie od Alpressu z roku 2008 (už druhé) a nikde v dohľade žiaden korektor? Nie som ten, čo podtrháva každú chybu v texte, ale nejaký človek predo mnou to urobil (nech mu ruka na niekoľko dní zdrevenie!), dosť to skresľuje vnímanie knihy ako celku.
Len pre predstavu - strana 234 a veta "Nespouštěla ze mne oči.", hneď na protiľahlej strane 235 rovnaká a predsa iná veta " Nespouštěla ze mě oči.". Stále opakovanie rovnakých výrazov, nelogické vety - nájdeme tam všetko.
Už samotný príbeh bol pre mňa utrpením (špatným prekladom násobený), detektívna linka bola zničená milostnou zápletkou hlavného hrdiny. Všetko je to v súčasnom trende amerických detektívok, kde sa na mieste podozrivého objaví každú chvíľu niekto iný vždy po nejakom šokujúcom zvrate.
Alex Cross je pre mňa nevierohodná postava, takého psychológa radšej nikdy nestretnúť – dá sa veriť, že nepozná psychopatickú osobnosť, keď je s ňou v tesnom kontakte takú dobu? Jediná silná a dobre zvládnutá postava v knihe je Gary Soneji, a to je na celú knihu dosť málo.

Ivan Kučera
14.06.2020

Solídny kriminálny psychotriler s kvalitným ústredným hrdinom Alexom Crossom, ktorý sa právom dočkal vlastnej série. Knižný dej je príjemne zamotaný, ale vo filmovom spracovaní mi to dosť vadilo.

o_mega
13.06.2020

Prvá polovica sa dobre číta, druhá už menej.

Risa605
15.05.2020

Zklamání. Nuda. Odpad.

Monika1717
12.05.2020

Dobrá detektivka. Dobrá, proto za 3 hvězdy. Zajímavý námět, první třetina knihy má spád, pak to začne trochu drhnout. Zajímavá osobnost psychopata. Kniha rozhodně není špatná, ale četla jsem od JP i lepší.