A pavouk přichází

A pavouk přichází https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9806/bmid_a-pavouk-prichazi-1-bg4-9806.jpg 4 361 77

Alex Cross série

Novinové titulky se předhánějí, aby bombasticky informovaly o únosech dětí vlivných osobností a celebrit. Když je jedno z nich nalezeno mrtvé, je zřejmé, že na případ musí být nasazeni ti nejlepší detektivové z nejlepších. Odborník na psychologické profily Alex Cross a agentka tajných služeb Jezzie se pustí po stopách geniálního psychopata, ovšem ten jako by byl nepolapitelný...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Alpress

Along Came a Spider , 1993

Malina20
24.09.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. Okamžitě mě vtáhla do děje. Je to druhá knížka od J. Pattersona, kterou jsem přečetla. Jsem nadšená. Líbila se mi ještě víc než Sběratel polibků. Všem vřele doporučuji.

aluskacz
22.07.2016 4 z 5

Trvalo mi než jsem se začetla a než mě vtáhla kniha do děje. Je to dobrá kniha, pak se i dobře četla, Soneji byl hodně dobrý psychopat, dobře autorem vykreslený. Nicméně musím říct, že jsem četla už lepší, na konci knihy jsem si neřekla "WAU to bylo super" a to mi chybělo. I přesto mám doma půjčené další dvě z této série. :) Dala bych 3 a 1/2 hvězdy ale jelikož to nejde tak dávám 4.

vangog
15.06.2016 5 z 5

Tak trochu jsem čekal jiný konec,ale tenhle taky není špatný.
Dobrá kniha

konicekbily
25.04.2016 4 z 5

Podařilo se mu vytvořit moc pěknou zápletku a povedlo se mu nenásilně nás seznámit s hlavním hrdinou celé řady. Skvělý a nečekaný závěr!

DickBach
20.04.2016 4 z 5

Dobré, místy velice dobré, kupodivu se děj občas vymykal klasickému scénáři Alexe Crosse. Jen ta Jezzie mi moc "neseděla", osobně mám Crosse zaškatulkovaného jako singla...

zd0981
09.03.2016 2 z 5

Naprosto nevěrohodné, místy až hloupé

postrach
06.03.2016 5 z 5

Začala jsem číst sérii Alex Cross před týdnem.Kniha je hodně napínavá a děsivá.Kniha mě opravdu hodně zaujala.Proto jsem se rozhodla,že přidám tohohle autora do oblíbených.

Kuliš42
03.03.2016 5 z 5

Sérii Alexe Crosse mám přečtenou úplně celou,tedy která zatím vyšla v češtině,což je 19 či 20 knih.Všechny díly byly super,některé samozřejmě trochu převyšovaly jiné,ale rozhodně celkově skvěle vyprávěné,žádná nuda,hluchá místa.Hodně napětí,zvratů. Strašně moc se mi líbí Pattersonův styl krátkých kapitol,střídání osob ve vyprávění,a tím i dějových linií a různých pohledů na věci,situace.Tento zásadní dramatický a megapoutavý prvek plus mluva jednoho,většinou hlavního, hrdiny v první osobě, provází všechny autorovy thrillery a detektivky(kromě Crosse jsem přečetla hodně skvělých samostatných děl,takže vím).Tím je autor zcela jedinečný,přitažlivý,nutí čtenáře být jako na droze a neodcházet od knih,je to jako silný magnet.A z komentářů různých knih tady vidím,že má podobný názor dost lidí,takže paráda!Samozřejmě se nesmí brát vše moc vážně,opravdově,doslova,mnohé situace a "nesmrtelnost"hlavních hrdinů je třeba brát s nadhledem,rezervou,vždyť je to podle autorovy fantazie a schopnosti tvorby,vyprávění,a ne pravdy.Komu se to nelíbí a nepřekoná to,ať ho nečte,ne?A my ostatní můžeme jásat a být nadšeni! No a co se týká zfilmování dvou dílů,já viděla zatím jen Sběratele polibků a musím říci,že to knize bohužel nesahá ani po kotníky.Kniha je naprosto úžasná až geniální a ve filmu mi nejvíce vadilo,že byl hodně dějově odbyt-v podstatě vynechali druhou hlavní postavu vraha a vztah Alexe s doktorkou Kate,ten je v knize propracovaný,lehce milostný a hodně důvěrný,kdežto ve filmu jsou k sobě neosobní a vykají si.Ani Morgan Freeman to nezachránil,je na Alexe moc strarý a celkový výkon nepřesvědčil.Alexe v knížce čtenář musí milovat! Knížky prostě nemají chybu,budu hledat neustále nová díla,Crosse i samostatné romány.A pustím se nově i do série Ženského klubu.

hledaseniki
04.12.2015 4 z 5

Série Alexe Crosse mě nějak minula, viděla jsem sice film, který vznikl na motivy této knihy, ale díky filmu jsem neměla chuť knihu číst, a víte co? Byla to chyba, protože ta kniha je stokrát lepší, protože je v ní skoro všechno jinak.
Soneji je vynikající záporák a dodával tomu příběhu tu správnou špetku šílenství. Kniha má vhodný počet stránek, takže se nemůžete nudit a ani to není nijak zdlouhavé, což potěší nejednoho čtenáře.
Thriller jak má být, plný zvratů, i když na můj vkus tam bylo hrozně moc postav, které vlastně v příběhu neměli žádnou zvláštní úlohu. Nemusím dodávat, že se chystám na druhé volné pokračování s Alexem Crossem.

Endy17
29.10.2015 4 z 5

Trochu netradiční detektivka. Mé první, ale určitě ne poslední setkání s detektivem doktorem Alexem Crossem.

Iva B.
23.09.2015 5 z 5

Výborné, překvapivé! Doporučuji k přečtení, určitě nebudete zklamaní ;-)

zp87
23.02.2015 4 z 5

To marketa5522: Dobrý den, troufám si tvrdit, že série Alexe Crosse na sebe má jakousi návaznost, ale tak malou, že je zbytečné brzdit se ve čtení, pokud nemůžete sehnat nějaký díl. Není to jako například jednotlivé díly Harryho Pottera (kde na sebe díly skutečně navazují).
Tu "návaznost" u Alexe Crosse bych přirovnala třeba k seriálu Akta X nebo mě napadá Xena, princezna bojovnice. :) Jakýsi společný rámec, ale jednotlivé příběhy.
Nejvýraznější spojitostí je postava Génia, která svazuje jednotlivé příběhy - ale vše důležité autor stejně připomene.
Já jsem četla první díl - a pak až 7. (Chuť krve) - protože jsem ty mezi tím nesehnala a v příběhu mi žádné kousky skládačky nechyběly. Maximálně Alex třeba zmíní, že mu něco připomnělo "ty loňské vraždy" - takže jsem nevěděla "jaké" - ale to mi nevadilo.

marketa5522
20.02.2015

Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat,zda série detektiv Alex Cross má na sebe návaznost? Mám namysli,zda je lepší číst knížky popořadě a nebo zda nevadí, číst je na přeskáčku?

zp87
19.12.2014 4 z 5

Moje první knížka od Pattersona - a zatím (podle mě) nejlepší.
Vygradované napětí, zvraty a psycho, opravdu psycho zločinec... navíc skvěle vykreslený.

Ale musím dodat, že nejdříve jsem knížku po první kapitole odložila (ten únos dítěte a jeho pohřbení zaživa bylo na mě moc)... po přečtení jiné knihy jsem se k Pavoukovi vrátila a jsem za to ráda.

koki.veru
27.09.2014 5 z 5

Krásná knížka, krásná detektivka....Moje druhá knížka od tohoto spisovatele...nejdřív jsem (bohužel) četla druhý díl z této série a teprve potom tuto knížku, ale oba dva díly jsou úžasné a rozhodně budu v této sérii pokračovat :) kniha plná napětí :)

pobijecmuch
26.07.2014 5 z 5

Série o Lexovi Křížovi je velmi dobrá. Kdo v těchto knihách hledá nějakou chybu, tak ji samozřejmě najde. Pro mně je to jedna z nejlepších krimi sériích této doby.

cie
16.04.2014 4 z 5

Skvělá knížka, těším se na další díly.

Andy74
16.03.2014 4 z 5

Od počátku mi to moc nešlo číst, nějak se mi ten děj táhl. Přistihla jsem se, že se do čtení musím nutit. Asi od poloviny to nabralo trošku akčnosti :o) a už se nedalo odejít.... Kniha mne nezklamala, konečné rozuzlení příběhu bylo pro mne překvapivé. Jak jinak, neohrožený a nesmrtelný psycholog Alex Cross :o))

vaili
19.02.2014 5 z 5

Zezačátku mě to moc nechytlo jsem si říkala co na tom Crossovi všichni mají, ale druhou půlku nešlo nedočíst bez přestávky :)

Laf
13.02.2014 3 z 5

Pěkná kniha i příběh. V jednu chvíli jsem z toho byla zmatená, ale nakonec se to rozuzlilo. :)