Jánošík! - pravdivý príbeh legendárneho zbojníka a jeho družiny

Jánošík! - pravdivý príbeh legendárneho zbojníka a jeho družiny https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16052/bmid_janosik-0Tj-16052.jpg 4 13 6

Pravdivý príbeh legendárneho zbojníka a jeho družiny Spoznajte Jánošíka takého, akého ste ho ešte nepoznali! Komiks, pod ktorý sa podpísali prozaik Dušan Taragel a ilustrátor a výtvarník Jozef Gertli známy pod pseudonymom Danglár. Deväť kreslených príbehov zo života legendárneho Jánošíka a jeho družiny. Je to zároveň prvé kompletné vydanie komiksu, ktorý vychádzal na pokračovanie v denníku Pravda v lete 2006.... celý text

dr.horrible
30.09.2022 3 z 5

Goscinnyovský formát, skvelé kresby a príbehy, ktoré by ste vymysleli počas jedného dlhšieho sedenia na záchode. Scenár lenivý.

Radoľa
06.06.2021 5 z 5

Skvostné Danglárove kresby a ironizujúci, no zároveň povesť rešpektujúci Taragelov scenár k jednotlivým epizódam zo života slovenského národného hrdinu vytvorili dokopy moderný a humorom nabitý komix. Pekne sa v ňom ukazuje dvojznačnosť skutkov zbojníckej skupiny, ktorí často robili dobre len sebe, no napokon to ľudová tvorivosť, legendy a čas pretavili v dobro pre celý ubiedený a ťažko skúšaný národ. Pobavili aj viaceré drobné odkazy na súčasnosť či dobové kontexty - Jánošík má izbietku vyzdobenú nápismi Robin Hood či Rinaldo Rinaldini; na trhu v Kežmarku ponúkajú tričká s Jánošikovou podobizňou, popri tričkám so supermanovsky štylizovaným S a podobne.

PeetrsCZ
30.09.2019 5 z 5

Češi mají Káju Saudka a Slováci zase Danglára:)

MichalPuchovsky
29.07.2019 4 z 5

Krátke bizarné príbehy zo sveta Jánošikovej družiny. Perfektná ironická kresba a výborné pointy. Humor nie je taký lacný, ako v prípade mladšieho knižného bračeka "JJ proti Dračiemu rádu" a skôr paroduje literárne stereotypy spojené s knihami o Jánošíkovi.

Voliarty
29.08.2016 5 z 5

Ako komiksovému fanúšikovi, mi to odporúčal kamarát, že vraj to má peknú kresbu. A to musím uznať! Nepamätám si, že by som niekedy vychvaľoval u komiksu kresbu, tu by to však bola chyba! Je pekná, devušky sú kreslené naozaj, vážne SEXI a nájde sa v nej aj pár vtipných detailov (Jánošík s.r.o.).
Čo sa týka príbehu, ide o poviedočky, ktoré sú krátke, zábavné a ich jedinou nevýhodou je, že je ich len pár, čo tvorí asi jediné mínus knihy - krátkosť. Tých 32 strán utečie rýchlejšie ako Jánošík pandúrom :(

Komnenos
16.02.2012 4 z 5

Skvelá paródia slovenskej legendy. Taragel s Danglárom zároveň parodujú slovenský ľud v minulosti a najmä dnes. Irónia, satira a sarkazmus zatínajú do živého čo sa nemusí každému páčiť.

komiksy Jánošík

Dušan Taragel
slovenská, 1961
2002  85%Roger Krowiak
1999  75%Sekerou a nožom
2007  85%Vražda jako společenská událost
2006  75%Jánošík! - pravdivý príbeh legendárneho zbojníka a jeho družiny
1997  75%Rozprávky pre neposlušné deti a ich starostlivých rodičov

Kniha Jánošík! - pravdivý príbeh legendárneho zbojníka a jeho družiny je v