Jánošík! Pravdivý príbeh legendárneho zbojníka a jeho družiny

Spoznajte Jánošíka takého, akého ste ho ešte nepoznali! Komiks, pod ktorý sa podpísali prozaik Dušan Taragel a ilustrátor a výtvarník Jozef Gertli známy pod pseudonymom Danglár. Deväť kreslených príbehov zo života legendárneho Jánošíka a jeho družiny. Je to zároveň prvé kompletné vydanie komiksu, ktorý vychádzal na pokračovanie v denníku Pravda v lete 2006....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/16052/janosik-pravdivy-pribeh-legendarneh-Al5-16052.jpg 3.58
Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Slovart (SK)

Kniha Jánošík! Pravdivý príbeh legendárneho zbojníka a jeho družiny

Voliarty
29.08.2016

Ako komiksovému fanúšikovi, mi to odporúčal kamarát, že vraj to má peknú kresbu. A to musím uznať! Nepamätám si, že by som niekedy vychvaľoval u komiksu kresbu, tu by to však bola chyba! Je pekná, devušky sú kreslené naozaj, vážne SEXI a nájde sa v nej aj pár vtipných detailov (Jánošík s.r.o.).
Čo sa týka príbehu, ide o poviedočky, ktoré sú krátke, zábavné a ich jedinou nevýhodou je, že je ich len pár, čo tvorí asi jediné mínus knihy - krátkosť. Tých 32 strán utečie rýchlejšie ako Jánošík pandúrom :(

Komnenos
16.02.2012

Skvelá paródia slovenskej legendy. Taragel s Danglárom zároveň parodujú slovenský ľud v minulosti a najmä dnes. Irónia, satira a sarkazmus zatínajú do živého čo sa nemusí každému páčiť.

Avathar
02.08.2011

Nápad urobiť paródiu na Jánošíka sa mi páči. Komiksy mám veľmi rád. Milujem Danglárovu kresbu. Irónia ani paródia mi cudzie rozhodne nie sú, ale napriek tomu... napriek tomu sa mi to nepáčilo. Zásadný kameň úrazu: nesmial som sa. Dobrých vtipov je EXTRÉMNE málo a tie ostatné občas vypálili trápne (nová móda z Viedne, debaty o tom akého má Jánošík veľkého...), dialógy o ničom (mal to byť jedna hláška za druhou), dej nulový (čo by ani nevadilo ak by to bolo vyvážené humorom, satirou...). Tých pár originálnych nápadov (práca od svitu do mrku zmenená na prácu od svitu do svitu) pôsobí ako veľmi slabá náplasť. Tento scenáristický fail našťastie vyvažuje parádna Danglárova kresba (s občas prekvapivým, zábavným detailom), sexi Anička a pár fórov, ktoré fungujú. Inak nie je kde brať.

komiksy Jánošík

Dušan Taragel