Scooby-Doo!: Týmovka přehled

Scooby-Doo!: Týmovka
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312741/bmid_scooby-doo-tymovka-1-Rpn-312741.jpg 4 24 24

Scooby-Doo!: Týmovka série

1. díl

Poté, co byl ve městě zpozorován Man-Bat, po něm začíná pátrat Scooby-Doo s detektivním týmem Záhady s.r.o. Záhy zjistí, že nejsou jediní, kdo se o netvora zajímá – po jeho stopách se vydali i Batman s Robinem. Velké nadšení nastane, když naše hrdiny přizvou ke spolupráci jejich velké vzory – spolek super-detektivů známý jako Záhadologové z Gotham City. Hned na prvním společném setkání se střetnou se zákeřným Scarecrowem a Scooby tak konečně může uskutečnit svůj sen bojovat proti zločinu jako superhrdinský Zázračný pes! Se svými novými super-spolupracovníky se pak Scooby-Doo a Záhady s.r.o. dostanou do dosud nepoznaných míst, od Věže Titánů po tajemný ostrov Themyscira, kde je čekají neuvěřitelná dobrodružství!... celý text

Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art

Scooby-Doo! Team-Up Vol. 1 , 2015

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Scooby-Doo!: Týmovka. Přihlašte se a napište ho.

Ivan Kučera
19.01.2023 2 z 5

Keď som zistil, že tento komiks existuje, povedal som si, že takú koninu jednoznačne musím čítať. Predtým som mal skúsenosť s crossoverom Batmana a Ninja korytnačiek a oba boli skvelé (hovorím samozrejme o tých z pera Jamesa Tynionaa IV, nie o komikse od Matthewa K. Manninga), tak som smelo šiel aj do spojenia so Scooby-Doo. Nuž. Mala ma varovať už obálka, zjavne orientovaná na detského čitateľa. A to takého, že ozaj malého. Toto je určené hrubým odhadom tak pre deti okolo osem rokov. Presne takým štýlom je to nielen napísané, ale nanešťastie tiež nakreslené. Bavila ma sebareflexia (poukazovanie na Shaggyho a Scoobyho „inteligenciu“ a ustráchanosť, tanec batusi, Kríza nekonečných Scoobyov) a vtipná kapitola s Myronom Trošku Protivným, aspoň za to dávam 2*. Proste komiks pre deti s usmievajúcim sa Batmanom, čo hovorí za všetko. Samozrejme nesmie chýbať výchovný apel (nesúďte ľudí podľa pohlavia, ale podľa ich skutkov a povahy, najhorší je strach pre samotný strach atď.). Animovaný Scooby-Doo bol seriál môjho detstva, ale toto nezachránila ani nostalgia.

mirec88
24.12.2022 4 z 5

Veselý komiks. Deti sa potešia. A vlastne aj dospelí. Scoobyho mám rád od detstva, je to moja obľúbená postavička, tak možno nadhodnocujem, ale sedelo mi to. Na jedno prečítanie poteší a pobaví.

DennisMoore
25.02.2020 4 z 5

Hmmm, ano, je to v první řadě dětská kniha, takže nebudu kritizovat fakt, že je pro děti. Navíc když několik vtipů vážně pobaví i dospělého (třeba že padouch ovládající mozky si u Scoobyho a Shaggyho ani neškrtne). Mnohem zajímavější mi ale připadá to, co bylo třeba provést s Batmanem, Robinem a jejich spojenci i protivníky, aby do téhle na první pohled podivné týmovky vůbec pasovali. Ono je totiž nebylo třeba nějak zásadně měnit, dělat něco nově, ono stačilo vydat se o čtyři nebo pět desítek let zpátky, kdy takoví opravdu byli. Podívejte se na libovolný stařičký komiks s Batmanem, podívejte se na sestřih ze seriálu či filmu s Adamem Westem (no, na ten se vlastně podívejte na celý) a uvidíte, že i Batman byl hloupoučký, naivní a stále v pohodě, tedy přesně takový, jakého k sobě Scooby-Doo a spol. potřebovali. Takže pokud někdo s nostalgickou slzou (smíchu) v oku vzpomíná na ty časy, kdy Batman například učil na vysoké škole, odmaskovával Catwoman přestrojenou za sexy osmdesátnici nebo říkal věty jako "To se mýlíš, Jokere... Věděl jsem, že jsi to ty, ještě než jsme otevřeli kůlnu! Robin a tvoje zelené vlasy to dosvědčí!", nemusel by zrovna nad touhle knihou ohrnovat nos.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Scooby-Doo!: Týmovka v seznamech

Štítky knihy