Neprůstřelný přehled

Neprůstřelný
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178889/bmid_neprustrelny-178889.jpg 4 26 26

Superman Action Comics série

< 2. díl >

Je to už pět let, co ho nazvali Supermanem – tehdy v dobách jeho počátků, kdy odvážný, trochu přidrzlý a tajemstvím opředený hrdina začal používat své neuvěřitelné schopnosti, hájit bezbranné a uplatňovat spravedlnost i tam, kam dosud nedosáhla. Málokdo tehdy tušil, že mladý syn jiného světa teprve objevuje plný rozsah své moci – a její původ. A on naopak neměl ponětí, že ho čeká jedna z nejtěžších zkoušek jeho života. Démonický Superman deformovaný korporátními zájmy. Nezastavitelný lovec toužící po trofeji z nejcennější kořisti celého Metropolis. Psionik, jehož všemocná mysl rozdrtí i Supermanovo ocelově pevné tělo. Společně tvoří předvoj antisupermanovského vojska, verbovaného v nejhlubších stínech osobou nepopsatelné ďábelskosti. Ti všichni však brzy poznají, že ať už zaútočí na kterékoliv z mnoha planet Zemí – ať už Superman vystupuje jako Clark Kent, Johnny Clark, Calvin Ellis nebo pod jinou tajnou identitou – nemají co do činění jen s jedním mužem. Superman je ideálem, k němuž lidé vzhlíží. A ideály jsou neprůstřelné.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art
Originální název:

Bulletproof , 2013


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neprůstřelný. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (5)

Ivan Kučera
29.01.2024 2 z 5

Miestami to bolo lepšie, ako jednotka Superman a lidé z oceli, inokedy snáď ešte horšie a potom porovnateľné. Je mi jasné, že človek typu Granta Morrisona si všetky tie alternatívne vesmírny, postavy a skoky v čase do budúcnosti, minulosti, z budúcnosti do súčasnosti atď. užil. Ale to ešte neznamená, že si to užívam aj ja. Nie, Grant. Neužívam. Ani náhodou. Neviem, mne Morrisonovo poňatie Supermana pripomína skôr Green Lanterna alebo Flasha. Baví ma, ak scenáristi experimentujú s notoricky známymi postavami, ale toto sa mi nepáčilo a hlavne ma to až na drobnosti (škrečky, 10%-ná zľava, budovanie vzťahu s Batmanom) vôbec nebavilo. Niekedy komplikované ako tri vyoské školy v jednej budove a hneď nato príde detinskosť typu Batman si dáva loge na USB kľúč alebo meno postavy NYXLYGSPTLNZ – trúfam si tvrdiť, že pre takéto blbosti niektorí ľudia považujú komiksy za hlúpe.

DennisMoore
01.04.2023 3 z 5

Superman Action Chaos. První kniha je výborná, je v ní všeho akorát. V téhle je všeho moc, a to je slovo "moc" vlastně ještě eufemismus. Grant Morrison chytá naráz několik zajíců, já to nestačil usledovat, zorientoval jsem se vždycky až po nějaké době a bylo mi líto, že se tak dobré scenáristické nápady skrývají v takovém zmatku.


fvalek
18.09.2022 3 z 5

Morrison má zvláštní a pro mě až zbytečně moc složitý styl vyprávění. Je sice hezké navštívit jiný vesmír a zjistit něco nového, ale bohužel to vyznívá dost do prázdna. Celkově mi pak skladba příběhů přijde dost nahodilá a jako by mezi nimi něco chybělo. Popravdě to působí, jako že to je nějaký průřez tématem, a že bych měl mít načteno ještě deset dalších dílů, aby to do sebe zapadlo. Bohužel on Superman v Česku moc komiksů nemá, a kdybych chtěl jako začínající čtenář odstartovat touhle trilogií, tak mě to leda tak odradí. Jak už prozrazuje anotace - čeká nás řada nepřátel i řada Supermanů, ale v nějakém větším měřítku je to zatím jen změť nápadů, z nichž některé teprve budou pokračovat, jiné vyzní úplně do prázdna.

Velkým plusem i mínusem je osobnost Clarka v universu New 52. Stejně jako jiné postavy téhle série, je jeho život a charakter víc "batmanizovaný" a temnější. Smrt rodičů je jen začátek. V některých částech mě až překvapilo, že Clark nejdřív jedná, až pak myslí. Chytá lidi pod krkem, buší s nimi o zdi... Někomu může připadat drsnější a ví cool, ale mně se tohle moc nelíbí. Pořád se zdůrazňuje, jak má lepší mozek, myšlení, svaly a schopnosti, a pak nejdřív jedná, až pak myslí? I když je to fajn a zajímavý akční komiks, tak Supermana vůbec neukazuje v dobrém světle.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Neprůstřelný v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených31x
v Knihotéce26x
v Chystám se číst5x
v Chci si koupit3x

Štítky knihy

komiksy DC Comics Superman

Autoři knihy

Grant Morrison
britská, 1960
Sholly Fisch
americká
Max Landis
americká, 1985