vlkodlaq vlkodlaq komentáře u knih

Kočkodlak a nomádi Kočkodlak a nomádi Konrad T. Lewandowski

Nevíte o čem psát? Vezměte své oblíbené hrdiny a vložte je do Vámi vytvořeného světa, který je poměrně jednoduchý, takže se můžete věnovat vztahům a za vlasy přitažené hierarchii a praštěným kmenovým zákonům, přidejte lopatou štědře pornografie a kniha je na světě! Není nijak převratná ani originální, ale číst se to dá. Bohužel je toto nejslabší autorova kniha .

31.05.2017 3 z 5

Kočkodlakova mise Kočkodlakova mise Konrad T. Lewandowski

Pokud v jedničce byly erotické scény, toto bylo vyloženě porno nepříliš vzdálené od Lady Fuckingham. Jinak poměrně čtivá fantasy, chvílemi dokonce překvapila několika originálními prvky.

30.05.2017 4 z 5

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Tyhle knihy (u táborového ohně, dva divoši, Rolf zálesák...) mě utvářely po celé dětství a mají velký podíl na tom, jaký jsem dnes. Byť už jsem ve věku, kdy se přestává říkat mladý muž, stále (stále víc) jsem milovník přírody, zastánce zásad a hlavně srdcem zálesák.

22.05.2017 5 z 5

Kočkodlak Xin Kočkodlak Xin Konrad T. Lewandowski

Tak jsem po přečtení příjemně navnazen na další kousek z řady. Dám na zkušenosti jiných a pouštím se do třetího dílu, druhý tedy nechávám na závěr ať je zachována linie.

22.05.2017 4 z 5

Nic pro hrdiny / Bernhard Dobyvatel Nic pro hrdiny / Bernhard Dobyvatel Sam J. Lundwall

Autorovi nelze upřít bezbřehou fantazii, ale taky že je to tak trochu magor. Nic pro hrdiny je šílenou kanonádou praštěných nápadů, bohužel poněkud pokulhává děj, což se značně negativně projevuje na čitelnosti. Země obydlená tvory a postavami z knih je jen první polovinou knihy, ta druhá je ještě chaotičtější, nepřehlednější a postrádá ještě více logiky. Díky přečtení této mě žádná další kniha od Lundwalla neláká.

13.05.2017 2 z 5

Kočkodlak Xin Kočkodlak Xin Konrad T. Lewandowski

Povídku Kočkodlak Xin jsem četl už před řadou let v ikarii a pak ještě mnohokrát a považuji ji za jednu z nejlepších povídek, co jsem kdy četl (a že jsem jich v ikarii, později XB-1 četl!). Když se mi před nedávnem dostala do ruky kniha, kde je tato povídka vlastně první částí, mé srdéčko čtenářské zaplesalo a s chutí jsem se do ní pustil. Celá kniha je pak o něco horší, než samotná povídková část, ale i přes drobné logické nedostatky stojí za přečtení a s chutí se brzy pustím do dalších knih s Xinem.

02.05.2017 4 z 5

Syn hvězd Syn hvězd John Morressy

V podobném stylu jako Kedrigern, jen se děj odehrává ve vesmíru a opět má kniha podobnou stylistiku jako poslední knihy s Kedrigernem, spíše povídková s mnoha subpříběhy, ale i tak je to čtivo oddechové, nedramatické a nenáročné.

29.04.2017 4 z 5

Kedrigern: Čaroděj na roztrhání Kedrigern: Čaroděj na roztrhání John Morressy

Tak posledního Kedrigerna mám za sebou, byla to příjemně relaxační série, žádné drama a napětí, ale pohodová čtivá fantasy.

24.04.2017 4 z 5

Kedrigern doma a na cestách Kedrigern doma a na cestách John Morressy

Spíše povídková kniha, i když povídky na sebe částečně navazují, ale jako vždy se jedná o příjemně relaxační, nenáročnou četbu s jednoduchou linií a velmi dobrou čitelností. Mám přečtenu skoro celou sérii, zbývá už jen čaroděj na roztrhání.

10.04.2017 4 z 5

Zatím pouze rozečteno, takže nehodnotím, ale robodruh mě vyloženě vytáčí, doufám, že mu dojdou baterky, nebo ho přeprogramuje nebo tak něco.

16.03.2017 2 z 5

Bouře ve stínech Bouře ve stínech Alexej Pechov

První část super, od čtení se jen těžko odpoutávalo a pak přišla nekonečná military část, která byla k uzoufání nudná, nepřehledná a zbytečná. Závěrečná část pak byla zase skvělá a pěkně celou řadu uzavřela. Celou sérii všech bych pak označil za nijak nevyčnívající, ale pěkně (až na zmíněnou military část) kompaktní, děj na sebe pěkně a logicky navazoval, žádné do očí bijící chyby se nekonaly. Zjednodušeně řečeno se to dobře četlo a bavilo mě to.

15.03.2017 4 z 5

Kedrigern a drak Comme il faut Kedrigern a drak Comme il faut John Morressy

Opět příjemně relaxační, chvílemi zábavná fantasy, ale přece jen slabší, než díly předchozí. Chybělo mi v knize nějaké základní vlákno, drak Comme il faut byl takový neuspořádaný, trochu nepřehledný a chyběla mu šťáva dílů předchozích. Přesto se rád pouštím do dalšího.

22.02.2017 3 z 5

Tulák ve stínech Tulák ve stínech Alexej Pechov

Příjemná hero fantasy se snahou o děj plný zvratů a to je jediné, co příběh trochu kazí a občas nudné rozvláčné popisy bojů, přesto se rád pouštím do druhého dílu.

19.01.2017 4 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Přes lehce archaický styl má nejoblíbenější foglarovka a jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství. I když se neodehrávala hlubokých lesích koloniálního západu, měla své čestné místo vedle Rolfa zálesáka, Verneovek, U táborového ohně a podobných pokladů. S radostí čtu po cca dvaceti letech znovu a baví mě tak moc, až se tomu sám divím a překvapuje mě, kolik z toho kluka ve mě zůstalo dodnes.

31.12.2016 5 z 5

Kedrigern a kouzelný pár Kedrigern a kouzelný pár John Morressy

Kedrigern je stále stejně sympatický a kniha stále stejně čtivá jako díly předchozí, jen princezna začíná být čím dál víc otravná a protivná. Navzdory tomu, že jsem šťastně ženatý, se mi o něco více líbily díly před princeznou. S princeznou je vše o poznání.. komplikovanější.

15.12.2016 4 z 5

Mladý Kedrigern: Zrození mistra Mladý Kedrigern: Zrození mistra John Morressy

Ani další Kedrigern nezklamal, sice, už to není ta klasická hero fantasy, ale to jde ruku v ruce s tím, jak Kedrigern stárne a získává zkušenosti. Příjemné, přímočaré a oddychové počtení.

14.12.2016 5 z 5

Knihu jsem jen pročetl a vím, že ji číst nebudu. Ten divadelní styl není příliš čitelný a u knihy více než děj rozhoduje právě styl psaní.. Ač to říkám poměrně vzácně a trochu se za to stydím, v tomto případě raději zvolím film.

09.12.2016

Putování Měsíčního stínu Putování Měsíčního stínu Sean McMullen

Přes jinak pozitivní hodnocení se ne a ne začíst. Jsem na cca třicáté straně a děj je sice zajímavý, ale ten styl psaní mi nějak nesedí. Mnoho náznaků a nevysvětlených detailů mě dostatečně nemotivuje pro další čtení. Běžně mívám rozečteny dvě knihy současně, ale během "čtení" této jsem už přečetl pět jiných knih a nejsem si jist, jestli se k dočtení dokopu, proto zatím nehodnotím.

09.12.2016 1 z 5

Mladý Kedrigern a pátrání po minulosti Mladý Kedrigern a pátrání po minulosti John Morressy

Klasická hero fantasy pokračuje, druhý díl byl ještě o kousek lepší než první, jedinou vadu tak vidím v tom, že je tento kousek poněkud krátký, asi nejkratší z celé série. S nadšením se vrhám na zrození mistra.

09.12.2016 5 z 5

Mladý Kedrigern a první kouzlo Mladý Kedrigern a první kouzlo John Morressy

První ze série kedrigern skvěle dodržuje osnovu hero fantasy a je velmi dobře napsaná, skvěle čitelná, s jednoduchou dějovou linií, ale slušným spádem. Příběh je podáván svěže a vtipně. Už dlouho mě žádná série takhle nechytla. S chutí se pouštím do Pátrání po minulosti.

07.12.2016 5 z 5