Mladý Kedrigern a pátrání po minulosti

Mladý Kedrigern a pátrání po minulosti

Mladý mistr odeklínadel a protikouzel hledá usilovně odpověď, kdo jsou jeho rodiče, proč ho opustili a proč nechtějí, aby o nich věděl… Život mladého čaroděje Kedrigerna je velice poklidný. Jeskyně, kterou zdědil po svém mistrovi Tarrendinovi, se nachází na odlehlém místě, kde i v nejrušnějších dobách projdou jen dva nebo tři poutníci za rok. Neobtěžuje jej žádný sluha, neboť o hladký chod jeho domácnosti se stará výhradně reziduální magie, a pri jeho náročném studiu jej nerozptyluje žádný společník, protože žádného společníka nemá. Není divu, že za takovýchto okolností využije mladý Kedrigern první příležitost a vydá se na výpravu – i když její cíl je nejistý a navíc to znamená čelit nejrůznějším protivenstvím cestování, jako jsou zakletí démoni, užvanění spolupoutníci, hladomorny lokálních panovníků obydlené patřičně hladovými ghúly, obludy a rozvášněné davy, lupiči, podvodníci a hospodská strava. Setká se také s šarmantní čarodějkou Jaquintou a spřátelí se s moudrým a praktickým čarodějem Enselisem (i když se mu zprvu jeví jako dost zvláštní pavouk). Naučí se od nich všechno, co jej naučit mohou, a jako přídavek vyslechne několik mimořádně poučných příběhů. Nyní mu už nic nebrání, aby se znovu pokusil o zaklínadlo, jež mu má pomoci odhalit identitu jeho rodičů a o spojení s nima. zdroj: www.legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26276/mlady-kedrigern-a-patrani-po-minulosti-26276.jpg 4.350

Mladý Kedrigern (2.)

Kedrigern and Search for the Past (1999)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Polaris

Romžiry
11.07.2017

John Morressy a jeho Kedrigern je moje srdcová záležitost. Byla to moje první fantasy série. Četla jsem ji už před lety, tak jak u nás vycházely a pořád se k ním vracím. Tato kniha byla jedna z posledních a opět nezklamala.

vlkodlaq
09.12.2016

Klasická hero fantasy pokračuje, druhý díl byl ještě o kousek lepší než první, jedinou vadu tak vidím v tom, že je tento kousek poněkud krátký, asi nejkratší z celé série. S nadšením se vrhám na zrození mistra.

Geramon
30.07.2016

Prostě Kedrigern. Paráda

anibeni
13.01.2016

Pěkná a příjemná kniha pro chvíle odpočinku. Hodnocení dám stejné jako u prvního dílu - pěkný, čistý, skoro až dětský příběh o mladém čaroději..

Peti
12.11.2012

a malý čaroděj nám roste a roste :)

McGrinder
22.01.2012