Kočkodlakova mise

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Už potřetí nás Konrad Lewandowski zve do země, kde spíše potkáme v lese příšeru než poustevníka, kde každý zlý skutek zplodí ďábelskou bytost a kde lidem pomáhá Xin kočkodlak, který si dovede poradit i s těmi nejhoršími bestiemi. Chronologicky je tento román řazen mezi části „Dravec Xin“ a před „Kapitán Xin Fergo“ z první knihy, takže ti, kdo byli trochu zklamáni druhým dílem, mohou být klidní, hlavním hrdinou je opět Xin. K. Lewandowski nás zavádí na misi, která začíná ve vypáleném domě neopatrného mága a končí ve světě, jejž lze nazvat „za zrcadlem“. Xinovým úkolem je zastavit a zneškodnit síly, které by mohly zničit celý známý vesmír. To se neobejde bez mnoha příhod, ať už napínavých či humorných – dá se říci, že autor přímo hýří nápady. Odhalují se další zákonitosti, jimiž se řídí existence nestvůr a netvorů. Setkáme se se starým známým mágem Rodminem, dozvíme se, jak se vaří dobrá rybí polévka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22371/kockodlakova-mise-SwS-22371.jpg 3.739
Série

Kočkodlak 3.

Žánr
Romány, Fantasy, Erotika
Vydáno, Laser-books (Laser)
Orig. název

Misja kotołaka, 2001

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Kočkodlakova mise

Přidat komentář
slawa.cap
01.04.2020

Takže aby bylo chronologii učiněno zadost, v půlce prvního dílu se člověk musí vrhnout na třetí. No dejme tomu, třeba u Koniáše jsem chronologičnost doteď nenašel.
Xinova série je důkazem, že v Polsku umí dobré fantasy i o monstrech, ne jen jejich lovcích. Příběh je trochu nadsazený a až do konce jsem čekal, jak z toho autor vybruslí a nakonec podle mně použil takovou berličku. Tady trochu kritizovaná erotika byla pro mně spíš osvěžující, u trochu puritánských poláku bych nečekal až tak explicitní vyjádření. S Xinem jsem se během prvních dvou povídek první knihy hodně sžil a jsem rád, že mi tato série chvilku vydržela.

vlkodlaq
30.05.2017

Pokud v jedničce byly erotické scény, toto bylo vyloženě porno nepříliš vzdálené od Lady Fuckingham. Jinak poměrně čtivá fantasy, chvílemi dokonce překvapila několika originálními prvky.


Zelený_Drak
08.10.2016

Za mě platí prakticky vše, co jsem napsala o prvním dílu. Erotické scény jsou až na jednu spíše odpudivé, ale to podle mě není problém. Erotika v knihách dle mého mínění nemá vyvolávat jen sympatie ale i antipatie (ideálně dle záměru autora). Zato autorovi vyčítám, že kočkodlaka náhle uvedl jako podsaditého. Ve spojení s kocourem jsem si ho představovala šlachovitého. Co si budeme povídat, podsadití kocouři jsou buď vyžraní a líní nebo vyžraní, líní a kastrovaní. Xin není ani jedno, takže nechápu, kde přišel ke kilům navíc. Možná jde o nějaké nedorozumnění při interpretaci slova podsaditý a autor mínil to, co já vidím pod slovem mohutný (zdá se uvěřitelné, že jako velitel královské gardy zmohutněl). Dále se Lewandowski prohřešil na charakteru v podstatě hodného kočkodlaka, když ho nechal pomyslet si, že jedna vedlejší postava si zaslouží trest jen za to, jak vypadá. Kočkodlak si zase za to, jak vypadá, zaslouží podle této logiky stříbrnou šipku do srdce, takže bych čekala, že Xin bude na podobné soudy dosti opatrný.

Zápletka není nijak geniální a nevytratil se pocit, že Lewandowski má hodně zkušeností s hraním Dračího doupěte. Líbily se mi však vedlejší postavy i rozuzlení kočkodlakova i autorova dilematu. Nenapadá mě nikdo jiný, kdo by takto vyřešil otázku, jak si s oblíbenou hlavní postavu, kterou již dříve víceméně "dokončil", dopřát ještě jedno dobrodružství. Teď jsem zvědavá jak na Návrat kočkodlaka (zajímá mě, co se s Xinem vlastně stalo v povídce Kapitán Xin Fergo), tak na Kočkodlak a nomádi (jsem zvědavá, jak autor vyřešil tuto linii).

chropovec
01.07.2014

Nebyla to nejlepší kniha ani ta nejhorší.

Skeeve
24.01.2012

Ve třetím díle se k nám vrací Xin, náš starý známý kočkodlak, který se v tomto díle dostane do světa "za zrcadlem" - obecně pro autory velmi vděčné téma, pro čtenáře už lehce ohrané. Na druhou stranu taková věc otevírá další možnost pokračování (které pravděpodobně K. T. Lewandowski stejně ani neměl v úmyslu. A pokud ano a další knihu nenapsal jen na "speciální objednávku nakladatelství Laser-books s.r.o.".... Tak bych pokus považoval za mírně nezdařený.)