Kočkodlak Xin

Kniha je souborem několika povídek, které spojuje hlavní hrdina. Obsahuje povídky Vetřelec (1988), Dravec Xin (1996/7) a Kapitán Xin Fergo (1989). Xin je kočkodlak, monstrum, v němž se spojuje lidská a zvířecí přirozenost. Jeho zvířecí já, jeho podstata mu dává nadlidskou sílu a obratnost, ale má to i svá proti. Kdyby ho plně ovládla, změnila by jej v divokou a krvelačnou bestii. Tomuto se Xin za každou cenu snaží vyhnout a kniha vlastně popisuje jeho boj se sebou samým, se svým zvířecím já. Neustálý vnitřní konflikt mu dává sílu pokusit se změnit vlastní osud a dokázat nepřátelskému světu, že není tím, za koho ho považují – dalším z mnoha monster, sužujících svět. Svět, ve kterém stačí malý projev zlé vůle a magie dá život některé z mnoha druhů příšer. Aby dokázal, že není stejný jako oni, rozhodne se Xin postavit se na stranu lidí a bojovat proti zplozencům zla......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64064/kockodla-xin-64064.jpg 3.869

Kočkodlak 1.

Povídky, Romány, Fantasy
Vydáno, Laser-books (Laser)

Trop Kotolaka, 1998

Kniha Kočkodlak Xin

slawa.cap
01.04.2020

Knihu jsem si vybral jen podle toho, že je to fantasy a podle celkem slušného hodnocení. Myslel jsem, že se podle jména hlavního hrdiny odehrává v Asii, nebo nějaké její fantasy verzi. Až po druhé povídce jsem zjistil, že to napsal Polák :)
Hlavní hrdiny je pro mně zcela neobvyklý, s kočkodlakem jsem se ještě nikdy nesetkal, ale je to sympaťák. Trochu mě zaskočil zmatek v posloupnosti příběhu, ale není to nic, s čím bych se nesrovnal. Více u jednotlivých povídek.

Alixon
30.01.2020

Přišlo mi, že se autor snažil nacpat 800 stránek do 300. Občas se věci dějí moc rychle a postavy nemají žádný velký prostor. Nejlepší je ale král. Tomu sem fandil celou dobu. Ten take mohl mít víc místa.. Jinak ale supr čtení. Rychle to uteče

Pravda.Shin
29.11.2019

Děj je strašně urychlený. První povídka měla 50 stran, přitom tam bylo děje tak na 300 stran. Ostatní povídky to samé. Je tu plno krutostí, díky kterým by to neměly číst děti a současně je to dětsky naivní.

CharlesWard
17.09.2019

Důkaz, že fantasy v Polsku nepíše pouze Sápek. Na rozdíl od něj, je to ale místy roztomile mělké a hloupoučké.

špulo
23.09.2018

Tak som si dal Xina po rokoch druhý krát. Plný súhlas s komentárom od RyonMathrin. Poliakov máme radi, radi ich čítame a ich fantastiku obzvlášť. Sexu a nahote sa oni nikdy nevyhýbali, takže v ich tvorbe s tým treba počítať. Ale, že by to v tejto knihe bolo nejaké prehnané sa nedá povedať. Mnohí naši spisovatelia sa s tým párajú omnoho menej. Určite to nie je detská fantasy. Skôr však kvôli autorovmu štýlu, ktorý dokáže mladších čitateľov zmiasť. Nie kvôli obsahu...

RyonMathrin
17.07.2018

Neotřelý hrdina s mimořádnými schopnostmi posazený do drsného světa skrznaskrz prosáklého magií.
Zlá kouzla se s normálním světem obyčejných lidí sice střetává neustále, ale jsou schopny vedle sebe koexistovat. Charakter Xina se mi líbil - jednoduše, ale zároveň skvěle vymyšlený , někde na pomezí protipólů zmíněných světů. Jeho schopnosti mi přišly místy trochu přehnané (...drápy rvaly ocel...), ale má i své slabé stránky a musí jim čelit. A ten jazyk, kterým je kniha psaná:

„Výsosti, to bylo politováníhodné nedorozumění...“ Bero se domníval, že uspěl a proto se rozhodl promluvit.
„Opravdu?“ Redren si znovu promnul krk. „Takže tě nechám narazit na kůl hned potom prohlásím, že došlo k nemilému nedorozumění. Dám tě sundat a nejlepší chirurgové udělají všechno, aby ti zachránili život. Co ty na to? Po tom zákroku ti každý z tvých věrných zaklínačů a přívrženců bez problému vleze do zadku celou hlavou. To sis vždycky přál, ne?“

A samozřejmě perfektní scény plné zvířecí i lidské vášně.
Vše dohromady se krásně doplňuje. Je zde plno známých prvků, ale neokoukaně zpracovaných, má to spád.
Za mě jednoznačných 5*.

lucalex
13.03.2018

Dospělé fantasy, které má jednu obrovskou výhodu - odehrává se ve světě, který většina fantasy čtenářů zná, ale dává mu určitou hloubku a naprosto nenásilně vysvětluje jeho fungování skrz Xinovy znalosti. Je strašně snadné se do knihy ponořit a zapomenout na čas. Jediná věc, která mi na knížce vadila, byla občasná rozvleklá a nepochopitelná politika a vojenské manévry.
Ale jinak naprosto skvělá oddechová knížka, skoro přirovnatelná k prvním dílům Zaklínače.

Vombat
23.01.2018

Tohle byla moje první fantasy kniha - dostala se mi do rukou naprostým omylem a četla jsem ji ve 14, takže jsem z ní byla trochu vyplesklá :-) Jak tu bylo zmíněno, je to spíš kniha pro dospělé než pro děti.. Znovu jsem se k ní vrátila asi v 18 letech, kdy jsem našla i další díly. Je to každopádně moje srdcovka. Teď po více jak deseti letech jsem se do celé série pustila znovu, a za mě je první a druhý díl naprostá špica! Třetí a čtvrtý díl jsou pěkná a napínavá pokračování, která si vždycky ráda přečtu, ale ten drive, jako měly první dva díly, už to nemá..