vlkodlaq vlkodlaq komentáře u knih

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Přes lehce archaický styl má nejoblíbenější foglarovka a jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství. I když se neodehrávala hlubokých lesích koloniálního západu, měla své čestné místo vedle Rolfa zálesáka, Verneovek, U táborového ohně a podobných pokladů. S radostí čtu po cca dvaceti letech znovu a baví mě tak moc, až se tomu sám divím a překvapuje mě, kolik z toho kluka ve mě zůstalo dodnes.

31.12.2016 5 z 5

Kedrigern a kouzelný pár Kedrigern a kouzelný pár John Morressy

Kedrigern je stále stejně sympatický a kniha stále stejně čtivá jako díly předchozí, jen princezna začíná být čím dál víc otravná a protivná. Navzdory tomu, že jsem šťastně ženatý, se mi o něco více líbily díly před princeznou. S princeznou je vše o poznání.. komplikovanější.

15.12.2016 4 z 5

Mladý Kedrigern: Zrození mistra Mladý Kedrigern: Zrození mistra John Morressy

Ani další Kedrigern nezklamal, sice, už to není ta klasická hero fantasy, ale to jde ruku v ruce s tím, jak Kedrigern stárne a získává zkušenosti. Příjemné, přímočaré a oddychové počtení.

14.12.2016 5 z 5

Knihu jsem jen pročetl a vím, že ji číst nebudu. Ten divadelní styl není příliš čitelný a u knihy více než děj rozhoduje právě styl psaní.. Ač to říkám poměrně vzácně a trochu se za to stydím, v tomto případě raději zvolím film.

09.12.2016

Putování Měsíčního stínu Putování Měsíčního stínu Sean McMullen

Přes jinak pozitivní hodnocení se ne a ne začíst. Jsem na cca třicáté straně a děj je sice zajímavý, ale ten styl psaní mi nějak nesedí. Mnoho náznaků a nevysvětlených detailů mě dostatečně nemotivuje pro další čtení. Běžně mívám rozečteny dvě knihy současně, ale během "čtení" této jsem už přečetl pět jiných knih a nejsem si jist, jestli se k dočtení dokopu, proto zatím nehodnotím.

09.12.2016 1 z 5

Mladý Kedrigern a pátrání po minulosti Mladý Kedrigern a pátrání po minulosti John Morressy

Klasická hero fantasy pokračuje, druhý díl byl ještě o kousek lepší než první, jedinou vadu tak vidím v tom, že je tento kousek poněkud krátký, asi nejkratší z celé série. S nadšením se vrhám na zrození mistra.

09.12.2016 5 z 5

Mladý Kedrigern a první kouzlo Mladý Kedrigern a první kouzlo John Morressy

První ze série kedrigern skvěle dodržuje osnovu hero fantasy a je velmi dobře napsaná, skvěle čitelná, s jednoduchou dějovou linií, ale slušným spádem. Příběh je podáván svěže a vtipně. Už dlouho mě žádná série takhle nechytla. S chutí se pouštím do Pátrání po minulosti.

07.12.2016 5 z 5

Mladý Kedrigern a první kouzlo Mladý Kedrigern a první kouzlo John Morressy

Sice jsem Kedrigerny četl poněkud nesetřízeně, ale teď jsem začal poctivě prvním dílem a baví mě převelice a než se prokoušu celým Kedrigernovým světem, mám zábavu na dlouhou dobu.

21.11.2016 5 z 5

Zálesák Zálesák James Fenimore Cooper

Velmi podobné jako Zálesák od Zane Greye

18.11.2016

Kedrigern a kouzelná hůlka Kedrigern a kouzelná hůlka John Morressy

Další dávka relaxačního čtení. Nic moc se toho zase nestane a i to málo proběhne více či méně v poklidu. Přesto je i tento Kedrigern velice dobře čitelný a pouštím se do dalšího dílu.

10.11.2016 4 z 5

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Hořkosladký příběh, který mi přes svou kvalitu nedělá příjemno. Hodně smutného a málo veselého. Přečteno v rámci povinné četby.

Učitelé draků Učitelé draků Jack Vance

Má první kniha od Vanceho a ačkoli to nebylo zrovna špatné čtení s několika originálními nápady, nebo dokonce odpad, jak tu padlo předemnou, k přečtení dalších jeho knih mě nepřesvědčilo.

Učeň lovce duchů Učeň lovce duchů Joseph Delaney

Nenáročná duchařská fantasy, vcelku svěže podaná a dobře čitelná. Relaxačná čtení a rád si někdy přečtu další díl.

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Literární vývoj mých cca 17ti let. Není to můj šálek piva, přesto jsem "řitě" shltnul za tři dny a ještě dlouho se ke knize v myšlenkách vracel...

05.11.2016 4 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Kulhánek nevydal žádnou knihu, kde bych šel s hodnocením pod 5*. Vládci strachu jsou přece jen trochu jiní. Kyberpunková atmosféra podtržená skvělým spádem a opravdu nečekanými zvraty. Paráda

Vinnetou III Vinnetou III Karel May

Klasika, na které jsem vyrůstal. May byl velice talentovaný spisovatel a "Vinnetouovky", Old Surehand a Old Firehand jsou stále mé nejoblíbenější "Májovky".

Old Surehand Old Surehand Karel May

Old Firehand Old Firehand Karel May