Mladý Kedrigern: Zrození mistra

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když vás práce baví a pořád se máte co učit, čas vám utíká rychle a než se nadějete, máte na krku svých prvních deset křížků. Právě tohle se stalo Kedrigernovi, adeptu magie a nadějnému odborníkovi na odeklínadla a protikouzla. Kdyby neměl přátele, kteří ho včas upozornili, nejspíš by promeškal vlastní narozeniny. Aby se Kedrigern mohl stát plně kvalifikovaným čarodějem, musí ještě složit mistrovskou zkoušku. Není to zkouška jen tak ledajaká – instrukce jsou více než mlhavé a lehce se mu může stát, že při ní přijde o všechno a ještě skončí na jídelním lístku v hostinci nevalné pověsti. Ani ten nejmocnější čaroděj totiž není imunní proti ženské proradnosti a dobře mířené ráně pytlem s pískem. Na mistra nejvyššího umění však číhají i jiná různá nebezpečí, ať už se jedná o ďábla s neodolatelnou nabídkou, dvouhlavého lidožravého obra, mrtvého draka, živého právníka, tajemnou tvrz o tisíci vchodech nebo vidinu spokojeného rodinného života po boku milované ženy. Nemluvě o alchymistech, kteří jsou snad všudypřítomní a navíc se začínají organizovat ve snaze úplně vytlačit čaroděje z trhu. zdroj: www.legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26277/mlady-kedrigern-zrozeni-mistra-26277.jpg 4.366
Série

Mladý Kedrigern 3.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno · Polaris
Orig. název

Young Kedrigern: The Making of A Wizard · 2001

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Mladý Kedrigern: Zrození mistra

Přidat komentář
Sarka14
05. května

Že série mladého Kedrigerna mi přijde nejslabší, ale přesto pořád skvělý. Mám ráda fantasy a tohle je zároveň krásná pohádka. Četla jsem jako holka a teď po letech se k němu zase ráda vracím.

romusak
20.06.2018odpad!

Dočetl jsem .... Vidím to tak, kniha nevhodná pro mládež starší dvanácti let, bohužel mám těch let několikanásobně víc, takže absolutně nevhodná volba. Do Kedrigerna zřejmě již nepůjdu. Jsem překvapený, že někteří kolegové čtenáři, kterým tipuji více let než výše uvedených hodnotí *****.

Romžiry
11.07.2017

John Morressy a jeho Kedrigern je moje srdcová záležitost. Byla to moje první fantasy série. Četla jsem ji už před lety, tak jak u nás vycházely a pořád se k ním vracím. Tato kniha byla jedna z posledních a opět nezklamala.

vlkodlaq
14.12.2016

Ani další Kedrigern nezklamal, sice, už to není ta klasická hero fantasy, ale to jde ruku v ruce s tím, jak Kedrigern stárne a získává zkušenosti. Příjemné, přímočaré a oddychové počtení.

Geramon
09.10.2016

Je to fantasy nebo pohádka říkám si po přečtení?
A není to vlastně jedno?
Jsou tam čarodějové i čarodějky, obři i draci rytíři i králové.
Hromada magie a velká porce zábavy.
Vřele doporučuji

anibeni
17.01.2016

Třetí díl o Kedrigernovi, ve kterém se stává z učedníka mistem... Tento díl mi asi přišel z těch tří nejslabší, nicméně je to dle mého stále výborné čtivo pro mladé. V knize se dá najít plno mouder, čte se lehce a nenudí..

Peti
12.11.2012

a náš čaroděj dospívá a pracuje a cestuje, obzvlášť jeho nechuť k cestování mi přijde moc ftipná :)) opět pěkný díl přečtený za nedělní deštivý den

McGrinder
22.01.2012

Třetí z knih o mladém Kedrigernovi, kde se z kouzelnického učně stává mistr čaroděj. Hodnocení 95%

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autor a jeho další knihy

John Morressy
americká, 1930 - 2006

všech 16 knih autora

Kniha Mladý Kedrigern: Zrození mistra je v

Právě čtených2x
Přečtených115x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených5x
Knihotéce49x
Chystám se číst6x
Chci si koupit6x