Kedrigern a kouzelná hůlka

Kedrigern a kouzelná hůlka https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11887/bmid_kedrigern-a-kouzelna-hulka-7ld-11887.jpg 4 121 12

Kedrigern série

3. kniha série o čaroději Kedrigernovi. Čaroděj Kedrigern, mistr protikouzel, je nyní šťastně ženat. Tedy, poměrně šťastně. Jeho choť se mu přizná, že už dlouho touží po vlastní kouzelné hůlce – a dobré kouzelné hůlky se shánějí tak těžce. Kedrigern, který velice miluje svůj domov, musí znovu vyrazit na cesty – tentokrát i se svou ženou Princeznou. Místo hůlky však naleznou mluvící meč, který dříve býval princeznou Luisou. Kedrigern se velice rychle dozví, proč někdo proměnil princeznu do něčeho neživého, a kdyby nebyl gentleman, měl by na toto téma co říct sám. Ale ona mu nakonec slíbí pomoc na jeho výpravě – odměnou za jeho pomoc při znovuzískání jejího ztraceného království. Od hledání druhořadého čaroděje se Kedrigern a Princezna dostanou až k pátrání po stopách tři sta let staré kletby, jejíž znění už všichni dávno zapomněli a která jediná může proměnit nepřemožitelnou zbraň zpátky v krásnou princeznu. Přeložil Petr Caha.... celý text

Literatura světová , Humor , Fantasy

Vydáno: , Polaris

Kedrigern in Wanderland , 1988

DuncanIdaho
DuncanIdaho
23.03.2024 4 z 5

Tento díl Kedrigerna je další oddechová kniha. Jde o nenáročné čtení, je tu napětí, magie, hrdinové, sbabělci, padouši, prostě vše co do pohádkového příběhu patří. Je tu i pár drsnějších scén, takže to do dětské literatury zařadit nejde.

Lucif
Lucif
25.02.2024 5 z 5

Opět vtipné, chytré, napínavé, čtivé dobrodružství hodného čaroděje. Na jedné cestě za kouzelnou hůlkou bylo vlastně několik dalších zajímavých příběhů, vše krásně domýšlené, propojené. Jen 1 ošklivý úsek na který autor včas upozornil (dle mého názoru to měl úplně vynechat nebo stačilo napsat, že to bylo děsivé místo apod.). Jinak super malá knížečka, krátké kapitoly. Přečetla jsem ji za 1 odpol, nemohla jsem se odtrhnout a těším se na další díl. Nečtu je popořadě (a vůbec mi to nevadí) - 1. jsem objevila: "Čaroděj na roztrhání", pak jsem sehnala tuto a další je na cestě. Určitě si postupně přečtu všechny. Příběhy se šťastným koncem mám ráda a tady jich je hodně ;0)

AnoMANder
AnoMANder
03.01.2023 4 z 5

Momentálně je to pro mě kniha, který mě ze série nejvíce bavila. Příběh je kompaktní, děj ubíhá svižně a je plný překvapení. Je pravda, že se v porovnání s předešlými knihami opakují některé prvky, ale tomu se vyhnout nedá.
Za mě je plusem velké množství různorodých obyčejných i kouzelných postav (čarodějnice, drak, víla), pobavila mě část u pohádkáře a rozhovory "naivního" Kedrigerna s Princeznou., který je vždy vmanévrován do situace, v níž určitě nechtěl být :-)

Zelený_Drak
Zelený_Drak
09.07.2022 3 z 5

Jako samostatná kniha bez problémů v rámci své kategorie obstojí, jako součást série už se to ale začíná příliš točit v kruzích. Musím si mezi díly dávat větší pauzy než jsem plánovala. Kdybych třetí díl nečetla tak brzy po předchozích dvou, bavilo by mě to více.

evilunicorn
evilunicorn
18.01.2022 4 z 5

Kedrigern mě bavil před dvaceti lety a baví mě i teď.Kniha si na nic nehraje,je to vtipné , je to přímočaré, prostě klasika.Tyhle Kedrigernovo questy člověka pobaví a o to jde především.

BarkaS
BarkaS
22.12.2021 4 z 5

Klasický Kedrigern - tedy originálně zabalené tradiční příběhy o čaroději, ve kterých se jen tak mimochodem setkáte třeba s neotřelým zpracováním Šípkové Růženky, se zlými čaroději a ne tak úplně draky, kteří chtějí vlastní poklad. A mluvícím mečem a …

Romžiry
Romžiry
11.07.2017 5 z 5

John Morressy a jeho Kedrigern je moje srdcová záležitost. Byla to moje první fantasy série. Četla jsem ji už před lety a pořád se k ním vracím. Kniha se krásně čte, moc příjemné a oddechová.

vlkodlaq
vlkodlaq
10.11.2016 4 z 5

Další dávka relaxačního čtení. Nic moc se toho zase nestane a i to málo proběhne více či méně v poklidu. Přesto je i tento Kedrigern velice dobře čitelný a pouštím se do dalšího dílu.

kalache
kalache
12.12.2015 5 z 5

...tři zlé věci v mužově domě,kouř,štěnice a svárlivá žena (že by Śalamoun)...

Peti
Peti
23.11.2012

co by čaroděj neudělal pro Princeznu, kvůli kouzelné hůlce k výročí se vypraví na cesty! Jak odvážné a obětavé!

mayinka
mayinka
08.09.2012 2 z 5

Princezna .... obcas jsem z ni lehce otravena :) ale Kedrigern to vyrovnava

McGrinder
McGrinder
22.01.2012 5 z 5

Na knihách Johna Morressyho mě vadí jen jedna věc a to, že jsou moc krátké. Hodnocení 100%

John Morressy
americká, 1930 - 2006
1993  85%Kedrigern a hlas pro Princeznu
2003  85%Kedrigern: Čaroděj na roztrhání
1998  85%Mladý Kedrigern a první kouzlo
1994  85%Kedrigern doma a na cestách
1994  85%Kedrigern a kouzelná hůlka

Kniha Kedrigern a kouzelná hůlka je v