vlkodlaq vlkodlaq komentáře u knih

Věž černé magie Věž černé magie David Eddings

Klasická hrdinská fantasy série, ale teda výborná. Trochu mi stylem připomíná stíny proroctví od Stackpolea (ještě o něco lepší a hlavne rozsáhlejší při zachování vysoké laťky). Jeden každý díl Belgariadu je skvěle čitelný, výpravná fantasy jak bič a osobně bych tuto sérii nominoval do padesátky nejlepších sci-fi/fantasy sérií. Je podle mého názoru čitelnější než třeba Tolkien

05.11.2016 5 z 5

Vesmír je báječné místo pro život Vesmír je báječné místo pro život Jaroslav Veis

Nejsem velký příznivce těchto antologií. Dělá mi problém přeskakování z jednoho příběhu do jiného a kazí to můj čtenářský požitek. Stejně tak u této, vcelku dobrou kvalitu a čitelnost jednotlivých povídek kazilo nejvíce to, že spolu téměř nesouvisely a při přečtení jedné, byť dobré, se mi příliš nechtělo do čtení další, tématicky jiné. V kontextu antologií však patří k tě lepším.

Vendeta Vendeta Larry Correia

Lovci jsou klasickou hrdinskou scifi/fantasy osnovou, ve dvojce se tak děj rozjíždí znatelně více, než v prvním dílu, který se věnuje nejvíce vývoji hlavní postavy. Vcelku spádný a přímočarý děj je dobře čitelný a má pár překvapivých i originálních prvků a rozhodně první i druhý díl stojí za přečtení (samozřejmě pro sci-fi/fantasy čtenáře).

05.11.2016 4 z 5

Velká výprava 2 - Od moře po ledovce Velká výprava 2 - Od moře po ledovce Michael A. Stackpole

Hodnotím zpětně po přečtení celé série jako skutečně vynikající výpravnou fantasy sérii s propracovaným mnohoúrovňovým dějem (ale ne zas do překombinovatelnosti) a jedné z nejlepších fantasy sérií vůbec. Příběh je v rámci fantasy originální, postavy sympatické a člověk se s nimi snadno ztotožní. Jedná se o nejlepší Stackpoleovův počin a bohužel se na této sérii vyčerpal, čitelnost jeho ostatních sérií i samostatných děl nedosahuje kvality této.

05.11.2016 5 z 5

Velká výprava 1 - Stíny proroctví Velká výprava 1 - Stíny proroctví Michael A. Stackpole

05.11.2016 5 z 5

Velká kniha hlavolamů - rébusy, hádanky, logické hry, optické klamy Velká kniha hlavolamů - rébusy, hádanky, logické hry, optické klamy Ivan Moscovich

Vzhledem k mému pracovnímu zařazení (jsem nožíř) nemám až takový mentální stimul, jak by bylo třeba a tak mám pocit, že mé logické myšlení a svižnost uvažování poněkud upadá, tato a jí podobné knihy hlavolamů a rébusů mi pouze dokazují, jak moc upadá. Byť se snažím, nedávám ani zdaleka všechny hlavolamy a rébusy, ale je třeba mozek namáhat, už kvůli boji s Alzheimerem :-)

05.11.2016 4 z 5

Věčná bitva Věčná bitva Hugh Walker

Tuhletu knížečku jsem už před lety ulovil v nějakém výprodeji, snad proto ležela tak dlouho v knihovně nedotčena. Po přečtení hodnotím jako lehce podprůměrnou fantasy s přímočarým, chvílemi nelogickým dějem s odzívanými pokusy o dramatické zvraty. S laťkou mého obvyklého čtiva (Kulhánek, Žamboch atd. atp.) se nedá ani v nejmenším srovnávat.

V zemi černých stanů V zemi černých stanů Karel May

Kara ben Nemsi byl po mých oblíbených Vinnetouovkách hrdina úplně nového světa, byť ve stále stejném duchu. Coby asi dvanáctiletý jsem nevnímal náznaky týkající se islámu a odlišné kultury, takže si má tehdejší "čistá duše" užívala příběh naplno.

V Kordillerách V Kordillerách Karel May

Byť jsem vyrůstal hlavně na "Májovkách" s Vinnetouem, přečetl jsem všechny, ke kterým jsem se dostal. V Kordillerách mě bavilo převelice. Skvěle zvládnutý a spádný děj působil, že jsem pak ve škole usínal v lavici a vysloužil si nejednu poznámku, stálo to však za to a pokud bych měl možnost tu dobu prožít znovu, pravděpodobně bych nečinil jinak.

Winnetou a Old Shatterhand Winnetou a Old Shatterhand Karel May

Vím, že to píšu u mnoha knih, ale je to skutečně tak a i toto je kniha, na které jsem vyrůstal a formovala můj literární i osobní vývoj. A myslím, že to byl dobrý materiál pro formování mé osobnosti coby zhruba dvanáctiletého.

Zálesák Zálesák Zane Grey

Zane Greye jsem objevil náhodou díky seriálu M.A.S.H., kde plukovník Potter četl právě Zane Greye, takže mě autor začal zajímat a titul zálesák mě samozřejmě zaujal ještě víc. Bylo to trochu jiné čtení, přesto příjemné, stylem vzdáleně připomínal Rolfa zálesáka od Setona.

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Klasika. I když jsem vyrůstal spíše na Štorchovi, Karatovovi, Verneovi a Mayovi, ani Foglar mě neminul a nebylo to špatné čtení. Dnes mi připadá Foglarův styl úsměvný, ale jako kluk jsem to hltal, div jsem se nezakuckal.

Záchranná plavba Poseidónu Záchranná plavba Poseidónu Anatolij Sobolev

Tak trochu ve stylu robinsona nebo některých Verneovek, s příměsí rodinného dramatu. Koho baví dva roky prázdnin a patnáctiletý kapitán, Záchranná plavba Poseidónu bude bavit taky.

Nikdykde (komiks) Nikdykde (komiks) Mike Carey

Komiksy nejsou zrovna má krevní skupina, vlastním pouze nikdykde a pár Saudků, ani v jednom případě se není za co stydět a ačkoli nemají takřka nic společného, obojí tvorba je výborná.

Tajemství babylónské věže Tajemství babylónské věže Karel May

Na "Májovkách" jsem vyrůstal, takže jsem je přečetl skoro všechny, které byly k mání, přesto jsem měl raději ty s Vinnetouem, svět Kara ben Nemsiho mi byl o poznání vzdálenější, přesto jsem opět přečetl všechny, které se jen daly sehnat.

30.10.2016 2 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Pocházím z jižní Moravy, proto jsem jako náplava v Ostravě dostal denik ostravaka jako povinné samostudium a ačkoli chápu, že hlavním zábavným činitelem knihy je nářečí, já z knihy vstřebal hlavně mentalitu ostraváků, která je, ruku na srdce, docela drsná...

30.10.2016 3 z 5

Modlitby ke zlomeným kamenům Modlitby ke zlomeným kamenům Dan Simmons

Tak jako u všech ostatních sbírek i tady kvalita a čtivost velice kolísá, mám-li však knihu hodnotit jako celek, patří k těm lepším sbírkám.

Kedrigern a spletitá výprava Kedrigern a spletitá výprava John Morressy

Jednoduchý, ale svižný spád, přímočarý, ale příjemný děj. Ideální relaxační čtení. Kedrigern je mi sympatický, v mnohém jsem si s ním podobný (neochota cestovat za nepřízně počasí, odpor k davům a nepohodlí.. )

Moji známí z divočiny Moji známí z divočiny Ernest Thompson Seton

Moji známí z divočiny nejsou tak čtiví a poutaví, jako jiné Setonovky, přesto zálesáka a milovníka zvířat a přírody potěší. Pro mě jsou stále nejlepší knihy od Setona Dva divoši a Rolf zálesák.

23.10.2016 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Velice mě rozmrzelo, že do kin jde až 2018 kvůli star-treku. Kniha byla jedna z nejlepších, co jsem kdy četl a i na film se strašně těším.

17.10.2016 5 z 5