Zálesák

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zálesák Milt Dale, vytržený z poklidného života v tichu horských lesů Divokého západu, se stane iniciátorem i svědkem vzrušujících událostí. Pomáhá přátelům v boji proti banditům a desperátům, překonává nejrůznější komplikace a nástrahy a přitom řeší vnitřní spor: Má se vrátit do společenství lidí, nebo zůstat při svém samotářském způsobu života v nezkrotné přírodě? Sugestivní líčení přírody potvrdilo autorovu výbornou znalost Divokého západu i lidí, kterým tento kraj učaroval....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41660/zalesak-41660.jpg 4.3107
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Olympia
Orig. název

Man of the Forest, 1920

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Zálesák

Přidat komentář
fes
26.07.2020

Nemohu nedat plný počet hvězd, i když tuto knihu musí člověk číst asi v určitém věku a být jaksi fanda pro daný žánr. Z Greyovek mne oslovila jako první a nejvíc, ne náhodou je od autora i v češtině nejvíc vydávaná.

jprst
11.05.2020

Jedna z oblíbených knih mého dětství a k tomu jako kontrast otázka jednoho z mých vnoučat: "Dědo, tohle jste fakt rádi četli?"


DuncanIdaho
24.11.2018

Knihu jsem četl v dětství, ale stále patří mezi mé nejoblíbenější.

Badger
02.09.2018

Na knihu jsem se tak těšil, až mě docela zklamala.
Příběh je spíš takovou romantickou pohádkou vycucanou z prstu a defacto nevtahující děj o dokonalém samotáři v nitru přírody, ale ta divočina a život v jejím nitru jak jeho tak hlavně dalších dvou hrdinek?
Tomu jsem prostě nevěřil..

67pista
25.02.2018

škoda že nemám 12 rokov

karolina7748
11.12.2017

Opět kniha,kterou jsem četla jako dítě a bylo to pěkné čtení.

85098211
17.09.2017

Moje první kniha od Greye. Byla jsem jí nadšená do té míry, že jsem potom přečetla od tohoto autora všechno, co se mi podařilo sehnat. A byla těch knih celá řada ;-). Tato první kniha se mi ale líbila nejvíce a nikdy ji žádná další nepřekonala. Měla jsem dokonce dvě různá vydání, kde i překlad byl jiný. A bohužel ten pozdější z nich nebyl ani zdaleka tak zdařilý. Nakonec jsem ještě poslouchala audio z KTN - a tam byla naštěstí použita kniha s oním dobrým překladem :-).

Jaruš7
19.04.2017

Nostalgická četba, chytla mě, panenská, divoká příroda Ameriky s (perličkou pro mě ) kuguárem - ochočenědivokým horským lvem, co by přítelem Zálesáka. Příroda byla nepokořená, lesy plné zvěře, ze zlodějů stád se stávali rančeři, v bojích výhrůžek a podvodů chce starý rančer předat svou farmu neteři, a tak ta se svou sestrou podniknou strastiplnou cestu ke strýčkovi. Jejich ochráncem je Zálešák s kuguárem. Dobrodružství, úklady, zrady, nástrahy, odvážná nezdolnost, touhy a lásky.
Kovbojská čest zde nadobro zvrátila vítězství síly a moci, lehce bez tasení koltu, pro spravedlivou věc, šlo o veřejné znectění s dalekosáhlejším účinkem, (pro mě majstrštyk). Jo, byla doba, kdy čest byla hodnota o kterou se dalo opřít.
Dobrodružná přírodní romantika.

1