Zálesák

Zálesák Milt Dale, vytržený z poklidného života v tichu horských lesů Divokého západu, se stane iniciátorem i svědkem vzrušujících událostí. Pomáhá přátelům v boji proti banditům a desperátům, překonává nejrůznější komplikace a nástrahy a přitom řeší vnitřní spor: Má se vrátit do společenství lidí, nebo zůstat při svém samotářském způsobu života v nezkrotné přírodě? Sugestivní líčení přírody potvrdilo autorovu výbornou znalost Divokého západu i lidí, kterým tento kraj učaroval....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41660/zalesak-41660.jpg 4.3113
Literatura světová, Dobrodružné, Romány

Vydáno: , Olympia

Man of the Forest, 1920

Kniha Zálesák

Čmeláček

Taky jsem se chtěl tenkrát stát zálesákem :). Je to dobře napsané, akorát tu romantiku v knihách zrovna nepotřebuju :))).

alois.randa
31.10.2021

Tak co si budeme nalhávat, je to romantika, je to předvídatelné, ale pro mladé dobrodruhy pěkná kniha a hlavně pro milovníky tohoto žánru jsou knihy Zane Greye myslím povinnost

fes
26.07.2020

Nemohu nedat plný počet hvězd, i když tuto knihu musí člověk číst asi v určitém věku a být jaksi fanda pro daný žánr. Z Greyovek mne oslovila jako první a nejvíc, ne náhodou je od autora i v češtině nejvíc vydávaná.

jprst
11.05.2020

Jedna z oblíbených knih mého dětství a k tomu jako kontrast otázka jednoho z mých vnoučat: "Dědo, tohle jste fakt rádi četli?"

DuncanIdaho
24.11.2018

Knihu jsem četl v dětství, ale stále patří mezi mé nejoblíbenější.

Badger
02.09.2018

Na knihu jsem se tak těšil, až mě docela zklamala.
Příběh je spíš takovou romantickou pohádkou vycucanou z prstu a defacto nevtahující děj o dokonalém samotáři v nitru přírody, ale ta divočina a život v jejím nitru jak jeho tak hlavně dalších dvou hrdinek?
Tomu jsem prostě nevěřil..

karolina7748
11.12.2017

Opět kniha,kterou jsem četla jako dítě a bylo to pěkné čtení.

17.09.2017

Moje první kniha od Greye. Byla jsem jí nadšená do té míry, že jsem potom přečetla od tohoto autora všechno, co se mi podařilo sehnat. A byla těch knih celá řada ;-). Tato první kniha se mi ale líbila nejvíce a nikdy ji žádná další nepřekonala. Měla jsem dokonce dvě různá vydání, kde i překlad byl jiný. A bohužel ten pozdější z nich nebyl ani zdaleka tak zdařilý. Nakonec jsem ještě poslouchala audio z KTN - a tam byla naštěstí použita kniha s oním dobrým překladem :-).