Zálesák

Zálesák Milt Dale, vytržený z poklidného života v tichu horských lesů Divokého západu, se stane iniciátorem i svědkem vzrušujících událostí. Pomáhá přátelům v boji proti banditům a desperátům, překonává nejrůznější komplikace a nástrahy a přitom řeší vnitřní spor: Má se vrátit do společenství lidí, nebo zůstat při svém samotářském způsobu života v nezkrotné přírodě? Sugestivní líčení přírody potvrdilo autorovu výbornou znalost Divokého západu i lidí, kterým tento kraj učaroval....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41660/zalesak-41660.jpg 4.393
Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, Olympia

Man of the Forest, 1920

Kniha Zálesák

DuncanIdaho
24.11.2018

Knihu jsem četl v dětství, ale stále patří mezi mé nejoblíbenější.

Badger
02.09.2018

Na knihu jsem se tak těšil, až mě docela zklamala.
Příběh je spíš takovou romantickou pohádkou vycucanou z prstu a defacto nevtahující děj o dokonalém samotáři v nitru přírody, ale ta divočina a život v jejím nitru jak jeho tak hlavně dalších dvou hrdinek?
Tomu jsem prostě nevěřil..

67pista
25.02.2018

škoda že nemám 12 rokov

karolina7748
11.12.2017

Opět kniha,kterou jsem četla jako dítě a bylo to pěkné čtení.

17.09.2017

Moje první kniha od Greye. Byla jsem jí nadšená do té míry, že jsem potom přečetla od tohoto autora všechno, co se mi podařilo sehnat. A byla těch knih celá řada ;-). Tato první kniha se mi ale líbila nejvíce a nikdy ji žádná další nepřekonala. Měla jsem dokonce dvě různá vydání, kde i překlad byl jiný. A bohužel ten pozdější z nich nebyl ani zdaleka tak zdařilý. Nakonec jsem ještě poslouchala audio z KTN - a tam byla naštěstí použita kniha s oním dobrým překladem :-).

Jaruš7
19.04.2017

Nostalgická četba, chytla mě, panenská, divoká příroda Ameriky s (perličkou pro mě ) kuguárem - ochočenědivokým horským lvem, co by přítelem Zálesáka. Příroda byla nepokořená, lesy plné zvěře, ze zlodějů stád se stávali rančeři, v bojích výhrůžek a podvodů chce starý rančer předat svou farmu neteři, a tak ta se svou sestrou podniknou strastiplnou cestu ke strýčkovi. Jejich ochráncem je Zálešák s kuguárem. Dobrodružství, úklady, zrady, nástrahy, odvážná nezdolnost, touhy a lásky.
Kovbojská čest zde nadobro zvrátila vítězství síly a moci, lehce bez tasení koltu, pro spravedlivou věc, šlo o veřejné znectění s dalekosáhlejším účinkem, (pro mě majstrštyk). Jo, byla doba, kdy čest byla hodnota o kterou se dalo opřít.
Dobrodružná přírodní romantika.

vlkodlaq
04.11.2016

Zane Greye jsem objevil náhodou díky seriálu M.A.S.H., kde plukovník Potter četl právě Zane Greye, takže mě autor začal zajímat a titul zálesák mě samozřejmě zaujal ještě víc. Bylo to trochu jiné čtení, přesto příjemné, stylem vzdáleně připomínal Rolfa zálesáka od Setona.

kalache
22.11.2015

...mám ho pořád na nočním stolku...