Záchranná plavba Poseidónu

Záchranná plavba Poseidónu https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187984/zachranna-plavba-poseidonu-187984.jpg 4 6 3

Hrdina příběhu je frekventant námořního učiliště, chlapec prožívá svůj vzdorovitý věk. Právě když dělá závěrečné zkoušky, na nichž záleží, zda se dostane na loď, objeví se jeho pravý otec....

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Mladá fronta

Štormovoj peleng

Filatov
17.06.2021 2 z 5

Hodně slabý děj a jednoduchá kniha.

BabaJaga11
30.04.2019 5 z 5

Ke knihám s mořskou tématikou tíhnu už řadu let, a tak mi i tahle udělala radost, přestože je určena především -náctiletým. Myslím si však, že i člověk pokročilejšího věku si tam najde svoje. Zatímco mladý člověk bude oslněn dobrodružstvím a statečností námořníků záchranné lodi, starší se pousměje nad vzpomínáním některých členů posádky na doby jejich mládí - jak je nám to všechno povědomé, a to ani nemusíme pracovat na moři! Trochu mě překvapil otevřený konec, ale je fakt, že tím autor elegantně vybruslil z laciného happy endu - prostě na moři se stále něco děje, víc neprozradím :-).

vlkodlaq
04.11.2016 4 z 5

Tak trochu ve stylu robinsona nebo některých Verneovek, s příměsí rodinného dramatu. Koho baví dva roky prázdnin a patnáctiletý kapitán, Záchranná plavba Poseidónu bude bavit taky.

Autorovy knížky

1988  80%Záchranná plavba Poseidónu