Kedrigern a spletitá výprava

2. kniha série o čaroději Kedrigernovi. Kedrigern je nejen mistr čaroděj a odborník na odeklínadla výjimečných kvalit, ale i velký pecivál. naopak jeho žena Princezna je velice potěšena, když obdrží pozvánku na Čarocon. Jenomže na jejich reprezentačním večírku dojde k nehodě, kdy dvojice opilých zaklínačů promění omylem Princeznu v ropuchu. Už zase. A jelikož odeklínadlo, které Kedrigern použil, bylo pouze jednorázové, musí hledat jiné řešení. A tak začíná nanejvýš neobyčejná výprava. Spolu s podivnými a nikterak ideálními společníky a Smrtí v patách se Kedrigern musí utkat s vírem divoké magie a na chvíli se ocitá i v nebezpečném světě budoucnosti nazývaném LA. Podaří se mu zachránit Princeznu od smutného osudu doživotní muší diety? Přeložil Petr Caha....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11886/kedrigern-a-spletita-vyprava-11886.jpg 4.495

Kedrigern (2.)

Humor, Fantasy
Vydáno:, Polaris

The Questing of Kedrigern (1987)

Kniha Kedrigern a spletitá výprava

woodward

Připouštím, že mám možná dlouhé vedení, ale stejně se zdá, že se autor se svým hrdinou sžíval jaksi postupně. První příběh o hlasu pro princeznu jsem vnímal "jen" jako lehké, zábavné čtení s občasnými záblesky legrace. V druhé knize se už autorův bezmála cimrmanovský humor rozjel naplno. Není to třeskutá sranda jako na Pratchettově Zeměploše, je to velmi jemné, John Moressy dvě základní ingredience - humor a napětí - odvažuje s pečlivostí lékárníka, který se dal na výrobu výbušnin, aby žádná z obou substancí nezahltila tu druhou. Už za první díl jsem dal pět hvězd - a stojím si za tím. Škoda jen, že tady nemůžu přidat něco navíc.

Romžiry
11.07.2017

John Morressy a jeho Kedrigern je moje srdcová záležitost. Byla to moje první fantasy série. Četla jsem ji už před lety a pořád se k ním vracím. Kniha se krásně čte, moc příjemné a oddechová.

vlkodlaq
30.10.2016

Jednoduchý, ale svižný spád, přímočarý, ale příjemný děj. Ideální relaxační čtení. Kedrigern je mi sympatický, v mnohém jsem si s ním podobný (neochota cestovat za nepřízně počasí, odpor k davům a nepohodlí.. )

Jana_Z
22.12.2014

Své zklamání jsem už vypsala do komentáře Kedrigerna a hlasu pro Princeznu. Tady musím ještě dodat, že vydání Spetité výpravy, které se mi dostalo do rukou bylo řemeslně velmi špatné. Část věty na konci jedné strany se na začátku druhé buď opakovala, nebo její konec chyběl.

cori
28.05.2014

Skvělá oddechovka. Nejvíc mě bavily dialogy mezi Princeznou a Kedrigernem i Čarocon.

Peti
23.11.2012

tak to si to cestování náš čaroděj ale užil dosytosti, přítomnost budoucnost a zase zpět :) a i se mu to vyplatilo - místo ropuchy má zas Princeznu a dokonce okřídlenou :)

McGrinder
22.01.2012

Opět za 100%! Skvělá četba do nepohody.