koupit knihy

John Morressy

americká, 1930 - 2006

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 15 knih

Komentáře (8)

vlkodlaq
25. ledna

Série Kedrigern ve mě opět po letech vzbudila zájem o zábavnou fantasy a v tomto žánru Morressy exceluje, celá Kedrigernova série mě převelice bavila a velmi pozitivně nabíjela. Jistě se k ní ještě někdy rád vrátím.

Giskard
19.01.2020

Autor psal nejprve sci-fi a až později fantasy. Jeho humor je podobný tomu od Pratchetta, přesto jsou oba rozdílní. U Terryho jsou to salvy smíchu a skvělý situační humor, u Morressyho knížek a povídek je to spíše soustavné lehké usmívání se. Každý kdo potřebuje balzám na duši, nebo oddechnout si po čtení něčeho náročného, tak by neměl váhat sáhnout po něčem ze série o Kedrigernovi. Některá jeho díla dokonce vyšly pouze v češtině, v USA nevyšla.

mira.k
31.07.2017

Výborný spisovatel. Lehké a odpočinkové čtení s humorem. Škoda, že u nás nevyšla celá série Syna hvězd.

jaromir2255
14.02.2017

Mnoho jeho knih jsem četl v 90.letech a považoval jsem je za jedny z nejlepších v "humoristické" fantasy. Proto jsem byl nemile překvapen, když jsem nenašel nikde žádnou audioknihu na motivy jeho knih....

Sidonie
12.01.2017

Škoda, že není tak známý. Podle mě je srovnatelný s Terrym Pratchettem.

Peter.Melon
22.05.2014

Morressy byl skvělý autor.Škoda,že už nežije.Mám rád jeho knihy o čaroději Kedrigernovi.Měl jsem je rád ale hlavně jako dítě...

mayinka
08.09.2012

muj prvni fantasy spisovatel v zivote a hned mi to chytlo a zustala jsem tomuhle zanru verna :)) je tedy pravda, ze Princezna byva nekdy na zabiti, ale to uz je asi podstata princezen :)

McGrinder
22.01.2012

Tak tomuhle autorovi propadla velká část naší rodiny. Jakmile jsem donesl nového Kedrigerna, musel jsem ho číst potají, aby mi nebyl zabaven silnějším otcem nebo ukraden zákeřnou sestrou :) A když jsem narazil na Kedrigerna v antikvariátu, hnedle jsem skoupil všechny díly a odvezl je na chatu, aby bylo tohle super čtení stále po ruce. O to smutnější bylo zjištění, že autor v roce 2006 zemřel a že se dalšího Kedrigerna nedočkáme.