Mladý Kedrigern a první kouzlo

Mladý Kedrigern a první kouzlo

V této knize se se svým oblíbeným hrdinou setkáte úplně poprvé, dokonce dřív, než se sám dozvěděl to, co my už všichni víme, tedy že se jmenuje Kedrigern. Jeho praví rodiče ho zanechali o Svatojánské noci ve vílím kruhu coby nemluvně zabaleného do peřinky s erbem a s měšcem zlaťáků pod hlavou. Adoptivní rodiče mu lupiči zabili dřív, než se jich stačil zeptat, kdo vlastně je. A než se stačil naučit něco pořádného od starého Tarryho, vyklubal se z něj mocný čaroděj, který měl na starosti mnohem důležitější věci než pečovat o kluka zvyklého trávit celé dny zábavou a hrou. Svět je pro malého chlapce podivuhodné místo, plné příslibů, ale i nebezpečí. Jen se vydá na svou první delší cestu, už se střetne s lupiči a s loupeživými rytíři, s drakobijcem a drakem a mnoho nezbývá, aby musel čelit i nebezpečí největšímu, hrozbě Hrozivého hvozdu, Kňouralovi. Musí si poradit se záludným zraněním syna bohatého kupce i s flirtováním půvabné mladé dámy, v jejíž přítomnosti se občas cítí jako velký hrdina, ale častěji jako velký hlupák. Přestože se mu dostane nabídek na výnosné a dobře zajištěné místo panoše, soudce, kupce, lékaře a dvorního čaroděje, chlapec se vrací ke studiu, aby se stal tím, co považuje za své životní poslání, tedy mistrem odeklínadel a protikouzel. Má pro to dědické vlohy, jeho otec totiž byl pravděpodobně blízce spřízněný s Merlinem (alespoň on si to myslí a nevidí nejmenší důvod, proč by tomu tak být nemělo). Brzy dostane příležitost ke svému prvnímu kouzlu pak i svoje nom réputation, Kedrigern. zdroj: www.legie.info...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26275/mlady-kedrigern-a-prvni-kouzlo-26275.jpg 4.372

Mladý Kedrigern (1.)

The Apprentice Kedrigern (1994)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Polaris

forest3626

Super........'..

Ruxandra
05.12.2017

Knihy o Kedrigernovi jsem kdysi četla na přeskáčku a asi to bylo dobře, jelikož kdybych si jako první přečetla tento první díl, asi bych zbytek série nevyhledala. Připadá mi totiž trochu slabší. Ale jelikož vím jak to bude dál a že se to časem "rozjede", doporučuji sáhnout ihned po dvojce, pokud jste z jedničky na rozpacích, bude líp :)
Ačkoli už dávno nejsem cílová věková skupina, Kedrigernovi příběhy mě stále baví a jsou ideální na relaxační čtení.

ala.mihalikova
03.11.2017

Četlo se to pěkně. Taková zábavná oddechovka. Líbila se mi rozmanitost příběhu. Samá zábava, humor, dobrodružství.

Romžiry
11.07.2017

John Morressy a jeho Kedrigern je moje srdcová záležitost. Byla to moje první fantasy série. Četla jsem ji už před lety, tak jak u nás vycházely a pořád se k ním vracím. Tato kniha byla jedna z posledních a opět nezklamala.

vlkodlaq
07.12.2016

První ze série kedrigern skvěle dodržuje osnovu hero fantasy a je velmi dobře napsaná, skvěle čitelná, s jednoduchou dějovou linií, ale slušným spádem. Příběh je podáván svěže a vtipně. Už dlouho mě žádná série takhle nechytla. S chutí se pouštím do Pátrání po minulosti.

vlkodlaq
21.11.2016

Sice jsem Kedrigerny četl poněkud nesetřízeně, ale teď jsem začal poctivě prvním dílem a baví mě převelice a než se prokoušu celým Kedrigernovým světem, mám zábavu na dlouhou dobu.

Geramon
30.07.2016

Opravdu paráda.
Kedrigerna jsem četl před hodně lety.
Přečetl jsem všechny díly ze serie Kedrigern.
Nyní jsem si přečetl tuto knihu a musím říci že se mě stále líbí i když je to v podstatě pohádkové.
Po dotčení jsem ihned přečetl i další díl pátrání po minulosti a nyní čtu zrození mistra.
To vše v časovém rozpětí 7 dnů :o))))
jak říkám parádní oddychové čtení a návrat k pohádkám

anibeni
06.01.2016

Velmi příjemná oddychová knížka, nenáročná, hezky, jemně a jasně napsaná, skoro až dětská... Ano, to se mi líbilo...

pinkrose
14.10.2015

Výborné čtení. Ještě, že to má tolik knížek.

Danafantom
12.01.2013

Je to pěkná pohádka i pro dospělé, tato navíc s určitým filozofickým rozměrem. :-) Na Morressyho knížkách se mi líbí jednoduchost stylu a taková ta obyčejná lidskost.

Peti
09.11.2012

Velice zábavné čtení, lehce a vtipně napsané.Takové odpočinkové čtení po stresovém dni v práci:) Už se těším na další osudy tohoto hrdiny a doufám, že autor bude ve stylu psaní pokračovat i nadále.

McGrinder
22.01.2012