Kedrigern doma a na cestách

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

7. kniha série o čaroději Kedrigernovi. Postižených klientů neubývá a Kedrigern, mistr odeklínadel a protikouzel, má stále plné ruce práce. A nejen on. Nezahálejí ani další členové Cechu čarodějů: zemitý Conhoon, ješitný Tristaver, roztržitý Belsheer a na své si přijde i Princezna… Co však má člověk dělat, když malý gnóm vyroste v obra a udatný princ je zmenšen před vlastní svatbou, když král je náhle připraven o rozum, v kraji řádí zahraniční konkurence a Smrt si na vás připravuje kosu? Nebylo by vážně lepší zlomit hůl, spálit knihy, vyčistit pracovnu a věnovat se něčemu pozitivnímu – například řezbářství nebo psaní poezie? Přeložil Petr Caha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11891/kedrigern-doma-a-na-cestach-11891.jpg 4.495
Série:

Kedrigern 7.


Žánr:
Humor, Povídky, Fantasy

Vydáno: , Polaris
více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Kedrigern doma a na cestách

SONP
02.06.2020

Ještě předtím, než jsem začal číst Pratchetta (sákryš, opravdu byl někdy čas, kdy jsem neznal Zeměplochu?) jsem objevoval humornou fantasy prostřednictvím Moressyho Kedrigerna, který byl tehdy tak nějak na okresním městě dostupnější. A dlužno podotknout, že Mrakoplaš, Smrť, Elánius a Vlahoš nebohého pohodlného čaroděje později úplně zastínili a já na něj zapomněl. Při stěhování knihovny jsem ovšem na tyto útlé paperbacky (s napsanou cenou 79 Kč, cože?) narazil a řekl si, že si to z čiré nostalgie ještě někdy přečtu. No a právě nyní, po 26 letech od vydání na Kedrigerna přišla řada.
A ačkoliv jsem čekal spíš zklamání z jednoduchoučkých příběhů podobně, jako jsem se kdysi snažil v dospělosti neúspěšně koukat na seriál Goro - bílý pes, musím říci, že mě Moressy příjemně překvapil. Pravda, jde o sadu krátkých povídek, takže žádná velká epika se nekoná, ale bylo to sakra příjemné čtení. Dokonce musím říct, že v pokročilejším věku, kdy už i na scifistu ve věku s čtyřkou na začátku občas doléhá peciválství středního věku, Kedrigerna asi chápu lépe než moje nerdské 17-leté já z 90. let, trávící svůj volný čas u své Amigy 1200 a nedělních seancí dračáku. Tenhle chlapík, který odmítá nosit z pohodlnosti bílý plnovous a špičatou čepici jako správný čaroděj a z duše nenávidí cestování je prostě sice úplně jiná liga než potrhlý Mrakoplaš, ale je to zkrátka zatracený sympaťák!
A některé povídky jsou vpravdě geniální, například hned ta první o návštěvě mimozemšťanů na Kedrigernově zahrádce mě úplně odbourala. Takže si myslím, že ještě přijde řada na další zažloutlé Kedrigernovky z mé sbírky, protože občas se zkrátka člověku zachce číst si o větším lenochovi než je on sám. 90%

Romžiry
11.07.2017

John Morressy a jeho Kedrigern je moje srdcová záležitost. Byla to moje první fantasy série. Četla jsem ji už před lety a pořád se k ním vracím. Kniha se krásně čte, moc příjemné a oddechová.


vlkodlaq
10.04.2017

Spíše povídková kniha, i když povídky na sebe částečně navazují, ale jako vždy se jedná o příjemně relaxační, nenáročnou četbu s jednoduchou linií a velmi dobrou čitelností. Mám přečtenu skoro celou sérii, zbývá už jen čaroděj na roztrhání.

Ledo11
30.03.2014

Jedna z těch lepších knih o Kedrigenovi. Některé povídky jsou podstatně lepší než některé celé knihy z této série.

HTO
17.02.2012

Pro mě snad nejlepší příklad autorova humoru. Zvlášť povídky s Conhoonem jsou neodolatelné.

„Pokud se z tohoto ostrova neztratí před západem slunce, budu nucen ho odsud vykopat", prohlásil pooka ocelově tvrdým hlasem. „Dokopu ho z místa našeho rozhovoru do Údolí hluchých a každým kopnutím mu zlomím tři kosti, a pokaždé, když dopadne na zem, si zlomí další tři kosti, pokud nespadne na úl nebo sršní hnízdo, nebo pokud nepřistane na stromě mezi dravými ptáky. A až ho prokopu celým tím temným údolím, budu v kopání pokračovat směrem na západ ke Cruachu a posledním kopancem ho pošlu do jeskyně Ponurého společenstva, k Airitech a jejím dětem a jejich krvežíznivým, hrbatým a zubatým přátelům."
„A kouzelným sviním. Nezapomeň na kouzelné svině", připomenul mu Conhoon ponuře.

McGrinder
22.01.2012

Tentokrát se nejedná o jeden příběh, ale sborník dvanácti povídek nejen o Kedrigernovi. Hodnocení 90%