Kedrigern a drak Comme il faut

5. kniha série o Kedrigernovi. Odčarovat krásnou mladou dámu z nedůstojné podoby cvrčka není pro Princeznu vůbec jednoduché, zvláště, když dáma by ráda poté, co ji nečestně opustí snoubenec, zůstala se svou zachránkyní v Horách tichého hromu. To se nelíbí Kedrigernovi, a proto je rád, když situaci zachraňuje drak… Perspektivně však existuje pouze jediné řešení – svatba. Přicházejí však další komplikace v podobě statečného prince, který se náhle bojí a krásné princezny, která nezná strach. O dvou upovídaných pavoucích ani nemluvě… Co si počít, když podle Princeznina přesvědčení si má každá krásná princezna vzít krásného prince a vica versa? Přeložil Petr Caha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11889/kedrigern-a-drak-comme-il-faut-11889.jpg 4.2107

Kedrigern 5.

Literatura světová, Humor, Fantasy

Vydáno: , Polaris

Kedrigern and the Dragon Comme il faut, 1994

Kniha Kedrigern a drak Comme il faut

Romžiry
11.07.2017

John Morressy a jeho Kedrigern je moje srdcová záležitost. Byla to moje první fantasy série. Četla jsem ji už před lety a pořád se k ním vracím. Kniha se krásně čte, moc příjemné a oddechová.

Sidonie
03.03.2017

Kedrigerna jsem si okamžitě zamilovala. Knihy jsou laskavé, vtipné, dobrodružné, plné originálních nápadů. Slohově vynikající.

Líbí se mi, jak se to, co na začátku vypadá jako jednotlivé povídky, postupně propojuje v jeden příběh :-)
John Morressy to prostě umí. Vytvořil úžasný svět. Škoda, že už to dneska nikdo moc nezná.
(Já to mám radši než Pratchetta.)

vlkodlaq
22.02.2017

Opět příjemně relaxační, chvílemi zábavná fantasy, ale přece jen slabší, než díly předchozí. Chybělo mi v knize nějaké základní vlákno, drak Comme il faut byl takový neuspořádaný, trochu nepřehledný a chyběla mu šťáva dílů předchozích. Přesto se rád pouštím do dalšího.

Dryáda
14.12.2015

Hezky to ubíhá tak dlouho, až to začne nudit. Všechno je takové pozitivní, žoviální a dokonalé. Bohužel to není čtení pro mne.

kolodze
23.06.2014

tak sem si po letech přečetl Kedrigerna ...a nějak už to asi není čtení pro mě... a neskutečně mě štvala Princezna (tu bych doma asi mít nemohl) ;)

Peti
27.11.2012

tak tento díl se mi líbil zatím nejméně, nějak mu chyběla svěžest, možná že to udělalo moc dějových postav nevím... v každém případě doufám že dalším dílem si spravím náladu

McGrinder
22.01.2012

Pátá kniha o čaroději Kedrigernovi. Přece jen trochu slabší jak předchozí 4 knížky, takže hodnocení 90%