vladka16 vladka16 komentáře u knih

Okouzlená šamanka Okouzlená šamanka Nora Roberts

I já se připojuji k názvu pěkná, oddechová , tak trochu nadpozemská pohádka. Milé, přesně pro chvíle před spaním a pak dobrou noc děti.

18.04.2024 5 z 5

Šerochodec Šerochodec Kat Richardson

No-tak jsem taky dočetla. Musím přiznat a dát za pravdu - pisatelce přede mnou, když napsala že se knížkou brodila. Tohle je ten výraz, který po dočtení mám. Základ příběhu je dobrý, jen mě to nevtáhlo do děje, nedokázala jsem si k žádné postavě vybudovat pomyslný vztah a jít s ní dějem. Knížku vrátím do knihovny , jdu hledat jiné hrdiny a je jich spousta, mám se na co těšit.

16.04.2024 1 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Moc pěkný námět s knihovnami a oživlými knihami. Samozřejmě napínavé, zamilované, čarodějné dobrodružství. A bubáků nepočítaně.

11.04.2024 4 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Páni, páni, páni. Asi nejsem věkově cílová skupina. Vrchní šlupička vykazuje 60+, ale ta vnitřní? No asi zamrzlá puberta. Proto že jsou knížky jako tato, dokážou mě vytáhnout ze všedních starostí, večer jdu spát s příběhem a ráno už se těším, že večer budu číst dál. Protože jsem nikdy knihu nenapsala, netroufla bych si jí hodnotit po odborné stránce, můžu jen psát o svých pocitech ,které ve mě daná kniha zanechá. Je úžasné, letět s Violet na drakovi a přímo cítit, jak mě vítr šlehá do tváří, ne jen líbat Xadena, ale zároveň se bát o život, bát se zrady od lidí, od kterých bych to nečekala a to překvapení na konec? Paráda, ale co teď - no budu muset holt vydržet a čekat na druhý díl.

05.04.2024 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

To že jsem sérii už kdysi přečetla a teď jsem si ji zopákla, mluví za vše. Stále mě baví.

21.03.2024 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Začala jsem číst spíš ze zvědavosti. Nějak mě to muselo zaujmout, když jsem to přečetla. Někdy se mi při čtení stává, že se jako by zúčastňuji děje, tady mi přišlo, že se dívám přes sklo. Při tom jsem měla pocit, že je mi stále zima. Našla jsem v příběhu velikou pravdu, vystrašit lidi , je úplně jedno jak a čím- pověry , náboženství, politika. Kdo má strach se lépe ovládá. Další díl si za čas přečtu, je to takový chladný očarovaný sen.

09.03.2024 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

No to je teda pěkné, Ilan si se svojí partičkou odejde a mě tu nechali. Co budu dělat, než se pro mě vrátí. Nezbývá, než čekat. Snad to už nebude dlouho, pro mě jsou všechny díly úžasné, těším se na další. Mezi tím čekáním si budu muset přečíst něco jiného, co se dá dělat.

25.02.2024 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Protože už jsem před lety tento příběh četla, jsem ráda, že si to i tak moc užívám, některé situace si o to víc prožiju a asi i víc chápu souvislosti. Velká paráda. Oceňuji takto promyšlený příběh i nitky, které se spojí, nebo taky ne v budoucnu. Tak hr na ně děti.

21.02.2024 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tak jsem si to po asi dvou letech zopakovala. Nic to na mém nadšení nezměnilo, ba na opak. Vrátila jsem se ke svým přátelům , jejich nelehkému životu a osudu. Vracím se ráda, i k postavám, které mají své hříchy z minulosti, někdy je mi jich líto, někdy se na ně zlobím, potom jim zase fandím. Obdivuji fantasii, lidí, kteří pro nás tyto příběhy píšou, moc se mi to líbí. Jdu na pokračování.

21.02.2024 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Dočetla jsem, nápaditá zápletka, ale za pár dní nebudu vědět o čem to bylo. Nějak k tomu nemám emoce. Nevím proč. Ale napínavé to bylo, no...

09.02.2024 2 z 5

Chladný plamen Chladný plamen Dean Koontz

Celý příběh jsem netušila, jak to bude. Myslela jsem, že trochu nadpřirozeno, mimozemšťan a podobně, na konec bylo všechno jinak i tak se mi to líbilo.

03.02.2024 5 z 5

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

Vychutnala jsem si tento díl jako audio. Je to trošku jiné, než jen o Willovi, ale bylo to napínavé a hlavně naši vyhráli. Pokud seženu další díl,ráda si přečtu pokračování, už se těším.

01.01.2024 5 z 5

Vesmír rozhodl jinak Vesmír rozhodl jinak Theresa Black

Přesto, nebo právě proto, že tam nebyla žádná velká akce, moc se mi to líbilo. Byla jsem krásně a mile napjatá. Ke konci už jsem se tetelila napětím, jak to dopadne. Docela ráda bych ty poslední chvíle poznala i ze strany Athei. Jaké to je setkat se s dvojnicí, sestrou bylo by to zajímavé, ale i tak knížku jsem zhltla jako malinu. Ráda se k ní zase pro to milé pohlazení vrátím.

15.12.2023 5 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Je to takové příjemné doplnění , u některých jsem si i vybavila, že to bylo v předešlých dílech naznačeno. A teď vzhůru na Hraničářku.

24.11.2023 4 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Chtěla jsem napsat komentář po dočtení všech dílů, které mám. Jenže to nevydržím, moc se mi to líbí a zatím neomrzelo. Je to vůbec možné ,v mém věku? Stále mám ráda dobrodružství, napětí. Pár dílů jsem četla už před více lety, ráda jsem si je všechny zopakovala. Teď vzhůru k těm, co ještě neznám ,těším se.

08.10.2023 5 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Audiokniha- tak že doposloucháno. A mám pocit, jako bych se loučila s partou fajn lidí, kteří mi budou chybět. Naštěstí se k četbě můžu kdykoli vrátit, což je fajn. Pan Niedl to napsal tak, že ve mě vzbudil zájem o to období i o krajiny, kde se děj odehrává. Na Ojvín bych se ráda podívala. Nebude to problém, mám to téměř za humny. Tak až se to uskuteční, zavzpomínám na Wolframa i na všechny ostatní. Hodnotím vysoce i za celou sérii, poučila jsem se i pobavila. Moc , moc se mi to líbilo.

20.09.2023 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Musím se přiznat, že kdybych to neměla jako audio čtení, tak bych nedočetla. Příběh není špatný, konec dobrý , ale nějak teď mám pocit, že byl občas ušmudlaný, spodní prádlo se běžně válí po zemi atd. Jako by to, že je někdo bordelář, bylo vlastně úžasné. Vůbec jsem neměla pocit, že Heather je samostatná třicetiletá Londýňanka. Kdyby to bylo o šestnáctileté hrdince, tak ještě, ale i když se mi jádro příběhu líbilo, tohle mě odrazovalo.

10.08.2023 1 z 5

Nevěsta z kláštera Nevěsta z kláštera Manuela Schörghofer

Romantika s napětím , líbilo se mi

04.08.2023

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Líbilo se mi .

31.07.2023 5 z 5