Vladísek Vladísek komentáře u knih

Tři hodiny v ZOO Tři hodiny v ZOO Gin Phillips

Kniha má bezesporu zajímavý námět. Příběh se točí okolo tématu, který je bohužel čím dál častěji k vidění ve světě. Vyšinutí jedinci prostě byli, jsou a budou. Jako rodič stejně starého dítěte jsem se dokázala do pocitů matky, která se ocitla nedobrovolně v takovéto situaci, dokonale vcítit. Kniha měla spád, ale dle mého názoru až posledních pár stránek. Pokud se příběh odehrává v ZOO, čekala bych, že některé vyhrocené situace budou způsobeny např. i tím, že se na "svobodu" dostanou i některá opravdu nebezpečná zvířata. Konec mi přišel jakýsi narychlo ukončený. Upřímně? Čekala jsem více.

15.11.2017 3 z 5

Stín pochybnosti Stín pochybnosti Simon Booker

Výborné. Moc mě to bavilo. Kniha, u které opravdu čtenář váhá, na čí stranu se postavit. Věřit odsouzenému nebo ne? Nenudila jsem se ani chvilku. Vyznavačům podobného žánru mohu s klidným svědomím jedině doporučit. :)

23.05.2017 5 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Ačkoliv je zde kniha hodnocena vesměs kladně, za sebe musím napsat, že mně se nelíbila. Téma samo o sobě nebylo špatné, ale nevyhovuje mi styl, jakým je kniha psána. Nemám ve zvyku knihy nedočítat, ale tohle bylo opravdu utrpení a musela jsem se opravdu přemáhat, abych knihu neodložila již v půlce.

27.11.2015 1 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Krásná kniha plná smutného čtení. Takhle silný příběh jsem dlouho nečetla. Příběh, který mnou bude ještě nějakou dobu rezonovat.

09.11.2023 5 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

A mně se to líbilo :). Molly byla fajn. Čtenář brzy pochopí, že s touhle holkou není všechno tak zcela v pořádku. Je prostě jiná. Kniha se četla dobře, jen ve své druhé půlce ztratila “šťávu” a změnila se v jakousi červenou knihovnu ve stylu “A žili spolu šťastně až do smrti…”, což mě trochu mrzí, proto ten neúplný počet hvězdiček.

13.10.2022 4 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Kniha čtenáře správně "nastartuje", má tempo a děj, kterému chcete stůj co stůj přijít na kloub. Jen konec se mi zdál takový všelijaký, rozuzlení překombinované, takže jednu hvězdičku musím na hodnocení ubrat.

23.03.2021 4 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

Začátek knihy byl opravdu super. Rozjezd výborný, rychlý, žádné hluché místo. Jenže vysoká laťka se bohužel dlouho neudržela, což si myslím, že je škoda. Něco tomu chybělo, něco, co čtenáře něčím překvapí. Škoda. Když už mě autorka ze startu "namlsala", čekala jsem větší jízdu.

28.09.2020 3 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Povedený příběh, hlavní hrdinka sympatická - to je moje stručné shrnutí této knížky, po které jsem v knihkupectví sáhla, protože mě zaujala anotace. Rozhodně nelituji a doporučuji všem, kteří si rádi přečtou a okusí trochu toho napětí a tápání.

26.08.2020 5 z 5

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Nebylo to rozhodně špatné čtení, pro mě však trochu předvídatelné, proto ubírám na hodnocení. Knih na podobné téma je na pultech knihkupectví dost, u tohoto příběhu mi však cosi chybělo. Ačkoliv se kniha četla opravdu svižně, vývoj příběhu mě ničím nepřekvapil.

28.06.2019 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Kniha se mi líbila určitě o něco více než Hadrový panák. Svůj podíl na tom jistě má sympatická seržantka Baxterová, které zdatně sekunduje agent Rouche. Bylo to vcelku svižné čtení, žádná nuda. Myslím, že přečtením knihy čtenář nic neztratí. Jen je dobré mít prečteného již zmíněného Hadrového panáka, ulehčí to čtenáři orientaci v ději a postavách.

27.05.2019 4 z 5

Se mnou jsi v bezpečí Se mnou jsi v bezpečí K. L. Slater

Taková skvadra cvoků se tedy jen tak nevidí. Nejnormálnější na celém příběhu byli snad jen ti dva kocouři:) Ale vážně... Kniha nebyla špatná, ale vzhledem k tomu, kolik thrillerů jsem již přečetla, bylo mi jasné, že nic nebude tak, jak se zdá. Konec mi však přišel jaksi uspěchaný, jako by autorka najednou chtěla příběh ukončit a čtenáře co nejvíce šokovat. Můj názor...

05.10.2018 3 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Příběh jedné zdánlivě spokojené rodiny, kterou postihne tragédie, když zmizí mladší syn. Toto zmizení postupně odkrývá faleš, ve které rodina žila a je spouštěčem lží a přetvářky. Kniha se mi dobře četla, ale konec byl pro mě takový nijaký, čekala jsem nějaký šokující zvrat, který nepřišel. Přesto hodnotím 4 *, protože mě to bavilo a určitě jsem se nenudila.

02.06.2018 4 z 5

Bílá těla Bílá těla Jane Robins

Kniha, kterou jsem si náhodně vyhlédla v knihkupectví a rozhodně mě nezklamala. Hned od začátku je jasné, že s postavami v knize nebude asi všechno tak zcela v pořádku, teď však jen přijít na to kdo, proč, jak...? Doporučuji.

12.04.2018 5 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Možná jsem čekala více od tohoto díla, ale bohužel se musím zařadit po bok čtenářů, které kniha až tak nenadchla. Jednou a dost, víckrát ji určitě číst nebudu.

18.03.2018 2 z 5

Dřív než ji najde Dřív než ji najde Michael Kardos

Kniha nebyla špatná, ale nebyla ani nejlepší. Alespoň ne v záplavě všech možných thrillerů, kterými česká knihkupectví doslova přetékají. Velmi brzy se dalo odhadnout, kdo za vším stojí. Určitě bych ji však nezatracovala. Konec se mi zdál poněkud urychlený, skoro jako by autor už nevěděl o čem psát, tak se rozhodl příběh ukončit. A právě za ten konec dávám jen tři hvězdy. Dovedla bych si příběh představit propracovanější.

10.09.2017 3 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Tedy..... takový konec.... Pořád jsem nevěděla, jakým směrem se děj bude ubírat, co to všechno znamená a o co vlastně jde, ale tohle mě tedy rozhodně nenapadlo. Doporučuji přečíst!

11.06.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Ač nejsem pejskař a kniha se mi dostala do rukou čistě náhodně, musím přiznat, že se mi moc líbila. Příběh o psí lásce a věrnosti si své čtenáře určitě získá. Jsem sama zvědavá, jak si s tímto námětem poradili filmoví tvůrci u stejnojmenného filmu. Knihu rozhodně doporučuji.

07.03.2017 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Neurazí, nenadchne. Vrah se dal odhalit celkem rychle, takže nějaký překvapivý konec se dle mého názoru nekonal.

29.01.2017 3 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Skvělé čtení. Kniha se mi hodně líbila, děj byl napínavý, nenudila jsem se. Avšak je pravda, že podle anotace by se mohlo zdát, že zde bude více rozvedeno, jak unesená žena bojuje o přežití uzavřená v bedně kdesi v jeskyni. I přes tento nedostatek hodnotím knihu kladně.

24.01.2017 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Mimořádně silný příběh. Doporučuji!

08.05.2016 5 z 5