Vladii Vladii komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Opravdu krásná kniha. Byla plná emocí a pohltila mě od první stránky a nepustila ještě ani po dočtení. Líbila se mi ta kombinace famózního popisu přírody a života v chatrči, smutného a trochu pohádkového příběhu Kyi a detektivní zápletky, kdy si s námi autorka několikrát pohrála a minimálně mě se jí podařilo několikrát navést na špatnou stopu... Bála jsem se, jak bude celý příběh ukončen, ale za mě závěr skvělý. Škoda, že autorka nenapsala více románů, snad bude v psaní pokračovat.

21.06.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Za mě skvělá kniha. :) Bavila mě od první stránky do poslední a četla se sama. Bylo to napínavé, propletené, vraha jsem neuhodla. Mně teda sedlo i prostředí, bavily mě popisy postav, jejich životů, vztahů, postupné odhalování jejich tajemství. Těším se moc na další knihu od této autorky.

09.07.2022 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Jsem nadšená. :) Hned jsem se začetla. Hlavní hrdina byl opravdu sympaťák. Bavilo mě sledovat jak jeho návrat domů, tak tajemnou linku. Příběh neotřelý a napínavý. A závěr nezklamal. A co jsem si užívala snad nejvíc, byla autorčina práce s jazykem. Úžasné popisy, přirovnání, slovní obraty. Těším se na další knihu.

13.02.2023 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Opravdu dobře napsaná a silná kniha. Nemohla jsem se odtrhnout, i když kolikrát mi při čtení bylo opravdu smutno. Pár postav mi tak přirostlo k srdci, že na ně ještě dlouho budu vzpomínat. Měla jsem strach, jak příběh skončí, ale nebyla jsem zklamaná. Autor opravdu píše jedinečně, těším se na pokračování, ale až za nějakou dobu.

13.04.2020 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Famózní kniha. Smekám před autorčinou fantazií, stylem vyprávění, schopností vykreslit postavy, udržovat napětí. Od čtení jsem se nemohla odtrhnout.

27.01.2022 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Tak bohužel se musím přidat k ostatním čtenářům, kteří knihu hodnotí jako slabší z celé série. HH mám ráda, četla jsem na přeskáčku pár pozdějších knih a byla vždy nadšená. Rozhodla jsem se přečíst si všechny díly a pěkně po pořádku. :) Od prvního dílu mě odrazovaly recenze, ale dala jsem to. První půlka mě nebavila vůbec, druhá už byla mnohem lepší, ale zápletka byla zvláštní a ani Harry nebyl ten Harry, kterého mám ráda. Nicméně aspoň jsem se dozvěděla, jak správně číst jeho příjmení, i když se obávám, že "Houl" už mám prostě zažitý. :)

08.06.2021 3 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Knihu jsem četla na doporučení ve skupině "Co čteme". Přiznám se, že první polovina mi přišla taková průměrná. Ano, četlo se to dobře, ale nechápala jsem, proč má kniha tolik pochvalných komentářů. Jenže pak najednou vzal děj spád a já se nemohla odtrhnout. A ano, i mě příběh dohnal k slzám. Po dočtení ta vysoká hodnocení tedy chápu.
Já zůstanu u 4 hvězd, protože některé věci byly těžko uvěřitelné a požitek ze čtení tím trochu kazily.

Poznámka závěrem. Nechápu, jak někdo může nechat v knize takové množství překlepů.

22.03.2020 4 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Silná kniha. Přiznám se, že jsem se chvílemi ztrácela a nemohla se začíst, ale nakonec si mě kniha získala. Měla jsem strach z druhé časti, o které tady čtenáři psali, že se jim nelíbila. Neměla jsem to tak. Doporučuji.

07.02.2019 5 z 5

V lesích V lesích Tana French

Tak tohle bylo postupné rozčarování...Ze začátku jsem se nemohla začíst, pak se příběh hezky rozjel, kniha se mi četla dobře, musela jsem číst dál a dál. Ale pak najednou... Co se to stalo s hlavním vyšetřovatelem, takový sympaťák na začátku a pak jsem ho už nemohla ani vystát. I k vyšetřování samotnému bych měla dost výhrad. Ale co mě zklamalo nejvíc, bylo zakončení starého případu.

07.08.2020 3 z 5

Hřbitov nevěst Hřbitov nevěst Tomáš Boukal

Kniha se mi moc líbila a nemohla jsem se odtrhnout. Není to úplně klasická detektivka, ale příběh mě zaujal a chvílemi jsem se i dost bála. :-)
Líbil se mi působivý popis syrové a ponuré sibiřské krajiny a života tamějších lidí. Nechápu, proč má kniha tak nízké hodnocení, možná doopravdy kvůli tomu závěru, který trochu zklame.

26.08.2018 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Za mě super. Úplně se mi do knihy nechtělo, měla jsem strach, že bez Harryho to nebude ono, ale bavila mě od první stránky. Několik čtenářů psalo, že se nemohli začíst, ale pak se to rozjelo. Já to měla naopak. Začátek skvělý - popisy přírody, statku, pomalé seznamování se s jednotlivými postavami a vztahy mezi nimi, ponurá atmosféra... A pozvolné odhalování minulosti, nejdříve v náznacích, pak se vše začalo vysvětlovat. Někde za půlkou kniha na chvíli ztratila spád, ale závěr byl opět napínavý. Musím také vyzvidnout skvělý překlad.

09.01.2021 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Ze začátku mě kniha bavila, později už méně a začala jsem se v ději ztrácet. Ani nevím, jestli jsem vše správně pochopila. Takže dojmy smíšené. :-)

21.12.2019 3 z 5

Moudrost starých psů Moudrost starých psů Elli H. Radinger

Kniha, která rozhodně není na cesty do tramvaje nebo vlaku. Na tuhle knihu člověk musí mít soukromí a nejlépe čtyřnohého parťáka u nohou. Velmi silná a dojemná kniha, která vžene slzy do očí a za chvíli vykouzlí úsměv na tváři. A k tomu přináší návod, co by měli lidé odkoukat od svých psích přátel. Žít teď a tady, radovat se z maličkostí, nemyslet na to, co bylo včera nebo bude zítra. Opravdu úžasná kniha, která je navíc doplněna překrásnými fotografiemi.

19.03.2019 5 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Mně se kniha líbila moc. Mám ráda, když začnu číst a najednou jsem na 100. stránce, ani nevím jak. Kniha se moc dobře četla. Nebyla to klasická detektivka, spíše psychologický román, postavy dobře vykresleny, k tomu atmosféra sněhem zapadaného Švédska. Také se mi líbil styl psaní a dle mého názoru velmi dobrý překlad. Kdybych neměla na stole další knížky ke čtení, běžím pro další detektivku od tohoto autora. :-)

17.03.2019 5 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

K tomu, abych se u knížky bála, stačí málo, tak jsem váhala, zda se pustit do psychothrilleru. Naštěstí knížka nebyla tak děsivá, jak slibovala. Ale strašně dobře se četla, příběh zajímavý a neuvěritelně to odsýpalo. :-) A jako bonus jsem se pak projela s mazačkou předvánoční Prahou.;-)

24.12.2018 5 z 5

S láskou o dětském spánku S láskou o dětském spánku Lenka Medvecová Tinková

Opravdu krásná kniha, která je psaná s láskou. Přináší zajímavé informace o dětském spánku, sdílí příběhy, dojímá, otevírá oči, vede k uvědomění a v neposlední řadě nabízí pomoc a nápady.

06.01.2022 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Tento krásný román založený na nešťastném období naší historie jsem si s sebou vzala na dovolenou do Krušných hor. Ze začátku mi vadilo opravdu velké množství postav, ztrácela jsem se v rodinných vztazích a přišlo mi, že příběhy jednotlivých hrdinů této knihy jen kloužou po povrchu a že románu něco chybí. Pak jsem se ale začetla a druhou půlku knihy už jsem se nemohla odtrhnout. Nečekala jsem veselé čtení a kolikrát mi bylo doopravdy do pláče. Nejhorší na tom ale je, že si člověk nemůže říct, že je to "jen" kniha, protože to, co prožívaly postavy v této knize, prožívali před nedávnou dobou skuteční lidé. Poslední den dovolené jsme zajeli na Přebuz, Rolavu, Jelení, ... Každému musí být smutno, když si uvědomí, že tam, kde jsou nyní značené zaniklé obce nebo vesničky s pár místními, bývaly před válkou obce s desítkami domů a stovkami obyvatel. Myslím, že na to, že je to autorova prvotina, se jedná o velmi zdařilý román popisující životy lidí v krásné, ale drsné krajině Krušných hor a na pozadí historických událostí.

08.08.2021 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Mé první setkání s autorem a ráda ho přidám na seznam oblíbených. Jak už tu psali mnozí přede mnou, kniha měla pomalejší rozjezd, ale pak to vzalo spád a napjatá jsem byla snad do poslední stránky. A hlavní hrdina sympaťák. :-) Těším se na další díl.

18.02.2021 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Moje první setkání s touto autorkou a jsem nadšená. Kniha se moc dobře četla, postavy i vztahy bravurně popsány, zase trochu jiný (ale zajímavý) styl psaní. Sice to tedy nebylo úplně veselé čtení, ale v životě přece všechno nejde vždy podle představ. Myslím, že podobné situace a pocity jsme někdy zažily asi všechny.

18.10.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Hezká kraťoučká knížka, na jednu stranu smutná, na druhou plná naděje... K tomu krásné ilustrace, fotky a podpora útulků a organizací, které pomáhají nejen pejskům. Trochu mi nesedlo, jak byla kniha psaná, přišlo mi to trochu nedotažené. Ale rozhodně mohu knihu dál doporučit. A komu unikl tenhle nádherný klip, tak si ho pusťte: https://www.youtube.com/watch?v=AdE-mhDooOo. :-)

10.07.2020 4 z 5