veverkaVv veverkaVv komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Velmi zajímavě napsané, zpočátku nečekané, je třeba si zvyknout. Promyšlený plán ženy, která by patřila do péče psychiatra. Někdy jsme vůči lidem tohoto ražení úplně bezbranní. Její chování a vlastně celý život postaven na pokřivených základech z dětství - vše dokonalé, obdivuhodné. Zejména pocit o dokonalosti z ní udělal osobu, kterou je těžké odhalit. Mužský hrdina má také své bolístky a úlety a tato kombinace lidí přímo děsí. Nechtěla bych mít ve svém okolí, zejména v rodině, tyto bezcitné manipulátory. Ještě mě čeká na stole jedna kniha od této autorky, tak uvidím, zda čtení bude příjemnější.

07.11.2023 3 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Perfektní knížka velmi dobře a svižně napsaná. Velmi mě pobavilo, že hlavní hrdina je téměř neznámý mladík, syn známého policisty. Děj je psán přehledně, je tu obsažena láska a velké odpovědnost zmíněné dvojice. Neotřelé, čtivé. Tajemství, které je odhaleno v závěru je mírně překvapivé, ale při pečlivém čtení očekávatelné. Agatha je mistr.

30.10.2023 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Několikrát jsem viděla zpracování díla v TV, jak film, tak divadelní hru. Poprvé jsem si však knihu vychutnala přímo v ruce. Nejsem zklamaná, spíše naopak. Milé čtení bez surových částí. Blbost je věčná...

30.10.2023 4 z 5

Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Omlouvám se autorovi, ale kniha se mi četla velmi těžce, není to můj oblíbený žánr.

24.10.2023 1 z 5

Anna Boleynová - Králova posedlost Anna Boleynová - Králova posedlost Alison Weir

Po první knize o královně Kateřině Aragonské jsem si dala letní pauzu a druhý díl jsem dočetla dnes. Autorka má veliký dar přiblížit osudy a souvislosti i pro čtenáře, kteří zrovna nejsou znalci historie. Z některých historických filmů jsem jsem si Annu Boleynovou představovala trošku jinak, než jak je vylíčena v tomto svazku. Šla za svou představou života mnohdy nevybíravě, ale nelze ji upřít vůli, tvrdost, ale i odhodlání dokázat svou pravdu. V době, kdy to co je povoleno mužům není povoleno ženám to vůbec nebylo jednoduché. Žít v atmosféře intrik, přetvářky a boje o moc nebylo záviděníhodné. Svůj konec ustála s bravurou. Ráda budu pokračovat v četbě ostatních královen a doufám, že i částečně pochopím Jindřicha a jeho motivaci k tomuto rozhodnutí. Byl to i u něho strach ze ztráty moci nebo si uvědomil, že je na Anně silně závislý až posedlý a nedokáže ji dlouhodobě odolat?

18.10.2023 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Asi to byla moje chyba, že jsem od této spisovatelky četla zdařilé, spíše kriminální romány a teprve nyní jsem sáhla této knize. Neříkám, že je to kniha špatná, ale nějak se tak vleče. Vztahy na vesnici Jelení Hora, blízkost hranic i chráněného parku jsou dobře vymyšlené, ale dle mého názoru trošku překombinované. Představa člověka z města, který se do tohoto kraje přestěhuje, je spíše úsměvná. Klihu jsem samozřejmě dočetla, ale moje hodnocení je nižší. Přesto nelituji.

13.10.2023 2 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Velmi milá, poetická, zajímavá kniha, kterou jsem dostala jako dárek a vůbec netušila, co mám od ní čekat. Citově zasáhla, ale skončila dobře, takže žádná tragédie se nekonala. Někdo ji může považovat za takový jemně pohádkový příběh, ale pokud máte v bytě skoro 28 stupňů na spaní, čte se opravdu odpočinkově. Pro děti, ale i pro dospělé je návodem ke správnému chování i nezištné pomoci ostatním. Čtěte a páchejte dobro.

25.08.2023 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

I když je tato knížka a její filmové zpracování několikrát ročně na různých televizních kanálech opakováno, není nad to, si knihu přečíst. provázela mě před x lety a nyní též jsem neodolala a začetla se. Nové příběhy samozřejmě nebyly, ale o to více jsem si užila opakování už klasických výroků, příběhů a vztahů. Vždy pomůže odreagovat se od běžných starostí a naladit se na vlnu SATURNINA.

25.07.2023 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Již další přečtená kniha od stejného spisovatele a o stejném hrdinovi. Opět nejsem zklamaná. Svižně a s napětím napsané, udržuje čtenáře v očekávání příštích dějů. Tak jsem přála Holemu, aby vydržel v boji s démonem alkohol. Občas mě i zamrazilo. Jsem spokojená a doporučuji ostatním.

24.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Kniha mě úplně dostala. Začátek trošku pomalejší ve snaze pochopit vztahy a souvislosti, styl psaní, ale bylo to velmi přínosné. Pak už děj přímo letí a čtenář nemůže odložit. Na jednu stranu hrůza, na straně druhé velmi překvapivý konec. Ale snad to tak bylo dobře, neboť události by se zcela jistě opakovaly.

17.06.2023 5 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Skvělá četba. Zpočátku trošku rozvleklejší, ale s narůstajícím počtem stránek narůstá i napětí a snaha se dozvědět rozuzlení. Kniha je poměrně dlouhá, střídají se zpočátku dějové linie, které se v závěru spojí. Studenti, profesoři a atmosféra měst dokreslují celkový obrázek, který za mě - výborný.

10.06.2023 5 z 5

Vše, co vím o lásce Vše, co vím o lásce Dolly Alderton

Ryze odpočinkové čtení. Chvílemi připomíná nejmenovaný film, ale když si čtenář zvykne na občas mírně ztřeštěný děj, stále se opakující zážitky s muži, alkoholem a hlavně kamarádkami a jejich potížemi, najde se tam i dost důležitých momentů. Hrdinka postupně zraje a vyslovuje i moudra, zamýšlí se nad životem a jeho smyslem. Nebyl to ztracený čas.

27.05.2023 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Kniha se opravdu čte jedním dechem a ani jsem neměla potíže s orientací mezi postavami. Výborné, ještě určitě po něčem podobném sáhnu. Hlavního hrdinu jako životního partnera bych nikdy nechtěla, ale jako postavu, se kterou trávím večery a noci, klidně.

17.05.2023 4 z 5

Ten, kdo tě miloval Ten, kdo tě miloval Marie Poledňáková

Myslím, že paní Poledňáková umí lépe. Filmy vždy super - zábava i poučení, prostě ze života, tady se mi linie ztrácela, dokonce jsem asi 2x měla chuť odložit nedočtenou, ale protože nemá moc stránek, tak jsem to neudělala. Možná jsem zrovna nebyla na toto naladěna, ale za mě slabý průměr.

01.05.2023 2 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Tato kniha mě moc nenadchla. příliš složité a né moc přehledné. Spisovatel umí lépe.

01.05.2023 1 z 5

Moje první kniha od této autorky, ale musím říct, že jsem jejím vylíčením historických událostí uchvácena. Napsáno čtivě i pro ne úplně znalce historie. Poslední stránky jsou sice trošku ponuré, hlavně vzhledem k nemocem i vývoji vztahu s manželem, ale i tak jsem ráda, že jsem se k této knize dostala. zatím mám v plánu přečíst si další následné díly této série. Doporučuji.

15.04.2023 5 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Nic překvapivého jsem se nedozvěděla. Banální situace. Jedním slovem zklamání.

06.04.2023 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kniha se čte dobře. Velmi mě bude zajímat, jak se bude vyvíjet osud hlavního hrdiny-alkoholika. Je to poměrně rozporuplná postava, ale tím se i stává více lidskou.

02.04.2023 4 z 5

Lady Susan Lady Susan Jane Austen

(SPOILER) Kniha je psaná pouze formou dopisů Lady Susan kamarádkám, přítelkyním, milencům, příbuzným. Je to zajímavé čtení, kde se v plné míře ukazují intriky jmenované a výborná slovní zásoba autorky. Matka a dcera obě rozdílné postavy a obě toužící po lásce. Matka samozřejmě preferuje i lásku k penězům. Tehdejší doba je v mnohých ohledech odtržená od naší reality, ale právě proto je skvělé si ji přečíst a srovnávat motivaci hlavní hrdinky. Je tak moc jiná než dnešní snahy rodičů? Knížka je útlá a budete ji mít přečtenou brzy.

25.03.2023 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Kniha samozřejmě vůbec nezklamala, což je u Agathy téměř vždy. Čte se to dobře, zápletka vymazlená a i uvěřitelná.

18.03.2023 3 z 5