Lucia

Lucia https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503872/bmid_lucia-hKG-503872.jpeg 4 378 90

Skupina studentů kriminologie na univerzitě v Salamance odhalí existenci vraha, který už několik desetiletí uniká spravedlnosti a aranžuje své oběti podle renesančních obrazů. Vyšetřovatelka Lucia Guerrero najde v Madridu svého parťáka ukřižovaného na Kalvárii a vydá se po stopě jeho vraha. Všichni jsou konfrontováni se svou vlastní minulostí, se svými nejhlubšími hrůzami a s pravdou ohavnější než všechny legendy a mýty.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

Lucia , 2022

Kami33
15.04.2024 4 z 5

Čtivý a napínavý příběh. I když za spojitost s obrazy mi přišla trochu navíc.

knihomolkadorfa
07.04.2024 3 z 5

Tak nevím. Anotace mě hodně naladila, ale knížka mi přišla průměrná a dost rozvleklá. Vraha jsem odhadla až těsně před koncem. No, možná mi chyběl Martin.

Miška74
30.03.2024 5 z 5

Miniera mám moc ráda a jsem ráda, že jsem se v této knize nezklamala. Čtivý příběh, který měl spád a byl velmi napínavý. Tentokrát mi trvalo, než jsem si správně tipla pachatele a o to to bylo pro mne zajímavější. Už se těším na další knížku.

Belanna
10.03.2024 5 z 5

Minierova Lucia se mi líbila.
Námět i prostředí bylo zajímavé, plné tajemna, napětí a vcelku i dost brutální při popisu obětí. Objevily se tu pro mně zajímavé postřehy z metod vyšetřování.
Lucia Guerrero, její styl práce a přemýšlení se mi líbil. Navíc se knížka velmi dobře četla a tentokrát jsem si pachatele uvědomila až těsně před koncem.

zanekzoltecu
19.02.2024 4 z 5

V poho bichla, trochu rozvleklá, ale špica. Doporučuju. Vubec sem neměl tušimice, kdo je hlavní podóch a vo tom to je!

cérka
12.02.2024 5 z 5

Audiokniha

Vypravěč - František Kreuzmann - přednes mě ničím nezaujal, ale ani nepohoršil.

Má první kniha od Bernarda Miniera a naprostá spokojenost. Příběh mě naprosto pohltil a nutil k poslechu každou volnou chvilku. Děj je z kraje knihy sice trochu zamotaný, děsivý a temný po celou dobu, ale opravdu poslouchatelný a čtivý (podle zvolené varianty).

daza.dt
12.02.2024 4 z 5

Anotace knihy byla více něž lákavá - vraždy podle starých obrazů a autor rozhodně nezklamal. Byla to moje první kniha toho spisovatele a určitě na něho nezanevřu. Závěr knihy byl totálně nečekaný - opět mě to utvrdilo, že já k policii jít nemohu neb zloducha opravdu nepoznám. :) Rozhodně doporučuji, čtivé, napínavé, překvapivé a nepředvídatelné.

Acquenta
12.02.2024 5 z 5

Lucia je tvrdá vyšetřovatelka, jde si za svým, je smutné, že svůj rodinný život odkládá .. Nicméně vraha jsem odhalila tak v polovině knihy, to už bylo příliš okate. Kniha skvělá, nešlo se odtrhnout.

gordon13
27.01.2024 3 z 5

První autorova kniha, která je zcela průměrná! Jsem celkem zklamaná.

konicekbily
14.01.2024 3 z 5

Ukázkový případ, kdy i mnou uznávaný a obdivovaný autor zneužil mé důvěřivosti a podle mne povrchním výkonem chtěl patrně načít novou řadu svých příběhů - jak chápu náznak v epilogu. Ale je tam spousta zbytečností, nenavazujících informací, spousta nepatřičného natahování děje - takže po super knihách pouze průměr!!!

slyvuska
08.01.2024 4 z 5

Tahle kniha me zase mile prekvapila, vetsinou rimany bez Servaze nejsou tak dobre, ale Lucia, stejne jako Zkurveny pribeh, prisla s necekanym zaverem, ktery celkovy dojem vyrazne vylepsil.

MP17
18.12.2023 4 z 5

Tak po nějaké době opět Minier a opět fajn zážitek. Hlavní hrdinka v pohodě, žádná neschopná blbka na antidepresivech, jen možná ne tak výrazná, jak by asi mohla být.
Bohužel jsem jen opět "tušil, jak to bude" už zhruba od poloviny knihy a ani ty snahy autora odvádět pozornost někam jinam na mě moc nefungovaly.
A tu jednu věc jsem věděl prakticky ihned, možná by to chtělo příště od autora trochu víc rafinovanosti.

tess.de.veles
01.11.2023 5 z 5

Moc se mi to libilo...moment prekvapeni opravdu prekvapil...a to zboznuju!!!

katka134
01.11.2023 4 z 5

Knížky pana Miniera jsou čtivé. Lucia začala zajímavě, ale vývoj děje v druhé polovině mě trochu zklamal. Zachránila to linka s Ovidiem.

Mrňous1
04.10.2023 4 z 5

Bernard Minier prostě umí psát, knihy jsou obsáhlé, ale jeho schopnost popsat atmosféru, náladu, prostředí je opravdu dokonalá. Knihy se čtou samy.

Schamila
15.09.2023 4 z 5

Jo - také nejsem žádný detektiv, bylo to fajn počteníčko .....

Kniholapka
09.09.2023 4 z 5

Řekla bych dobré čtení. Vraha se mi odhalit nepovedlo, což je plus. Každý chce být překvapen rozuzlením, že? Vlastně se četla dobře a inspirace uměleckými obrazy tomu dodává špetku navíc.

artepeli
02.09.2023 3 z 5

Tak trochu prvoplánově napsaná detektivka, která si tak trochu zdá se mi zkoušela hrát na Dana Browna. Ať už šokujícími vražednými scénami navázanými na umělecká díla, nebo univerzitním prostředim, nebo detailním popisem španělských měst. Což o to, četlo se to dobře, ale prostě není to ono.

Čmeláček
16.08.2023 5 z 5

Pan Minier je pro mne jeden z nejlepších francouzských spisovatelů thrillerů vůbec! A tahle jeho nejnovější kniha je fakt zase pecka! :) Sice se tentokrát odehrává ve Španělsku, ale právě tohle byla z mého pohledu skvělá volba. Lucia je taky jednička, takže hodnotím naplno a těším se na další! :)

axspevak
05.08.2023 4 z 5

Libilo se mi,jak autor propojil vrazdy s literaturou a umenim,protoze clovek se aspon diky tomu neco noveho dozvedel.Nebylo to ciste jenom o tom,ze se v knize vyskytuje co nejbizarneji spachany zlocin,coz mi nekdy u takoveho typu knih prijde,cim vic krve strika,tim si autor mysli,ze zajimavejsi pro ctenare.Tohle podle me bylo moc hezky prekombinovane a inteligentni a me to sedlo :) Jedine za co ubiram hvezdu je predvidatelnost pachatele,coz se u Miniera vetsinou nestava :)