Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru

Kniha obsahuje 2 romány: Stopařův průvodce po Galaxii a Restaurant na konci vesmíru.

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49330/big_stoparuv-pruvodce-galaxii-stoparuv--0jS-49330.jpg 4.6248

Stopařův průvodce Galaxií

Literatura světová, Humor, Sci-fi

Vydáno: , Odeon

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy / The Restaurant at the End of the Universe, 1980

Kniha Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru

Disease

Douglas Adams si vytvořil svůj poněkud ujetý svět, který mu funguje. Kniha je napsaná dobře, je zábavná, nicméně s odstupem času už mi vtipná nepřijde. Hodnocení částečně z úcty ke klasice.

Andi

Čekala jsem všechno, ale tohle opravdu ne. Ten sarkasmus, ta satira. Ten výsměch lidskému pokolení a naší hlouposti. I když ona ta série je vlastně taky blbost, ale neuvěřitelně vtipná blbost. Ještě, že už to vyšlo před nějakými desítkami let, dneska by mu to už nikdo nevydal. S onou politickou korektností by si nezadal. Dneska by si neškrtl, no podívejme se, jak se ten svět rychle mění. Určitě se pustím do dalších dílů.

knih-o-mol

Oceni kazdy milovnik poezie jako ja, zvlaste te Vogonske.

Jackjelly

Komentovat dokonalost? Jak?
Vezměte své malé děti a předčítejte. Pokud nebudou dávat pozor, pusťte jim film. Pokud budou nadále jevit známky nepozornosti, vezměte ručník a odejděte z domu.
Třeba budete mít štěstí a ...

willy9203
21.09.2020

Tohle by si měl přečíst každý. Za prvé je to absolutní Sci-Fi klasika, za druhé je to neskutečně vtipné a zábavné.

Terva
24.03.2020

Pozemšťané! Věnujte pozornost tomuto hlášení. Hovoří k vám Prostetník Vogon Jelc z Galaktického úřadu pro plánování hyperprostorové dopravy. Jak nepochybně víte, plány pro rozvoj okrajových oblastí Galaxie vyžadují vybudování nové hyperprostorové dálnice, která má vést vaší sluneční soustavou. Vaše planeta je bohužel jedna z těch, které jsou určeny k demolici. Celá akce bude trvat necelé dvě minuty. Děkuji vám.

godycz
16.04.2019

vtipny, vtipny, vtipny

hermína14
12.09.2018

Asi už od dob, kdy četli jsme Průvodce z odrbaných sešitých papírů A4, dělí se lidé na ty, co to četli a na ty ostatní...je to fenomén a kdo ho ignoruje, měl by poslouchat 2x denně Ódu na malou hrudku zeleného hnusu, již jsem objevil v podpaždí jednoho letního jitra...