Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru

Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49330/bmid_stoparuv-pruvodce-galaxii-stoparuv--0jS-49330.jpg 5 290 26

Kniha obsahuje 2 romány: Stopařův průvodce po Galaxii a Restaurant na konci vesmíru.

Literatura světová Humor Sci-fi
Vydáno: , Odeon

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy / The Restaurant at the End of the Universe , 1980

veverkaVv
24.10.2023 1 z 5

Omlouvám se autorovi, ale kniha se mi četla velmi těžce, není to můj oblíbený žánr.

manka71
10.10.2023 2 z 5

Skvělá ptákovina pro odreagování. V patnácti bych mne to asi bavilo víc.

Disease
23.08.2021 4 z 5

Douglas Adams si vytvořil svůj poněkud ujetý svět, který mu funguje. Kniha je napsaná dobře, je zábavná, nicméně s odstupem času už mi vtipná nepřijde. Hodnocení částečně z úcty ke klasice.

Andi
19.08.2021 5 z 5

Čekala jsem všechno, ale tohle opravdu ne. Ten sarkasmus, ta satira. Ten výsměch lidskému pokolení a naší hlouposti. I když ona ta série je vlastně taky blbost, ale neuvěřitelně vtipná blbost. Ještě, že už to vyšlo před nějakými desítkami let, dneska by mu to už nikdo nevydal. S onou politickou korektností by si nezadal. Dneska by si neškrtl, no podívejme se, jak se ten svět rychle mění. Určitě se pustím do dalších dílů.

knih-o-mol
23.03.2021 5 z 5

Oceni kazdy milovnik poezie jako ja, zvlaste te Vogonske.

Jackjelly
22.01.2021 5 z 5

Komentovat dokonalost? Jak?
Vezměte své malé děti a předčítejte. Pokud nebudou dávat pozor, pusťte jim film. Pokud budou nadále jevit známky nepozornosti, vezměte ručník a odejděte z domu.
Třeba budete mít štěstí a ...

willy9203
21.09.2020 5 z 5

Tohle by si měl přečíst každý. Za prvé je to absolutní Sci-Fi klasika, za druhé je to neskutečně vtipné a zábavné.

Terva
24.03.2020 5 z 5

Pozemšťané! Věnujte pozornost tomuto hlášení. Hovoří k vám Prostetník Vogon Jelc z Galaktického úřadu pro plánování hyperprostorové dopravy. Jak nepochybně víte, plány pro rozvoj okrajových oblastí Galaxie vyžadují vybudování nové hyperprostorové dálnice, která má vést vaší sluneční soustavou. Vaše planeta je bohužel jedna z těch, které jsou určeny k demolici. Celá akce bude trvat necelé dvě minuty. Děkuji vám.

godycz
16.04.2019 5 z 5

vtipny, vtipny, vtipny

hermína14
12.09.2018 5 z 5

Asi už od dob, kdy četli jsme Průvodce z odrbaných sešitých papírů A4, dělí se lidé na ty, co to četli a na ty ostatní...je to fenomén a kdo ho ignoruje, měl by poslouchat 2x denně Ódu na malou hrudku zeleného hnusu, již jsem objevil v podpaždí jednoho letního jitra...

Etvel
16.11.2017 5 z 5

Blábol ale svým způsobem vlastně čtivý blábol.

V.lee
19.08.2017 4 z 5

Opět bezpečně nenudný a neotřelý humor :-)

Magdalena5
02.03.2017 3 z 5

Sci-fi není můj šálek kávy, ale do výzvy jsem to překousla.

Pawlisman
29.11.2016 4 z 5

Tato legendární kniha ve mě vzbudila rozpoluplné pocity, nejdříve pozitiva. Neskutečná originalita a otevřená mysl, kam až fantazie může zajít? Inspirativní kniha pro další autory, jak krásně a volně se dá hrát s fantazií a příběhem. Děj mě také poměrně vtáhl do vesmírného děje. To vše však postupem času trošku omrzelo a už lezlo krkem. Těžko určitelná cílová skupina. Všichni nebo nikdo? Vždyť ta většina geekovských vtipů má bohužel potenciál spíše pro teenagerovské čtenáře. Někdy už ta úmyslná nesmyslnost a nejapnost však také leze krkem. Navíc u závěru bych čekal větší boom, když už to bouchá a skáká celý příběh, tak závěr jen tak vyšumí jako šumivý nápoj ve sklenici. No, zvláštní to počin, ale především za ten průkopnický přístup - palec nahoru.

Akana
18.09.2016 5 z 5

Ultrapraštěná interdimenzionální hyperbžunda. Tak jako Terry Pratchett okysličoval fantasy moudrou ztřeštěností svojí Zeměplochy, činil Adams totéž pro sci-fi prostřednictvím Průvodce. Při takové kadenci fórů všeho druhu je samozřejmě nemožné, aby měly všechny sílu rozbíjet atom, ale už jen se v nich přehrabovat je radost. (Momentálně) nejoblíbenější pasáže? Ze Stopaře třeba rozhovory pandimenzionálních bytostí s počítačem Hlubinou myšlení, z Restaurantu tragický osud Golgafrinčamanů poté, co úskočně vyhnali nepotřebnou třetinu obyvatelstva. Jo, čistota telefonů se nesmí podceňovat. Ale že to Adamsovi občas dá pořádnou práci, aby skryl, že jde vlastně o nejdůležitější filozofický traktát od Kantových dob, není-liž pravda? Bible všech relativistů.

anah.avonilez
16.02.2016 5 z 5

Není to knížka, kterou si přečtete a uložíte do knihovny. Četla jsem jí několikrát, poslouchám jí jako audioknihu s Markem Ebenem jakožto palubním počítačem Edím, také film není k zahození.
Sbohem, a díky za ryby

femar
06.01.2016 5 z 5

Úžasná knížka, velmi dobře se četla a velmi pobavila.

woodward
16.08.2015

Ta kniha je přecpaná k prasknutí třeskutými fóry, utroušenými jen tak na půl úst; než je člověk stačí vstřebat, je už autor jinde a předkládá nám další nádhernou ztřeštěnost. Pro mě je asi nejúžasnější moment, kdy Marvin zachrání celou partu před útočícími agenty tím, že počítači jejich lodi vyloží svůj názor na život a vesmír, a počítač spáchá sebevraždu. Je opravdu těžké začíst se do "opravdové" vážné sci-fi, pokud vám ještě zurčí v hlavě Douglas Adams.

Yarwen
17.04.2015 3 z 5

Zafod Bíblbrox má za úkol najít člověka, který SKUTEČNĚ vládne vesmíru, Arthur, když už je známa slavná odpověď "42", má najít otázku, která tuto odpověď vyvolala, a souputníky jim dělají Trillian a Ford.
Viděl jsem film a toto je shodou okolností první knížka, kterou jsem od Douglase četl. Byť jsem se nezasmál nahlas, vtipné to dozajista je, všechno je možné, všechno se hekticky mění, místy to není úplně záživné, ale přesto nakonec zvedám palec nahoru. A jdu si přečíst původního Stopaře...

MaxQ
31.07.2013 5 z 5

Geniální kniha a nic než kult. Četl jsem snad tisíckrát a vždy objevím něco nového, nějaký vtípek ukrytý uprostřed souvětí. Viděl jsem film, sehnal si TV sérii, dokonce jsem kdesi objevil i rozhlasovou hru s Lábusem v jedné z hlavních rolí. Ale toto vydání je nepřekonatelné. Mám i pozdější , ale tento překlad je prostě lepší. Pro milovníky humoru nebo sci-fi je to povinnost.

stopaři

Douglas Adams