Vše, co vím o lásce

Vše, co vím o lásce obálka knihy
Mé hodnocení:

Pokud jde o slasti a strasti doby, kdy se člověk stává opravdu dospělým, novinářka a bývalá autorka sloupku o randění v Sunday Times Dolly Alderton viděla a vyzkoušela všechno. Ve svých memoárech živě vypráví o tom, jak se zamilovala, jak bojovala se sabotováním sebe sama, jak hledala práci, jak uspořádala naprosté fiasko v podobě večírku na téma Rod Stewart, jak se opila, jak se s ní rozcházeli, jak si uvědomila, že Ivan z krámku na rohu je jediný muž, na kterého se kdy bude moct spolehnout, a jak zjistila, že kamarádi tu pro vás budou pořád, i po divokém nočním tahu. Je to kniha o špatných rande, dobrých přátelích a – to především – o tom, že nepotřebujete nikoho dalšího než sebe sama....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445359/vse-co-vim-o-lasce-cZU-445359.jpg 3.531
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Everything I Know About Love, 2018

Kniha Vše, co vím o lásce

katasokolov

K téhle knize jsem si napsala tolik poznámek a tolik citací, které jsem chtěla vložit do recenze, ale to bychom tady byli do rána že jo :). Takže bohatě postačí, když řeknu, že jsem se u tohoto dílka hodně pobavila a zavzpomínala na staré dobré časy (jen autorka byla trošku víc “veselejší”, než já v jejích letech :-D). Nejbližší mi pak byla poslední kapitola nazvaná trefně “Třicet” a u té jsem jen kejvala hlavou a říkala si přesně tak to cítím taky :)... Knihu rozhodně doporučuji, především pak všem mileniálům, kteří taky kráčí do té pomyslné třicetileté “dospělosti”, a kteří nezapadají do všech škatulek, které jim společnost přisuzuje ❗️❗️❣️ No a autorka píše neskutečně čtivě, trefně, vtipně a ten sloh za to opravdu stojí, je vidět, že má tu novinařinu vystudovanou :).

Irsaf

Začátek knihy mě moc nebavil...
Recepty mi přišli v knize zbytečné...
Ale nakonec se to celkem dobře vyvrbilo...

Jirikk

Mne tohle bavilo císt, presně knížka pro mne , navic podle skutečnosti.. Jen by mne zajimalo jak to s autorkou knihy nakonec dopadlo. Jestli nakonec nejakyho chlapa našla.

Bustedka

Nechala jsem se zlákat na základě dobrých referencí vybraných uživatelů. Původně jsem knihu kupovala jako dárek, ale po přečtení si ji radši nechala a nikomu nedala. Ta kniha není špatná, ale taky není vysloveně dobrá. Některé pasáže byly hodně zajímavé, nástin duše dobře pojatý, ale něco mi tam chybělo.

adorjas
30.11.2020

Poviete si, mladé dievča, okolo 30 rokov, prečo by preboha mala písať svoje memoáre. Čo také zažila, aby spísala svoje pamäte? Nuž, verím, že ten začiatok o tom ako v puberte pila a žila party život, nebude každému po chuti. Ale postupne, ako si začne uvedomovať svoj neusporiadaný život a veci, ktoré jej chýbajú, tak mi tu vznikla silná generačná výpoveď britského mileniála. Byť dospelý, ale cítiť sa stratený, nevedieť čo chce od života a ako si kompenzuje svoje neuchopiteľné potreby.

Veci, ktoré u Dolly kvitujem: neobviňovala rodičov za svoj život a problémy, nespomínala Spice Girls, nespomínala kráľovskú rodinu, ani to, že by bola zamilovaná do Harryho/Williama (mám pocit, že každý britský autor, ktorý píše o svojom detstve alebo o 90.rokoch, tak práve kráľovskú rodinu dosť rieši).

denisa7430
29.10.2020

Román je autobiografickým počinem autorky, jde o její vlastní vzpomínky. K sepsání použila pořádnou dávku humoru, satiry, ale i něhy. Věřím, že v mnohých z jejich zážitků se najde nejeden čtenář. To nejdůležitější, co se nám snaží tímto dílem sdělit, je najít sebe sama a naučit se být sám se sebou šťastný a spokojený.

cecilieanie
28.10.2020

Za mě recepty naprosto zbytečné. Nepotřebuji si číst, jak mám udělat vajíčka...

eva3992
16.10.2020

Dolly Alderton, novinářka a bývalá autorka sloupku o randění v Sunday Times, viděla a vyzkoušela všechno, pokud jde o slasti a strasti na cestě k dospělosti. V knize se o ní dozvídáme to, jak se zamilovala, jak hledala práci, jak se s ní rozcházeli, i to, jak zjistila, že kamarádi tu pro Vás budou napořád. Ale hlavně to, že k životu potřebujete jen sami sebe.

V této knize se dozvíme vše, co ví Dolly o lásce jako teenager, v jednadvaceti, v pětadvaceti, v osmadvaceti a ve třiceti letech. Celou knihu sledujeme její vývoj, jak dospívá z holky, přes slečnu, až po ženu. Sledujeme ji jejím pohledem, čteme její zážitky a zjišťujeme její hranice mezi dospíváním a dospělostí.

Je to tu přesně jako v životě, od vtipných a až směšných momentů se dostáváme k více přemýšlení, k více pocitům a k zjištění, co vlastně chceme od života a od sebe samé. Nejprve čtete o jednom velkém mejdanu – večírky, lásky, alkohol, sex, drogy, kámošky, rande. V této části je autorka opravdu otevřená, používá vulgarity a ukazuje nám všechno tak, jak to bylo. Říkala jsem si, jestli bude taková celá knížka, že to tedy bude jízda, ale nebyla…

Každý jednou dospějeme do věku, kdy se zastavíme a zamyslíme. Někdy nás život nešetří a i v případě Dolly to tak bylo. Potkala se s vážnou nemocí blízkého člověka, prošla si úzkostmi a psychickými problémy. V knize najdete tedy i smutné, dojemné a vážnější témata.

Celá knížka je o lásce, o hledání sebe sama, o přátelství. Je to trefné, pravdivé, úsměvné i vtipné (také velice dobře čtivé). Nechybí zde ani typický anglický humor. Chvílemi si připadáte, jako při sledování seriálu Sex ve městě.

Do knihy dala autorka vše, co v tu chvíli považovala za důležité, takže kromě jejích historek, zde najdete například i její oblíbené recepty, seznamy toho co má nebo nemá ráda, dopisy, pozvánky.
Také jsem zde našla spoustu hlášek a citátů, které se mi moc líbili (např. „Bůh přebývá v oceánu!“)

Příjemná oddechovka, u které se jak zasmějete, tak i zamyslíte. Kniha ze života a o životě.