veselaa veselaa komentáře u knih

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Tato série se mi líbí, akorát mi přijde tento díl slabší. Zajímavá zápletka, trochu mi trvalo než jsem se začetla, ale pak už to vzalo rychlý spád. Konec knihy byl pro mě nečekaný.
Možná bych dala 4*

24.01.2022 4 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Pro mě těžká kniha na čtení o zajímavé metodě. Určitě otužování nebo chození v kraťasech v chladnějším počasí, nebude patřit do mé denní rutiny a o mém dýchání vůbec mluvit nebudu. Nicméně zajímavá kniha o pozitivní myšlení, meditaci a posunutí svých hranic....pro mnohé lidi může být prvním krokem k posunutí svých limitů a začít se třeba otužovat,ale pro mě bohužel ne.

26.08.2021 3 z 5

O kolečko víc O kolečko víc Malgorzata Musierowicz

Knihu mi půjčila kamarádka a myslím,že to byla dobrá volba. Dívčí román je vtipný a odpočinkové čtení, je protkaný takovou domácí pohodou,kterou jsem teď před vánoci uvítala. Kniha mě vtáhla do domu s věžičkou, kde je žije velká rodina, plnná lásky. Vtipné situace se tudíž dají očekávat a stereotyp tam nenajdete :). Ruch u Celestýny doma, mi připoněl jak to probíhalo u nás doma,když se sešla celá rodina.

10.12.2020 4 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Po dlouhé době skvělá kniha, napínavá od začátku do konce. Hodnocení bych dala 4+.Hlavni hrdinka mi byla sympatická od první stránky.
Také bych knihu přiřadila ke Carterovi, není až tak drsná,ale napínavý a zajímavý děj tam rozhodně je, našly by se tam menší chyby, které mě nevadily.Mohu doporučit a těším se na další knihu,kterou musím rozhodně přečíst.

24.05.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Z knihy jsem kapku rozpačitá. Začátek takový pomalý a nudný, nevěděla jsem zda pokračovat dál.Ale musím říct, že závěr knihy překvapení z rozuzlení zápletky.
Konec se mi líbil a byl zajímavý,proto bych dala hodnocení kniky tři plus.

17.05.2020 3 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Tuto knihu jsem četla na dvakrát,nemohla jsem donutit.První část je taková pomalá,kniha je jiná, než jaké jsem od autorky četla.

04.02.2020 2 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Na Cartera jsem se moc těšila, plná očekávání.Všechny jeho knihy se super čtou a jsou napínavé a originální. Nenávist nepatří dle mě k jeho top,ale i tak je zajímavá a mě se líbila.

04.02.2020 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Četla jsem na doporučení, ale bohužel nesdílím názor, že je kniha skvělá.Chvilemi jsem se nudila a nemohla se začíst,pro mě je slabší než třeba Otevřený Hrob.Ale určitě si ráda přečtu jiné díly.

Neuvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Také přečteno kvůli čtenářské výzvě,je to vtipně napsaná kniha,pobavila mě a určitě to byla dobrá volba

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Tahle série splnila moje očekávání a to oddychnout od detektivek.Jako odpočinkovou četbu mohu doporučit,je to zamilovaný rodinný příběh.

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Doporučuji těm co hledají lehké a čtivé knihy.Pojračovaní zamilovaného příběhu,kapku lépe se mi četl než první díl.

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Po knize jsem sáhla,abych si odpočinula od detektivek, bohužel mě nezaujala.Nemůžu úplně říct, že by příběh nebyl hezký.Odehrává se to na krásném panstvií,je to pohádkový příběh o lásce..nejspíše mě nesednou tyto knihy.

04.02.2020 2 z 5

Úplnou náhodou se mi dostala do ruky .Považuji tuto knihu za velmi cennou a těžkou četbu, je z doby zlých časů koncentračních táborů.Popisuje život Dity Krausové- dětství, transport,přátelství,osvobození, rodinný život.Často jsem se neubránila slzám, třeba když Dita popisovala kruté podmínky umírajících lidí kolem a že nic necítila, nelitovala je,ani sebe...nebo nemoc a smrt dcery.Z knihy jde cítit ohromná síla,odvaha a statečnost.Mohu jen doporučit.

26.01.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Kniha má moc zajímavou titulní stránku,která mě velmi upoutala a zlákala ke koupi.
Zajimavý příběh,dost odlišný od těch co jsem do teď četla.Ale bohužel na začátku jsem se nemohla začíst a kapku nudila. Závěr byl pro mě překvapivý.
Taková slušná detektivka,která se fajn čte.
Já bych dala tak3,5*

16.06.2019 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Za mě bych dala 3,5*.Skoro do konce jsem netušila kdo je vrah,Erika opět nezklamala.Líbilo se mi,že v tomto díle je dán prostor i rodině a ostatním detektivům :)

07.05.2019 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Knihu jsem četla na doporučení kladných recenzí a mohu říct,že mě asbsolutně nenadchla.Moc zdlohavé popisky ubíhajících dnů hrdinky a moc krátký záver,v kterým se vše vysvětlí.
Myslím,že námět byl dobrý a dalo by se z něho napsat i víc.

29.04.2019 2 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Námět knihy není špatný,ale trochu jsem tápala v postavách a párkrát jsem se ztratila.Možná to bylo tím,že jsem knihu docela odkládala.Konec, vlastně začátek, byl pro mě nejzajímavější a vše do sebe zapadalo.

26.04.2019 3 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

S knihou jsem se dost trápila,není to můj šálek čaje,ale nakonec jsem to zvládla.Mnohokrát jsem knihu odkložila a pak se k ní vrátila.Nemohu říct,že by kniha byla špatná,to určitě ne.Pro mě náročné čtení a hrdinka mi taky moc nesedla.Ale jak říkám,možná je problém ve mě :)

08.04.2019 2 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Nenáročný romantický thriller se zápletkou a kapkou napětí.Taková nenáročná oddechovka na vyčištění hlavy,k odpočinku doporučuji.

21.03.2019 3 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Skvělé pokračování. Policistka Lacey Flintová v terénu univerzity v Cambridgi,vyšetřuje záhadné sebevraždy studentů i přesto,že má být jen pozorovatel. Opět záhadu rozluští svým způsobem ,ikdyž jí to stojí plno psychických sil a poprání se s nočními děsy.Opravdu jsem nečekala tak strhující závěr.
Autorku S. J. Bolton si musím dát do oblíbených :) Moc se mi líbí její knihy,těším se až se začtu do dalšího dílu.

21.03.2019 4 z 5