O kolečko víc

O kolečko víc https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90348/o-kolecko-vic-90348.jpg 4 51 14

Veselého, humorného čtení pro děvčata je spíš málo než moc, zvlášť chceme-li od něho také ještě, aby jeho hrdinky byly dívky se vším všudy dnešní. Ale patnáctiletá Celestýna z této knížky - to je ta pravá "správná holka"! Žije v početné a naprosto netypické rodině, která má daleko k životnímu stereotypu. Bohémská matka, dobrácký otec, vzdělávající se dědeček, mondénní sestra malířka a v neposlední řadě ďábelský špunt Bobík, který nedovolí, aby život v rodině plynul bezbarvě a monotónně - ti všichni svým aktivním postojem k událostem kolem sebe vytvářejí jednu humornou situaci za druhou, ačkoliv podle Celestýny mají všichni "o kolečko víc". Vycházejí však spolu v úsměvné shodě a navíc neziště pomáhají všem, kdo to potřebují. Samozřejmě i Celestýně, která potká svou první lásku tam, kde by to vůbec nečekala.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Szósta klepka , 1977

Bubo19
07.07.2023 5 z 5

Tato kniha se mi líbila ve třinácti, ve dvaceti i teď. Možná je to proto, že to není klasický dívčí román, ale spíš příběh o jedné praštěné početné rodině, ve které jednotlivým členům přes všechny ty myši, francouzské spisovatele a kvantovou fyziku, na ostatních záleží. Pouze a jedině.

veselaa
10.12.2020 4 z 5

Knihu mi půjčila kamarádka a myslím,že to byla dobrá volba. Dívčí román je vtipný a odpočinkové čtení, je protkaný takovou domácí pohodou,kterou jsem teď před vánoci uvítala. Kniha mě vtáhla do domu s věžičkou, kde je žije velká rodina, plnná lásky. Vtipné situace se tudíž dají očekávat a stereotyp tam nenajdete :). Ruch u Celestýny doma, mi připoněl jak to probíhalo u nás doma,když se sešla celá rodina.

marketa6171
25.08.2019

Knizka,kterou jsem nasla pod stromeckem na Vanoce 1983....dodnes ji mam v knihovne,sice jiz bez orig.obalu,ale nevaham se k ni vratit i ted ve svych 47letech....provazi mne jiz 36let a cetla jsem ji vic jak 20x...Pouze a jedine ????....diky ni jsem se dostala treba ke knize Den trifidu,kterou tam se zaujetim u myti nadobi cetla matka Zakova ????,dodnes si predstavuji byt v dome s vezickou v polske Poznani...diky teto knize vim,kdo byl Feymann....lehke,humorne cteni plne lasky,pochopeni,radosti a smichu...me detstvi....????

marion111
11.06.2019 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších dívčích románů.

Alma-Nacida
18.04.2019 4 z 5

Jediný dívčí románek, který jsem kdy nejen přečetla celý (bez přeskakování), ale dokonce i víckrát. Některé hlášky mě provázely celou pubertou (ze všech delikates mám nejradši bůček). ????

juannita
06.10.2016 5 z 5

Tuhle knížku jsem kdysi dostala od našich, mám ji moc ráda i dnes a stále se k ní vracím - vždycky mě tak nějak uklidní a pobaví jako tehdy v patnácti.

gabra03
10.06.2015 5 z 5

Velmi čtivá a vtipná knížka, kterou jsem v dětství několikrát četla a pak se k ní vracela a která se při stěhování někam zatoulala. Po letech jsem si udělala radost a koupila si ji znovu v bazaru. A opět nezklamala! Doporučuji velmi!

Hannele
14.03.2015 5 z 5

Njeúžasnější dívčí román, jaký jsem kdy četla - vtipné, hlášky z knihy v rodině zlidověly.

Terusta
24.10.2014 5 z 5

Tahle knížka mi pomohla přežít pár nešťastných lásek mého dětství :) Četla jsem ji několikrát a vždycky mi dokázala neuvěřitelně zvednout náladu. Opravdu krásný dívčí román.

Roselunda 1928
15.04.2014 4 z 5

Obyčejně me dívcí romány z mamčiny doby moc nebaví, ale toto je výjimkou. Originální, vtipné, prostě super :-)

Desire_Lydon
29.03.2013 5 z 5

Na to, že byla tahle kniha napsaná v dobách dávno minulých je neuvěřitelně vtipná a poutavá :)

sharkax
02.06.2012 5 z 5

Tuto knížku jsem četla v pubertě a moc ráda jsem se k ní několikrát vrátila. Je velice čtivá a příjemná. Doporučuji

Layss
26.02.2012 3 z 5

Moje úplně první knížka půjčená z městské knihovny. A nelituji toho, stála za půjčení a za přečtení...

Megii
30.09.2011 4 z 5

Musím říct, že mě kniha opravdu nadchla a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Dívkám vřele doporučuji.

Autorovy knížky

1982  85%O kolečko víc

Kniha O kolečko víc je v