Veruu95 Veruu95 komentáře u knih

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Příběh, který vás pohltí a nepustí...a konec prostě není konec. Není co víc dodávat, musím jít totiž číst druhý díl :D

30.07.2019 5 z 5

Valentýnské prokletí Valentýnské prokletí Jodi McAlister

Tematika knihy je velmi originální a styl psaní je takový, že vás to prostě nutí pokračovat, protože moc chcete vědět, co bude dál a jak to celé dopadne. Moc jsem si celou knihu užila, postavy jsem si oblíbila. Dávám 5* a doporučuji všem, kteří mají rádi YA fantasy a chtějí si přečíst něco trošku jiného. :)

09.06.2019 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Skvělé zakončení příběhu, bylo to napínavé a zajímavé od začátku do konce :) Už se těším na další díly, které se budou věnovat dalším Royalovic klukům :)

29.07.2018 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Jedna z nejlepších knížek (a rovnou i sérií, protože další díly jsou taky pecka) vůbec. Rozhodně doporučuji, určitě nebudete litovat! :)

27.07.2018 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Jedna z nejlepších, možná i nejlepší kniha, kterou jsem za poslední dobu četla! Krásné a originální zpracování, řekla bych, že hodně lidem při četbě Alenky vrtalo hlavou, co se sakra mohlo kdy královně stát, že je taková... V téhle knize je odpověď. Samozřejmě, jelikož znám původní příběh, věděla jsem, že happy end se konat asi nemůže, ale i přesto jsem doufala a hlavní hrdinku Cath i Šprýma jsem si oblíbila. Ráda se ke knize někdy vrátím.

13.07.2018 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Skvělá kniha. Napětí od začátku do konce. Překvapivý závěr tomu dodal pomyslnou třešničku... Já si rozhodně budu chtít přečíst i další knihy od autorky :)

04.07.2021 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Těžké hodnotit. Kniha jako taková špatná nebyla a konec mě dostal, ale nečetla se mi úplně snadno, možná mi nesedl styl psaní, nevím, prostě tam něco chybělo.

27.03.2020 3 z 5

Bouřňákův ostrov Bouřňákův ostrov Catherine Doyle

Konečně po nějaké době opět kniha, kterou jsem si užila od začátku do konce. Magický ostrov mě doslova pohltil! Další díl si moc ráda přečtu a tuto knihu doporučuji jak dětem, tak i dospělým - každý si v ní to své najde. :))

02.02.2020 5 z 5

S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti S láskou tě nenávidím - 13 povídek o ničemnosti * antologie

Hodně zvláštní kniha. Některé povídky byly fajn, některé jsem skoro ani nedočetla. Ke knize se neplánuji vracet a jsem celkem ráda, že ji mám za sebou :D

27.01.2020 2 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Pěkná knížka, taková oddechovka. Klidně mohla být i trošku kratší, některé pasáže mi přišly méně důležité. I tak se to ale moc pěkně četlo. Konec byl trošku přeslazený, ale dalo se to čekat. Jsem spokojená :)

15.01.2020 4 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Super knížka, příběh i postavy skvělé. Už by mohl vyjít další díl, protože tento skončil hodně otevřeně. Tak snad brzy :)

29.12.2019 4 z 5

Pozorovatelka Pozorovatelka Anna Bright

Nevím, co si o knize myslet.
Hrozně moc postav, šílených jmen, názvů, všechno mi to připadalo takové zmatené. Nedokázala jsem se do příběhu pořádně vžít.
Ale na druhou stranu - četlo se to rychle a úplně hrozné to zase nebylo. Dalšímu dílu možná dám šanci.

13.12.2019 3 z 5

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Krásné, dojemné.... nevím, co víc dodat :)
Postavy obě moc sympatické, Poppy byla prostě silačka a Rune, ten to nikdy nevzdal.
Slzy mě doprovázely skoro celou knihou, ale co mě úplně rozbilo, bylo posledních pár stran, kdy Rune četl dopisy od Poppy. A pak samozrejme epilog - smutný, ale nějakým způsobem šťastný konec. :')

08.12.2019 5 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

To bylo milé! Skvělý námět, autorka ho dobře (a uvěřitelně) zpracovala. Postavy mi byly sympatické. Příběh byl takový reálný - život je o náhodách a tady je krásně ukázáno, jak jedna taková náhoda může změnit celý život.
Po spoustě negativních recenzí jsem se trochu bála, ale mně knížka sedla perfektně. :-)

01.12.2019 5 z 5

Zmije Zmije Bex Hogan

Napínavá, moc fajn kniha, která přináší zase trochu jiný námět, než obvykle knihy mají. I přes pár nelogických věcí a překlepy, které se v knize objevují, jsem si ji užila a jsem zvědavá, co bude v dalším díle.

15.11.2019 4 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Vlastně nevím, co napsat. Knihu jsem přečetla rychle, čtivá byla. Námět se dle anotace zdál také super, jenže... asi mi úplně nesedlo to zpracování. Kniha byla dost chaotická a překombinovaná (a to mi takový žánr obyvkle nevadí, naopak ho kolikrát vyhledávám). Většinu věcí jsem tušila (Cara a Sam, věc s Elsie). Nebyla to špatná kniha, ale za poslední dobu u mě jedna z nejslabších.

28.10.2019 3 z 5

Hotel Winterhouse Hotel Winterhouse Ben Guterson

Tak tahle knížka si mě získala a doslova mi vyrazila dech! Byla boží. Od čtení se nešlo odtrhnout, byla plná zajímavých překvapení i zvratů. Moc ráda se do Winterhousu vrátím v dalším díle (pokud bude, což bych uvítala!).

Také se mi líbily hrátky s jazykem a smekám před překladem - skvělá práce.

18.10.2019 5 z 5

My ostatní tu prostě žijem My ostatní tu prostě žijem Patrick Ness

Už podle recenzí jsem trochu váhala, zda se do knihy vůbec pouštět. Kdybych se rozhodla ji nečíst, nejspíše bych o nic nepřišla. Přijde mi, že v knize se téměř nic neděje, styl psaní a postavy mi také nějak nesedly. Dávám 2* za nápad (který ale nebyl dle mého dobře zpracován) a pěknou obálku.

09.10.2019 2 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Příjemná, i když trošku přeslazená kniha. Postavy jsou sympatické, Nate i Jordan jsou skvělí. Sophie mi pěkně hnula žlučí - ale přesně to jsem od ní čekala :D.

08.10.2019 4 z 5

Má první láska Má první láska Tanja Voosen

Příjemná knížka s fajn postavami a zajímavý námětem. Doporučuji k přečtení :)

17.09.2019 4 z 5