VeruB VeruB komentáře u knih

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Zklamání. Měla jsem od této knihy větší očekávání. Kniha se četla svižně. Většinu knihy se ale děj téměř opakuje, až si říkáte, že se skoro nic neděje a přestáváte být v napětí. Od začátku tušíte kdo za tím stojí, protože je v knize docela málo postav. Takže shrnutí 2/3 knihy slabší "psycho" a na posledních 30 stránkách trochu až směšný thriller.

24.02.2019 3 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Měla jsem vysoká očekávání a kniha mě trochu zklamala. Je psána takovou zvláštní jednoduchou formou, která se mi nelíbila. Někdy bylo těžké rozpoznat co je přímá řeč a co je jen myšlenka a čí. Do čtení jsem se hlavně na začátku musela nutit, pak už to bylo lepší.

25.01.2019 3 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Kniha je velmi krásně graficky zpracovaná, texty v ní nic nenutící a inspirativní, velmi povedený počin. Četlo se svižně a úplně samo.

09.01.2019 5 z 5

Jaké je hygge? "Hygge je skromné a vzdoruje času. Místo neosobně moderního si vybírá starobyle tradiční, obyčejnému a jednoduchému dává přednost před okázalým luxusem, volí si atmosféru klidných míst na úkor adrenalinových vzrušení. V mnoha ohledech může být hygge průvodcem prostého, nenáročného života."

19.11.2018 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Slabší začátek knihy, ale možná je to jen můj dojem, ale pak klasický Nesbo a jeho poutavý strhující příběh, který se podle mého názoru začíná docela opakovat. V této knize se hodně objevují odkazy na předešlé knihy a příběhy, jako by se s námi Harry loučil, ale přesto víte, že se vrátí. Tak snad bude lepší, silnější a ještě větší svůdník všech policistek, už je z něho totiž dost troska, jak fyzicky tak psychicky. Ještě ne/chápu, proč se tato kniha jmenuje levhart, pořád je tam nějaký přízrak přízrak, že by pokračování příště ...

17.11.2018 4 z 5

Jsem nadšená, kniha se mi velmi líbila, přečetla jsem ji za pár dní, občas je to trochu zamotaná a podivná, ale podivně nádherná.
"Milé potvůrky, někdy je nám dovoleno zažít podivuhodné věci a dostat se do míst. o jakých se nám ani nezdálo. Jen ten, kdo si z toho všeho nevzal žádné ponaučení, si představuje, že si navždy může ponechat, co našel. "

26.10.2018 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Knihy od Nesba mám ráda, svižně se čtou a mám k nim jen málo výhrad, někdy menší, někdy větší. Na Macbetha jsem se těšila a nejspíš jsem měla až moc vysoká očekávání. Zklamal mě hlavně začátek knihy, přes který jsem se měla problém dostat, protože vyvolával zmatek v postavách, ale po cca 70 stranách byla krize zažehnána a kniha se mi četla lehce a zajímal mě konec. Nutno podotknout, že Macbetha od Shakespeara jsem nečetla. Kniha byla plná krve, feťáků, touhy po moci a bezpáteřníků.

14.09.2018 3 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Výborně napsaná kniha, určitě doporučuji přečíst všem, prostě povinná četba a pozor otevírá oči. Čtivě a srozumitelně napsáno.

09.09.2018 5 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Rudá volavka zajímavé a čtivé téma. Na knihu mě nalákala ukázka z filmu. Na film se teprve chystám. Ale obsah mi trochu srážely recepty na konci každé kapitoly nějak mi nedošel jejich smysl, asi nějaká tajná šifra.

28.07.2018 4 z 5

Muž a žena Muž a žena Michal Viewegh

Kniha má krásné desky i obal, ale obsah trochu pokulhává. První povídka je nevkusně vulgární, druhá trochu sexistická. Kniha mě zklamala, čekala jsem víc.

19.07.2018 3 z 5

Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Meik Wiking

Knihu jsem dostala jako dárek a sama bych si ji nejspíš nikdy nekoupila, ale rozhodně to je milá kniha, která se hezky čte, má krásné fotografie a jistě mě obohatila o pár nápadů jak udělat z našeho světa lepší a šťastnější místo.

18.07.2018 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Klasická detektivka, na začátku vás chytne, v průběhu čtení hádáte, kdo to může být a proto vás nutí číst až do konce napínavou rychlostí.

17.07.2018 4 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Knihu Hobit jsem četla po docela velké pauze od přečtení Pána prstenů a po zhlédnutí filmů a musím říct, že kniha je napínavá plná akce od začátku do konce a velmi krásně a čtivě napsaná. Radost číst.

16.07.2018 5 z 5

Havel Havel Michael Žantovský

Kniha Havel mě uchvátila svým obsahem i přebalem. Pro mě byla kniha docela těžká, protože nosit ji s sebou v kabelce se moc nedá. Ale těžká pro mě byla i na čtení formou jakou je napsaná, občas jsem se časově ztrácela. Ale celkový dojem z knihy mám velmi dobrý a znovu bych se pro ni rozhodla.

15.07.2018 4 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Milé, úsměvné a místy pěkně trefné. Přečteno rychlostí blesku. Věnováno sestřičce k osmnáctinám ;)

21.06.2018 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhulák se četl jedna báseň, byla jsem zvědavá, jestli tentokrát uhádnu vraha, chvátala jsem do konce a bylo to tentokrát jednoduché. Těším se na další.

10.04.2018 4 z 5

Knížku jsem si lehce vyspoilerovala, když jsem navštívila besedu o ní, na které mi ji zakoupil manžel, takže jsem měla dojem, že opakovaný vtip již není vtipem, ale četla se hezky, lehce, odpočinkově. Hvězdičky patří i ilustracím od Tomski and Polanski, které knihu nesmírně pozdvihují.

02.01.2018 4 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Nemohla jsem se odtrhnout, místy mi přišlo, že už je tam toho dramatu příliš a ještě tak okatě přidáváno, ale ve výsledku se mi to stejně jako celek líbilo.

26.12.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nalákaly mě dobrá hodnocení, recenze i doporučení, ale pardon, nějak je nechápu a humor jsem nenašla, idkyž jsem hledala a jsem na sebe pyšná, že jsem knížku vůbec dočetla.

31.10.2017 2 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr