Veru.Viti Veru.Viti komentáře u knih

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

Zvláštní kniha. Za mě určitě čtivě napsaná, zajímavé téma. Příběh Rachel mě bavil a od začátku jsem jim přála, aby se Samem mohli vyrůstat spolu. Později jsem přála nějakou rodinu alespoň jí. Střídání kapitol z minulosti a přítomnosti mi vůbec nevadilo. Malinko jsem postrádala lepší konec. Jak to s Rachel dopadlo? V nemocnici vlastně také neukončené. To mě trochu mrzelo. Jinak kniha čtivá a zajímavá.

13.08.2018 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Hodně silná kniha. Hodně hodně silná. Nemyslím těch 526 stránek, ale to, co ve mně kniha zanechala po dočtení poslední stránky. Musím říct, že slzičky byly. Kniha je to neuvěřitelná. Jedinečná. Příběh psaný smrtkou. Určitě si ještě někdy přečtu. Tato kniha nesmí chybět v mé knihovničce a doporučuji skutečně všem si tuto knihu přečíst.

07.08.2018 5 z 5

Za mě opravdu super kniha. Moc se mi líbila, bavila mě do posledního písmene poslední stránky. Čekala jsem co se asi stane. Bavil mě styl, kterým je kniha napsaná a popisy jednotlivých postav. Smála jsem se i nahlas a některé věty jsem předčítala nahlas doma. Opravdu hezké. Ještě jsem zvědavá na film.

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Tak bohužel také patřím mezi skupinu lidí, které tato kniha příliš neoslovila. Téma mělo podle mého mnohem větší potenciál. První polovina knihy mě skutečně nudila. Do čtení jsem se musela přemáhat. Druhá byla o něco lepší, ale celkový dojem z knihy příliš nenapravila. Jsem ráda, že jsem knihu měla pouze půjčenou. Bohužel. Nelíbí.

07.08.2018 3 z 5

My Cooking Diary My Cooking Diary Kateřina Lustigová

Moc pěkná kuchařka. Je originální jak gumičkou, vazbou, mluvou... Kniha se mi opravdu líbí. Má nádherné fotografie a jednoduše napsané recepty. Vůbec nelituji koupě a jsem moc ráda, že mám kuchařku s podpisem. Má právem místo na mé poličce v kuchyni. Jednoznačně doporučuji.

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Kniha je to bez pochyby moc hezká. První jsem četla Jáchyma a také jeho polovina mě bavila o mnoho více. Při čtení Veroniky jsem občas nechápala její chování a nepřirostla mi k srdci. Dala bych asi plný počet, kdybych od této knihy neměla mnohem větší očekávání. Každý vychvaloval knihu do nebes, ale já musím říct, že první dvě knihy od Patrika se mi líbily mnohem více. Jinak jednoznačně chválím možnost číst z kterékoli strany. Celkově se mi kniha líbila a koupě nelituji.

07.08.2018 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Knihu psanou formou rozhovoru jsem zatím nečetla. Na začátku jsem si myslela, že to bude dobré a nebude mi to vadit. Asi v polovině mě začalo rozčilovat, jakým způsobem se moderátorka ptá, nebo jak mění téma, které by mě zajímalo. Do dočtení jsem se musela nutit.

11.07.2018 2 z 5

Losos, který se odvážil vyskočit výš Losos, který se odvážil vyskočit výš Ahn Do-hyun

Za mě bohužel nepovedená povídka. Myšlenka by asi byla hezká, ale číst se to moc nedá. Číst něco jako: "My jsme kameny", řekly kameny... to nezvládám. Dočteno jen díky tomu, že je to skutečně kraťounké.

11.07.2018 1 z 5

Krkavčí matka? Krkavčí matka? Veronika Hájek Hurdová

Kniha se mi nelíbila. Rozumím myšlence, ale nelíbí se mi styl, jakým je to psáno. Kdyby to bylo povídavé o zkušenostech, tak možná. Ale psáno vše jako deset způsobů jak budete..., pět rad jak udělat, ... To se mi nelíbilo.

11.07.2018 2 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Já vlastně nevím jak tuhle knihu hodnotit. Čte se moc dobře, jednotlivé věty mě bavily a do poslední stránky jsem byla zvědavá, jak to nakonec dopadne. Co se děje týče, tak vůbec nevím, jestli se mi líbila anebo ne. Napsané je to hezky, ale rozhodně to není kniha, po jejíž přečtení se ještě hodinu usmíváte a baví vás, jak to vlastně dopadlo. Po přečtení knihy jsem byla vnitřně smutná a v depresi kvůli různým životním vzpomínkám. Přesto se mi kniha líbila, ubírám jen jednu hvězdu za to smutno.

11.07.2018 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Po přečtení některých komentářů jsem měla malinko strach, že se v postavách nebudu vyznávat a odložím knihu v polovině. Proto jsem se od začátku snažila soustředit na jména. Nebylo to ani potřeba. Neztratila jsem se ani jednou. Kniha se mi opravdu líbila, je čtivá. Neumím si představit, jak dlouho by mi trvalo vymyslet podobně zapletené osudy dvanácti žen. Nejde ani tak o to, jestli je to reálné či nikoli. Líbilo se mi čekat na další příběh a jen se nechat překvapit spojením dalších osudů. Za mě pět hvězdiček právem.

11.07.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Za mě perfektní knížka. Neuvěřitelně čtivá. Od začátku jsem se těšila až zjistím, kdo zemřel a každou další stránkou se utvrzovala ve svém názoru (samozřejmě, že jsem to neodhadla). Kniha se mi líbila. Posledních asi 150 stránek jsem knihu nebyla schopná odložit. Už jsem potřebovala vědět KDO? Neuvěřitelně čtivé. U počtu hvězd jsem neváhala ani vteřinu. Naprosto perfektní!

25.06.2018 5 z 5

Deníček moderního fotra je prostě Deníček moderního fotra. První díl jsem v ruce neměla. Dostal se ke mně rovnou až díl druhý. U některých kapitol jsem se nahlas smála, u jiných jen kroutila hlavou.

25.06.2018 3 z 5

Pes ve městě Pes ve městě Veronika Hájková

Kniha určitě není špatná. Jen jsem asi očekávala malinko víc. Nebo že se to nějakým způsobem rozjede a já nebudu moci knihu odložit. To se nedostavilo. Jednoduché krátké příhody ze života.

25.06.2018 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Začala jsem ji číst díky filmu, který mám neuvěřitelně ráda. Musím říct, že film se mi líbil malinko víc. Kniha je čtivá, milá a zároveň dojemná.

"Některá nekonečna jsou větší než jiná nekonečna."

07.06.2018 5 z 5

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

Úsměvná oddychovka. Krátké sloupky na určitá témata z pohledu ženy a z pohledu muže. Příjemné ilustrace.

"Běhání je nový golf. Všichni běhají. Už byste z toho skoro taky běhali, ale vy jste charakter, a tak se držíte."

07.06.2018 4 z 5

Postřehy teplákové bohyně Postřehy teplákové bohyně Zuzana Hubeňáková

Mě kniha opravdu bavila. Jasně, že místy je ten humor trochu moc. Ale při některých povídkách jsem se musela smát nahlas. Styl autorky mě pobavil a knihu jsem přečetla na jeden nádech.

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Milounká knížka od milé blogerky. Kniha je snová, jednoduchá a nutila mě se nějakým způsobem při čtení usmívat. Ilustrace v knize jsou krásné.

05.06.2018 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Moje druhá kniha od Patrika. Musím říct, že jeho prvotina mě zaujala malinko víc. Na Okamžiky štěstí se teprve chystám. Kniha je čtivá, vtipná i smutná. Líbily se mi různé povahy hlavních hrdinů. I to jak se v průběhu let jejich povahy měnily.

05.06.2018 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Krásné ilustrace v knize. To se opravdu povedlo. Jinak pohodové, nenáročné, milé a oddechové čtení. Krátké fejetony o každodenním životě herečky.