Verousek Verousek komentáře u knih

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tohle je moje oblíbená kniha :) děj je prostě dokonalý :) viděla jsem i film a i ten stojí za shlédnutí :)

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Z knihy jsem byla hodně nesvá. Přečetla jsem ji celou celkem rychle na povahu díla a dalo by se říci, že jsem se hodně vcítia do hlavních postav. Nesnášela jsem Humberta a přesto jsem svým způsobem chápala jeho zvrhlou lásku k Dolores. Dolores jsem litovala a přišlo mi to všechno vůči ní strašně nefér. Na druhou stranu musím říct, že mě občas překvapilo její myšlení. Celkem se tomu nelze divit, když vezmu v úvahu, pod jakým tlakem vyrůstala...dílo na mě hodně zapůsobilo- a to jak z dobrého úhlu věci tak ze špatného. Samozřejmě jako literátní dílo geniální..všechny popisy pocitů a tak...na druhou stranu obsah jako takový trochu hrůza. V jednu chvíli jsem se zadrhla a říkala jsem si, jestli vůbec chci vědět, co bude dál...

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Kniha se mi moc líbila. Děj mě vtáhnul do sebe a celkově jsem měla přečteno během dvou dnů. Musím říci, že jsem se malilinko ztrácela, ale jinak krásný příběh :)

Básník v báglu Básník v báglu Ivona Březinová

Kniha se mi líbila, mělo to děj a navíc jsem se dozvěděla zase něco nového o Máchovi :) pro holky kolem 13-15 fajn knížka :)

Kletba egyptské mumie Kletba egyptské mumie Robert Lawrence Stine

Moje první knha od tohoto autora :) četla jsem ji, když jsem byla menší a velmi se mi líbila :)

14.06.2012 3 z 5

Město kostí Město kostí Michael Connelly

Kniha se četla opravdu dobře :) doporučuji :)

Advokát Advokát Michael Connelly

Je mi celkem zatěžko vyjádřit názor na tuhle knihu, když má tak dobré hodnocení, ale je to můj názor. Do knihy jsme se zprvu vůbec nemohla začíst, přišlo mi to jako běžné vyprávění z advokátova života, které je sice zajímavé, nicméně po chvíli může začít nudit. Zhruba po 80 stranách jsem se konečně začetla a děj mi přišel konečně opravdu zajímavý. Každopádně když jsem se prokousala ke konci, byla jsem celkem zklamaná. Čekala jsem lepší vyvrcholení. Konec mi zkrátka přišel odfláknutý. Můj celkový dojem z knihy je tedy průměrný

14.06.2012 3 z 5

Slabikář Slabikář Jiří Žáček

Pokud to tak mohu říct, tak "povinná četba" první třídy :) na tuto knihu mám hezké vzpomínky, dostala jsem ji první den ve škole :)

13.06.2012 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Tak tohle byla ta nejsprostší knížka, co jsem kdy četla a rozhodně nehrozí, že bych někdy měla chuť přečíst si ji znovu :D každopádně docela mě překvapilo, že se spekuluje o tom, že jestli ji opravdu napsal Wilde. Například jsem se doslechla, že jedině v ČR ji ještě vydáváme s Wildem, jako autorem...v ostatních zemích ji prý vydávají za knihu někoho jiného (informace překvapila, nevím, zda je pravdivá...)

13.06.2012 1 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Kniha ve mně zanechala dojem, vzpomínku. Byla to ta nejzvláštnější kniha, co jsem kdy četla a to říkám všem...nic jiného není potřeba dodat

13.06.2012 5 z 5

Čarodejnice Čarodejnice Roald Dahl

Nevím, jak to jinak mám říct - tahle kniha byla jiná...četla jsem ji jako malá a při čtení jsme měla husí kůži a přitom jsem si říkala, jak divný příběh je

13.06.2012 3 z 5

Nápady svaté Kláry Nápady svaté Kláry Pavel Kohout

Pěkná odpočinková četba :)

04.06.2012 3 z 5

Okna v bouři Okna v bouři Jaroslav Vrchlický (p)

Nějak jsem se nemohla začíst, ale knížku jsme nakonec přelouskala. Nemám z ní dobrý pocit

04.06.2012 2 z 5

Opravdu povedené. Po přečtení ve mně kniha zanechala silný dojem.

04.06.2012 5 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Knihu jsem přečetla docela rychle a líbila se mi :) je to knížka s jednoduchým příběhem a pro pohodové odpoledne jako stvořená :)

04.06.2012 3 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Nebyla jsem se schopná začíst, kniha mě nezaujala. Nelíbilo se mi ani filmové zpracování

Hurá zpátky do Evropy Hurá zpátky do Evropy Jiří Žáček

Kniha se mi velice líbila :) vtipné ilustrace mě velice rozesmáli :)

04.06.2012 2 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Když jsem si tuhle knihu půjčila v knihovně, nesla jsem ji domů se smíšenými pocity, protože jsem nevěděla co očekávat. Kniha mě ale dost překvapila. Děj byl určitě zajímavý a občas dost peprný. Trochu jsme se při čtení i styděla :)

04.06.2012 4 z 5

Zahradní slavnost Zahradní slavnost Václav Havel

Tuhle hru jsem se rozhodla přečíst na základě doporučení mé učitelky češtiny, která o ní pěla chválu. Musím ale říct, že já jsem se nedokázala začít. To vlastně ani nejde, když hra je vlastně o ničem - proto absurdní drama, ale stejně mi hra přišla hloupá. Mám ráda různé srandičky, ale tahle hra mě vysloveně štvala. Určitě bude mít něco do sebe, ale asi jsem ještě nedorostla, protože pravá podstata mi zatím uniká...

04.06.2012 1 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair Česká služka aneb Byla jsem au-pair Petra Braunová

Přestože kniha určitě má něco do sebe, nějak jsem se do ní nemohla začíst. Sice jsem ji přelouskala, ale...