Slabikář

Učebnice obsahuje slabiky a slova pro nácvik uvědomělého čtení, dětské básně, říkadla a krátké příběhy s častou frekvencí přímé řeči. Slabikář byl oceněn Zlatou stuhou 1993 a téhož roku získal i Cenu Comeniana.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27275/slabikar-27275.jpg 4.6101
Literatura naučná, Učebnice a slovníky, Pro děti a mládež
Vydáno:, Alter

Marekh

Kniha je skvěle zpracována. Pestrá slovní zásoba, velká písmena, pěkné ilustrace.

Vzpomínám si, že jsem tuto knihu používal na základní škole, snad si to nepletu s nějakým jiným slabikářem, je to už spousta let. Po letech jsem se rozhodl zavzpomínat a knihu jsem si znovu přečetl. :)

Vzpomínám si, jak jsem ještě psal inkoustovým perem a vždy jsem se těšil, jak inkoustové pero naplníme. Jsem levák, ale levou rukou se mi píše dobře, ačkoliv mne od toho téměř všichni odrazovali.

Mezi moje oblíbené části patří např. povídání - Řípa velká jako Říp. :)

Citáty z knihy, které mne oslovily:

BŘEZEN,

Josefie

Moje první přečtená kniha :D

Bestbooks
01.12.2017

Nejlepší ze všech slabikářů :)

martas006
29.05.2017

Ten jsem měla moc ráda. Nedávno jsem si ho z nostalgie prolistovala. Dokonce jsem si vzpomněla, které části jsem musela číst. Tedy některé.

mysteriouslukas
21.02.2017

Nostalgie. Pořád ho mám doma i se svými kresbami. Bylo to krásné období a pokaždé když ho otevřu, tak se zavzpomínám a půl dne se mnou není řeč :-D

Michelle86
10.08.2016

Ach, ty vzpomínky :)

teer.h
01.08.2016

Knížka, ze které si stále pár slovních spojení pamatuji :-D :-) hezké vzpomínky na první třídu :-)

Fantýna
20.03.2016odpad!

Jako mnoho jiných dětí jsem četla tuto knížku ve škole. Naučila jsem se z ní číst, ale nějak se mi jednotlivé pohádky, básničky nelíbily. Sice se mi to nelíbilo, ale myslím si, že je tato kniha na dobrá k prvnímu čtení, protože ze začátku je to jednotvárný, kdy se děti učí písmena. Potom se objevují delší texty.

Briv
10.01.2016

Slabikář by tady měl mít každý v přečtené literatuře - ať už tento nebo jiný :) Bylo fajn učit se číst, moc mě to bavilo a čtení pořád baví. Jsou to nostalgické a krásné vzpomínky. Ještě že tady v ČR máme možnost vzdělání! ...

DJonny7
02.01.2016

Byla to první kniha co mě naučila číst za což jsem moc rád:)

Mainada
27.06.2015

První knížka, kterou jsem přečetla :-) Ta odstartovala moji čtenářskou vášeň a nesmí v mém seznamu chybět :-D

LordSnape
28.10.2014

Na tuhle knihu mám super vzpomínky. Čtení mě bavilo a pamatuji si, jak jsem si četl vždy napřed, než na mě přijde řada. :-)

Barča :*
12.02.2014

Četla jsem to s mou milovanou třídou a nemohu na to zapomenout. Kniha plná humorů,obrázků a učení pro malinké děti. ;) Doporučuju pro děti,co jsou v první třídě,je to nejlepší slabikář co jsem kdy četla. ;) :)

tyzik.cejka
22.04.2013

Kniha je MNOHEM lepší než ty dnešní nudy co zezadu píši jak je to užasné to mu u nových vadí tady se nic dětem nenucuje a snaživě to odsejpá aniž by přitom nudilo

Clevo
19.01.2013

První knížka většiny z nás. Co děti, ty se s touhle knížkou teprve moří. Pravá doba pro tuhle knížku přijde až po letech, když si znova pročítáme první slova a věty, které jsme kdy četli. Nebo když se naše děti učí číst na stejných větičkách, na kterých jsme onehdá začínali my. Jak my stárnem, Slabikář se stává krásnějším. Obsahuje totiž naše vzpomínky.

Verousek
13.06.2012

Pokud to tak mohu říct, tak "povinná četba" první třídy :) na tuto knihu mám hezké vzpomínky, dostala jsem ji první den ve škole :)

RimmerCZ
17.02.2012

Moje první kniha. Vždy jsem si četl napřed, nespokojen jak pomalu ve třídě postupujeme. :-D

Mikiem
10.02.2012

1 co jsem se učila číst ve škole tak jako všichni skoro všichni:o)

sarekaslukova
01.09.2011

Abych pravdu řekla první knížka ktekou jsem přečetla sama a né si jenom prohlížela obrázky.

Anni
27.08.2011

,,Ema má mámu. Máma má Emu'' .... tuto knížku se přiznám tady nečekala, ale jednoznačně sem patří . :)

Skeeve
24.08.2011

Jedna z prvních knih, které jsme přečetli... To bylo ale už kdysi, kdysi dávno. Ačkoliv jsem byl sice v první třídě, některé duchaplné pasáže mě opravdu rozčilovaly! Třeba když nás učitelka pořád a pořád dokola nutila hromadně číst o tom, jak máma mele maso! (a Ema mele mámu :-)

mkurri
20.03.2011

Díky této knížce umím číst. To byly časy. Máma mele maso, my se máme!

knedlik
20.03.2011

Malá Míla papá sama, mami, mami, pusa pálí! :-)

MartyMcFly
16.02.2011

Bez mučení se přiznávám, že je to první kniha, co jsem kdy četl (kromě pár komiksů, které jsem si ale jen prohlížel - nerozlučná dvojka mého mládí Čtyrlístek a Kačer Donald). Jakožto i většina z nás (minimálně vrstevníků). A bylo to čtení příjemné, nebál bych se i použít slovo krásné.

Protože začátek je jen jeden a na tuto se krásně vzpomíná.

Okřídlená li

Knížka mého mládí! Vlastně mládí nás všch! :)