Verousek Verousek komentáře u knih

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Crescendo že je bestsellerem? Nespletli to? Jak se to mohlo stát? Ne, že by zrovna něco takového prolétlo mou hlavou po přečtení téhle knížky. Nic jsem od ní nečekala, ale stejně překvapila. Ale asi ne tak, jak by někdo mohl očekávat. Rozhodně jsem nečekala, že autorka převezme jiným jejich nápady a semele je do knihy, možná jiné a svým způsobem originální, ale přesto tak stejné jako mnoho jiných, které se v této době vyrojili na trh.

Je opravdu spodivem, že jí to miliony holek žerou. Už po prvních stránkách mi ten děj začal něco připomínat, ale nevěděla jsem co. Pak mi to došlo a už jsem rozhodně nechtěla ve čtení pokračovat. Že autorka napodobí sérii Stmívání, toho jsem si byla vědoma už u prvního dílu. Ale že dokonce přebere ještě něco dalšího, na to jsem si ani netroufala myslet. Ale je to tak. Až nápadně mi příběh připomíná osud jedné dívky ze seriálu Čarodějky. A ne snad? "Je to anděl a ona čarodějka a proto se nemohou milovat. Nemůžou dělat nic, protože je někdo hlídá. Svou lásku musí skrývat. Pak se rozejdou, ale jen kvůli zlovůli jiných. Přesto se ale pořád snaží, aby jim to vyšlo.¨" ve zkratce

Není to směšné? Dala dohromady knížku, která se musí líbit už jen z toho důvodu, že je tam namleto všechno, co se holkám na jednotlivých věcech, že kterých to složila, líbilo!!!

Nejsem zklamaná, protože jsem nic extra nečekala, jsem jen naštvaná, jak někdo něco takového může udělat a u ostatních mu to hladce projde

19.08.2012 1 z 5

Ploužáky neberu Ploužáky neberu Kristina Dunker

Nicmoc knížka :( tahle rozhodně patří k těm nejslabším, co jsem četla

17.08.2012 1 z 5

Želvy - Jak o ně správně pečovat a jak jim porozumět Želvy - Jak o ně správně pečovat a jak jim porozumět Hartmut Wilke

Ideální kniha pro začínající chovatele :)

17.08.2012

Andulky Andulky Kurt Kolar

Moc pěkně udělaná kniha :) hlavně pro začínající chovatele :)

Poznej svou kočku Poznej svou kočku Bruce Fogle

Tuhle knížku jsem si vždycky jako malá strašně ráda prohlížela, protože je plná krásných ilustrací a doplněná o spoustu rad a jiných zajímavých informací :)

Orchideje Orchideje Frank Röllke

Jednoduše a stručně popsáno vše kolem orchideí :) doplněno o krásné ilustrace :)

Oblovky: plži čeledi Achatinidae Oblovky: plži čeledi Achatinidae Tomáš Protiva

Velice zajímavá kniha, která mi pomohla v začátcích s chovem šneků :)

Křečci a jejich chov Křečci a jejich chov Vladimír Motyčka

Hezky a jasně popsáno vše, co se týká křečků :) dozvěděla jsem se zde mnohé zajímavé informace :)

Horká krev Horká krev Lisa Jackson

Tohle byla jedna z mála posledních knih od Lisy Jackson, kterou jsem nečetla a teď, když už ji mám přečtenou musím říct, že jsem četla lepší a napínavější. Ze začátku jsem se nemohla začíst (i když nevím, jestli to bylo málo napínavým textem či mou roztěkaností) a po nějaké době, kdy jsem dospěla do fáze, že jsem chtěla vědět, co přijde dál a pomalu se ubírala ke konci jsem zjistila, že už mě to netěší tak, jak bych chtěla. Pořád stejný postup a předvídatelný konec je asi to, co je u těhle detektivek nejhorší. Poslední dobou jsem četla právě knihy od LJ a defacto je to všude stejné...vrah, který má jméno jako Mstitel či Vyvolený, sleduje svou obět a mučí ji svým stíháním a spoustou mrtvých těl kolem. Nakonec samozřejmě přijde detektiv, který vše vyřeší a vše dopadne dobře (když si odmyslíte těch "pár obětí"). Nevím, co mi na téhle knize vadilo víc...jestli podobnost se všemi ostatními v průběhu děje či nadržený vrah

17.08.2012 3 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

A už jsem to toho spadla zase...opět jsem narazila na knihu, kde je hlavní hrdinou nějaká stvůra...v tomto případě anděl. Musím říci, že kniha se četla moc dobře (a to nejen díky ladnému rozložení textu na stranu), ale i v celku působivému textu. Ovšem do jisté míry...musím říci, že toto se až nápadně podobá sérii Stmívání. A rozhodně je více než nápadný fakt, že se kniha objevila na trhu i v zhruba stejné době. Holky, co to s náma je, že milujeme příšery? :D S knihou Stmívání vidím podobu hned na několika místech a možná i proto je tahle kniha pro tolik holek jako já přitažlivá. Je to rozhodně oddychová četba, které se vícemnéně nedá nic vytknout (pro rejpaly: člověk pořád nemůže číst kvalitní četbu a zalykat se moudry autorů, kteří se skrývají před světem ve vazbě plnohodnotných knih) :)

08.08.2012 3 z 5

W.i.t.c.h. - Pekelná hudba W.i.t.c.h. - Pekelná hudba Lene Kaaberbøl

Á, tak tohle je moje oblíbená čarodějka :) její příběh byl moc pěkný :)

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Opět to píšu, ale tohle je velice zajímavá kniha (tedy pokud to tak mohu říci u knihy, která má toto dané téma). Zprvu jsem od knihy čekala něco jiného, ale nakonec kniha předčila mé očekávání. Nejenže jsem se dozvěděla něco o dobrodiní pana Schindlera, ale mohla jsem nakouknout i do života jiných lidí a přečíst si jejich příběh, což je věc, které mě velice zajímá- osudy lidí v 2. světové válce. Je až neuvěřitelné, co člověk dokáže, pokud chce a ještě krásnější je vidět sílu, kterou lidé mají, když se spojí a navzájem si pomáhají. Bohužel je velice smutné, že toto lidé dokážou jen ve velice krušných chvílích (budiž buďmě rádi alespoň za to)

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Byli určité chvíle při čtení této knihy, kdy jsem měla chuť někam vyrazit a na pár měsíců se zatoulat a užívat si krásu nenucenosti. Ale tenhle pocit mi dlouho nevydržel. Kniha má své kouzlo, ale já bohužel nejsem schopná ho ocenit

Diamantové holky Diamantové holky Jacqueline Wilson

Další pěkná kniha od J. Wilsonové :) příběh se mi líbil, ale musím říci, že mě docela štvala mamina rodiny Diamantových

Královnina guvernantka Královnina guvernantka Karen Harper

Jsem ráda, že jsem si tuhle knihu přečetla, protože jsem alespoň mohla vidět Alžbětu z jiné perspektivy :)

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

U téhle knihy si říkám, proč jsem ji vlastně začala číst. Viděla jsem film a moc mě nezaujal. Pak jsem slyšela pochvalovat si tuhle knihu od učitelky a řekla jsem si, že je asi povedenější než film (a že to tak bývá) a půjčila jsem si ji v knihovně. Teď bych řekla, že je skoro slabší než film, protože tam byli alespoň někteřé pasáže úsměvné

15.07.2012 1 z 5

Moc krásný příběh :) držel mě nad vodou, když jsem byla nemocná a dodal mi úsměv na tvář, který jsem potřebovala k uzdravení :) moc se těším na film a velice doufám, že ho nezvorají

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Musí říci, že z téhle knihy jsem nebyla moc nadšená. Určitě má nápad, ale nedokázala jsem se přesvědčit, abych ji dočetla

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Kniha mého dětství :) opravdu moc se mi líbí :) a seriál je také povedený :)

Lekce tvůrčího psaní Lekce tvůrčího psaní Michal Viewegh

Myslím, že zas tak hrozná tahle kniha není :) existují i horší :)