veronika6239 veronika6239 komentáře u knih

Sama proti všem Sama proti všem Brian Freeman

Očekávání před otevřením knihy bylo veliké.... Prožitek po přečtení již ne tak velký, jako očekávání. Cca 200 stran (z celkových bez mála 300) mi dej přišel místy nudný a někdy až dost nerealiaticky... Cca 50 stran před koncem zvrat o 275°, který bych nečekala. Takove psycho. Po přečtení už vše západně tam, kam má a dej dává smysl od začátku až do konce. Doporučuji, ovšem knihy s Frostem jsou prostě lepší.

05.04.2021 4 z 5

Poslední lov Poslední lov Jean Christophe Grangé

Nebylo to úplně top, ale špatné taky ne. Děj plyne rychle, Niemans je mi velice sympatický svou povahou a příčina úmrtí obětí vražd je překvapivá. Příjemně ztravene 2 večery.

01.04.2021 4 z 5

Poslední poutník Poslední poutník Gard Sveen

První kniha, kterou jsem přečetla podruhé a že už jich "pár" prelouskanych mám. Kdysi ve mě zanechala silný dojem, jen už jsem si přesně nevybavovala děj.... Teď po přečtení musím znovu zkonstatoval, že toto dílo je opravdu skvost a těch ocenění bych ji dala nespočet. Žádná hluchá místa. Děj krásně plyne a prolíná se. Bravurně popsané myšlenkové pochody a pocity postav. Dobře zachycena špionáž za 2.sv.valky a hlavně překvapivé rozuzleni téměř před koncem. Mohu jen a jen doporučit.

01.04.2021 5 z 5

Černý sršeň Černý sršeň Rob Sinclair

Autor splnil mé očekávání po přečtení první knihy, tj. v té první nás seznámil s jeho novou sérií, proto popisy byly tak zdlouhavé a děj neodsypal, ovšem zde?! Děj jede již od samého počátku, čte se jedním dechem.... Ale ten konec?! Sakra, jak to bude dál?! Za mě spokojenost a doporučuji. Rozhodně má smysl začít číst tuto sérii. Těším se na pokračování.

09.03.2021 5 z 5

Červená Kobra Červená Kobra Rob Sinclair

Asi jsem moc rozmazlená autory typu Bernard Minier, Jo Nesbo, James Rollins, Adler Olsen, James Brown apod. v jejíchž dílech je děj jedna velká jízda, protože v tomto díle se mi děj tak nějak táhnul a byl zdlouhavý. Budu optimista a prisoudim to tomu, že nás autor chtěl seznámit s jeho novou postavou a druhý případ Jamese Rykera pojede již od začátku, bude v něm více akcí a méně nepravdepodobnych událostí. Hodnotím jako průměr, který neurazí, ale ani zcela nepohlti a nijak extra nenadchne.

02.03.2021 3 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Opět klenot.... Čte se jedním dechem... A závěr?! To bych tedy nečekala!!! Rozhodně mohu jen doporučit.

20.02.2021 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Celá druhá trilogie, pokračování Milénia od Davida Lagercranzta byla za mě tedy rozhodně povedená. Díla Stiega Larssona má v maliku a bravurně pokračoval dál. Jeho pojetí se mi moc líbilo. Stejně čtivé a postavy a okolí dobře popsané. Škoda, že už se více o Lisbeth a Mikaelovi nedozvíme :-(

31.01.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kniha, u které musíte být pořád ve střehu a vnímat, docela bych z počátku brala, než jsem se zorientovala, k ruce stránku s rodokmenem. Prima počtení. Film jsem viděla kdysi dávno a vybavovala si ho jen matně, ale vím, že i ten stal za zhlédnutí a nebyl ztráta času, stejně jako kniha. Doporučuji.

10.12.2020 5 z 5

Plavec Plavec Joakim Zander

Velice povedené dílo, překvapivý konec, který překvapivě neskončil happyendem. Mrazivý severský thriller, který zhltnete na jeden nádech. Mohu jen a jen doporučit!!!

07.12.2020 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Miluji knihy Nesba... Miluji obzvlášť ty, kde je Harry... To je autorova parketa. Ovšem toto dílo?! Diametrálně úplně někde jinde. Krásný překlad, věřím, že i originál je tak kvetnate napsaný, ovšem obsah bych klidně zkrouhla na půlku. Četla jsem, jen abych se dozvěděla, jak to celé dopadne. Dílo nekončí happy endem, což přidává na ponurosti příběhu. Za mě tedy zklamání. A to jsem se tak těšila. Jsem ráda, že mám docteno. Jistě již znovu číst nebudu.

27.11.2020 2 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Autoři přiostřují...... Každá jejich další kniha je lepší a lepší. Rozuzleni se dočteme až téměř v závěru. Za mě hodně povedené, mohu jen doporučit. Příjemně strávený čas, s touto knihou v ruce.

19.11.2020 5 z 5

Poslední odysea Poslední odysea James Rollins (p)

Typický James..... Přečteno jedním dechem.... Nemohu nic jiného než doporučit

12.11.2020 5 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Než se zprvu zorientujete, kdo je kdo, pár stránek to trvá. Kniha je napsaná dobře, kdyby nebylo tolik prázdných 3/4 a 1/2 stran, mohla by být téměř poloviční. Námět knihy velice dobrý, nic, co by se v dnešní době nemohlo přihodit. A myšlenkové pochody postav.... Psycho. Nechtěla bych nic takového zažít. Autorky prvotina je povedená, mohu doporučit.

02.10.2020 4 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Pokud nemáte tu vlastnost jako já, že když už nějakou knihu začnu číst, tak ji vždy doctu i když mě sebevíc nebaví, tak se závěry těchto několika příběhů, které jsou v knize odehrany nedozvíte, protože trochu zajímavá kniha začíná být až cca po 200 stranách. Příběhy, které v mnoha ohledech působí jako fantasmagorie.... Tuto knihu tedy nedoporučuji.

11.08.2020 2 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Naprosto dokonalé. Vtažená do děje hned na začátku a na konci rozmrzela, že už je konec. A hlavně, ten konec!!! Není nic, co bych vytkla, za mě super. Úžasná krimi, kterou řadím na stejnou úroveň, jako ty od Nesba. Kdo sáhne po této knize, neprohloupi a znamenitě si děj užije. Doporučuji!!

06.06.2020 5 z 5

Černá věž Černá věž P. D. James (p)

Hodně velké zklamání. Krásně popsáno okolí... Téměř konkurence, co se tohoto týče, D. Gabaldon a Cizinky ???? krásný barvity překlad, ale to je tak celé. Dej se táhne jako týden před výplatou, mraky postav, že se v tom člověk ztrácí, rozuzleni těsně před koncem, což je fajn, ale tak rychlé a odflakle. Hodně jsem se nutila do čtení a snažila se najít si vždy jinou činnost, proto jsem se doslova s touto knihou trápila 14 dnů, byť je tak útlá. Asi už žádná díla od autora číst nebudu.

06.06.2020 2 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Další skvělá kniha s Frostem, která se čte jedním dechem. Rozuzleni překvapivé, jen mě štve, že Frost zase zůstal "na ocet"

23.05.2020 5 z 5

Zkaženost Zkaženost Brian Freeman

Další prectena kniha od tohoto autora a opět super. Čte se jedním dechem. Mohu jedině doporučit. A jako tresinka na dortu.... Rozuzleni se dočteme až před koncem a je opravdu překvapivé

16.05.2020 5 z 5

Ve svitu plynových lamp Ve svitu plynových lamp Steven Price

Uff, konečně dotčeno. Autor je skvělý konkurent Diany Gabaldon, co se popisu míst a lidí týče. Dobře propracované, jen na detektivku moc utahane. A chybějící uvozovky u přímé řeči v celé knize jsou jen na obtíž a četbu ještě stěžují.
Průměrná kniha, která neurazí, ale ani nenadchne.

11.05.2020 3 z 5

Motýl Motýl Katarzyna Puzyńska

Asi jediné pozitivum a plus této knihy přichází cca necelých 20 stran před koncem a to tím, že se dozvíme překvapivé rozuzlení. Věřím, že mnozí se ho ani nedočkaji, protože knihu odloží dříve a zůstane nedotčená - odradí je nejen svou délkou, ale i místy až moc utahanym dějem a zbytečnými informacemi. Také je v knize dost chyb - chybějící slova, písmena, špatně vysklonovana slova apod.. Nevím, zda budu chtit číst dalších 7 dílů od této autorky, co mají vyjít. Nenáročné čtení. Neurazí, ale ani nenadchne.

28.04.2020 2 z 5