Červená Kobra

Červená Kobra https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388571/bmid_cervena-kobra-zST-388571.jpg 4 74 24

James Ryker série

Carl Logan zasvětil téměř dvacet let svého života tajné službě. Nyní žije na skrytém místě pod jménem James Ryker, a nepřeje si nic jiného, než aby ho všichni nechali na pokoji – teď, když má konečně příležitost začít nový život stranou od chaosu, násilí, zkázy a podvodů. Jeho idylka však netrvá dlouho, a záhy je vystopován svým bývalým šéfem Peterem Winterem, který přináší zprávy o Kim Walkerové, ženě zavražděné ve Španělsku, jejíž otisky prstů se shodují s otisky jedné z Rykerových bývalých kolegyň, která je přes deset let pohřešovaná, a byla prohlášena za mrtvou. Je to nechvalně proslulá nájemná vražedkyně, známá pod jménem Rudá kobra. Při kyberútoku na Rykerovo bývalé pracoviště byly složky s daty o Rudé kobře poškozeny, a Winter je přesvědčen, že agenti (včetně Rykera) jsou v ohrožení. Ryker však znal Rudou kobru lépe než kdokoliv jiný, a když mu Winter ukáže děsivé fotografie mrtvoly Kim Walkerové, má pro něj překvapivou zprávu: není to tělo vražedkyně. Kdo je ta záhadná mrtvá žena? A kde se skrývá skutečná Rudá kobra? Tento svižný thriller plný intrik a dějových zvratů osloví čtenáře trháků z pera Lee Childa nebo Davida Baldacciho, a svými úklady a rozpětím zaujme i příznivce světově proslulého thrilleru Já, poutník.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

The Red Cobra , 2017

MartinProtschke
08.01.2024

Tak já tak nadšený nejsem. Na to, že byl jen rok na odpočinku, tak byl Ryker břídil, který skoro všechno podělal. Na bývalého nepolapitelneho agenta dělal neskutečné kopance...

oleg
07.12.2022 5 z 5

To jsem si početla, mělo to vše, co tento žánr má mít....

jan7113
12.11.2022 4 z 5

Výborná akční záležitost. Má to napětí, má to spád. Když se do čtení ponoříte, stránky letí po desítkách a rázem jste na konci. Bohužel (jak se u mě stalo dobrým zvykem) jsem četl nejdřív druhý díl, tak už se dál nemám na co těšit, v češtině totiž další pokračování nevyšlo. A jak to tak vypadá, tak ani nevyjde. Takže kniha 80 %, vydavatelství 0 % (za ty nevydané díly).

Siwan
19.08.2021 3 z 5

Takže jak začít. Asi je můj pohled na celou knihu ovlivněný tím, že jsem četla "Já, poutník". Kterou mimochodem považuju za knihu téměr legendární a to mě tohle téma ani nezajímá. A tím se dostáváme k problému celé knihy. Hlavní postava je sympatická a obecně i plynutí příběhu taky ujde. Ovšem jenom ujde. Celé je to sice naplánované krásně, ale odhadnutelné, plytké... Osobně mě samotnou překvapilo, že jsem "pointu" příběhu odhadla správně tak brzo. Chybí tomu to něco za tím, co z Já, Poutník dělá knihu mimořádnou, nezapomenutelnou.

S Olsenem a podobně bych to nesrovnávala, je to úplně jiný styl než klasické severské detektivky.

Ale obecně cca po 150 stranách se to rozjede, má to spád, napětí. Stojí za přečtení. Jenom ten konec?? Jako chápu, že si chtěl zadělat na další díl, ale bože - fakt to nešlo míň blbě?? Takže 3,5 za ten dodrbanej konec.

rm
13.04.2021 5 z 5

No, mě se to líbilo, moje druhá kniha autora. Takový ukecanější ala Jason Bourne :) Ale v pohodě. Jasně, že je skoro nerozbitnej, od toho je to taky špion, ne? :)) Na konci malé překvapení, a těším se na sršně...

veronika6239
02.03.2021 3 z 5

Asi jsem moc rozmazlená autory typu Bernard Minier, Jo Nesbo, James Rollins, Adler Olsen, James Brown apod. v jejíchž dílech je děj jedna velká jízda, protože v tomto díle se mi děj tak nějak táhnul a byl zdlouhavý. Budu optimista a prisoudim to tomu, že nás autor chtěl seznámit s jeho novou postavou a druhý případ Jamese Rykera pojede již od začátku, bude v něm více akcí a méně nepravdepodobnych událostí. Hodnotím jako průměr, který neurazí, ale ani zcela nepohlti a nijak extra nenadchne.

Wladimirski
28.02.2021 4 z 5

Napětí, akce, zápletky, gradující dějový vývoj, neohrožený hlavní hrdina, adrenalinový závěr, zkrátka zdařilý thriller.

Ira13
11.01.2021 3 z 5

Začátek pozvolný, pak velmi zajímavé ( Anna v Zátiší) a pak zas nic moc. Chyběla tomu jiskra a napětí a ten otevřený konec? Tak uvidíme, co nám přinese Černý sršeň

lenka.g
08.11.2020 5 z 5

Tak trošku Jason Bourne, tedy rozhodně můj šálek čaje.

renefer
11.10.2020 5 z 5

Vzhledem k tomu, že tento žánr moc nečtu, tak hodnotím zcela pozitivně. Moje první kniha tohoto autora, při 415 stránkách jsem se nenudila, naopak mě to hodně bavilo. Určitě si přečtu další díl, případně další knihy autora.

soukroma
03.10.2020 3 z 5

Ničemné psaní, zbytečné čtení: plné klišé a afektu, podivných dialogů (dlouhé zasvěcené rozhovory zejména mezi Rykerem a neodolatelně krásnou děvou, dcerou zabijáka nebo mafiána, případně samotnou nájemnou vražedkyní, obyčejně o něčem zcela mimo děj), nesmiřitelných a nezničitelných postav (ovšem zajímavé jak často, zničehonic, při jejich špičkové ostražitosti, se jim někdo objevil za zády a ohrožoval je zbraní - při každé akci mohli být mrtví). Balast obložený gruzínskou a ruskou mafií (vorové, mchedrioni), trochou tajných služeb a okořeněnou špetkou andaluského slunce (tj. ovšem především Marbella). 50%

TerezaaBaarova
21.09.2020 3 z 5

Taková knižní mission imposible.
Akce byla hned od začátku, celá kniha byla akční ale trochu plochá, plná bezvýznamných plků, mafiánů a nadpřirozených schopnosti zabijáků a nájemných vrahů.
Pro fanouška Toma Cruise ideal :)

veronika9761
05.09.2020 4 z 5

Sympatická knizka, i kdyz nektere pasaze nejsou prilic ctive. Celek ale velmi slusny. I presto je srovnání s Lee Childem pomerne dost nadnesene.

hana1039
02.09.2020 4 z 5

Myslím, že to je moje první kniha od tohoto autora a nezklamala, tento žánr mám moc ráda,takže jsem si ji vychutnala. Nechala jsem si rezervu (1*),protože mám za to, že 2.dil bude ještě lepší :-). Bývalý tajný agent sice nechal starý život za sebou, usadil se s novou identitou a se svou láskou někde, kde si myslel, že bude mít klid, ale stejně si ho našel jeho,, nový šéf,, s tím, že ho potřebuje.Nalákal ho na starý případ Červené kobry(tak si říká nájemní vražedkyně), se kterou kdysi dávno,, pracoval,, a taky měli chvilku románek... jinak stáli každý na,, jiné straně,,.. Pokud máte rádi tento žánr, tak si přijdete na své...

DavidKeller
06.07.2020 3 z 5

Nebylo to čtení asi do doby kterou jsem teď prožival, nedokazalo mě to uplně oslovit , vtahnout do děje..ale závěr mě malinko navnadil i na pokračovani ..tak uvidim

Hella
25.03.2020 4 z 5

Jo! Taková napínavá pohádka pro špionské nadšence a leccos naznačující konec způsobily, že se moc těším na druhý díl.

vera4669
27.02.2020 5 z 5

Tak tohle byla povedená knížka, dlouho mi ležela v knihovně a čekala, až na ni přijde řada - no teď velice lituju, že jsem se do ní nepustila dříve..od začátku mě bavil styl psaní, prolínání minulost vs. přítomnost, postupně se vše odkrývalo, byla jsem napnutá jak špagát a nenudila se ani chvilku, těším se rozhodně na pokračování

Artep25
16.09.2019 3 z 5

Child ,Baldacci ? No pro mně ne .Tak do toho tomuto thrilleru kus chybí .Nevím, sice to není úplně špatná kniha, ale zase takový trhák, jak slibuje anotace to není. Za mně nenadchne a neurazí .Možná tak 3,5 hvězdičky .

Nikkaa
01.03.2019 4 z 5

No musím uznat klobouk dolů,jen abych dočetla poslední kapitolu s napětím v žilách a očekávání jak to vše skončí sem koneckonců přišla pozdě do práce:-P

knihomolkadorfa
01.02.2019 5 z 5

Jo ! Tak tohle bylo hodně dobrý. Pokračování si určitě přečtu.

2020  87%Černý sršeň
2018  78%Červená Kobra