Poslední odysea

V zamrzlé grónské krajině objeví skupina vědců hluboko pod ledem středověkou loď. Její podpalubí ukrývá mnohem starší předměty – zbraně z doby bronzové – a v kapitánově kajutě leží zlatá mapa se stříbrným astrolábem. Mapa zachycuje trasu Odysseovy slavné lodi plující od Tróje, ukazuje však i ohnivou řeku tekoucí k městu ukrytému ve Středomoří. Město leží v podzemní říši Tartaros, jak Řekové označovali peklo. Podle bájí byli v Tartaru trestáni hříšníci a uvězněni nestvůrní starověcí Titáni. Když se rozšíří informace o Tartaru a o zázračných zbraních, které jsou tam ukryté, na nestabilním Blízkém východě se prudce zvýší napětí. Fantasmagorické děsy z Homérových děl jsou až příliš reálné – a mohou být vypuštěny do našeho světa. Příslušníci tajné organizace Sigma Force se vydají na místa, kam se ostatní bojí vkročit. Pokud mají předejít rozpoutání konečného světového konfliktu, musí projít samotnou branou pekla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449857/big_posledni-odysea-GaY-449857.jpg 4.370

Sigma Force 15.

Literatura světová

Vydáno: , BB art

The Last Odyssey, 2020

Kniha Poslední odysea

Lucia1989

Moja prvá kniha od tohto autora. Sama by som si ju nekúpila, ale som rada, že som ju dostala a mohla som si ju prečítať. Páčilo sa mi spojenie grécko-rímskych bájí a súčasnosti. Kniha obsahuje aj zaujímavé fakty. Zaujala ma hneď od začiatku. Určite si prečítam aj ďalšie diely.

jirimatejka

(+ SPOILER) Rollins je můj oblíbený autor, takže jsem čekal o chloupek více. Probuzené starověké stroje byly obtížně uvěřitelné, sice věřím, že i starověké civilizace měly vysoké znalosti a byly by něco takového schopny vytvořit, ale nevěřím, ze by mechanické stroje (zejm. tak důmyslné) mohly bez úhony a v plné funkčnosti přečkat dvě tisícíletí. Jinak příběh dobrý, v zásadě typické schéma mixu historie se současností. Doporučuji.

ferda16

Opět skvělý a napínavý příběh. Konečně se do popředí dostal opět Kowalski. A závěr? Ten mě tedy dostal. Kdo má rád Sigmu, určitě bude překvapen. :-(

derminator

Rollins je bezesporu v současné době jeden z nejlepších autorů literatury abych tak řekl s historickými prvky. Umí skloubit historii i napětí což se mu povedlo i v této knize kterou řadím k jeho nejlepším. Těším se na další romány hlavně jak to dopadne s Kowalskym doufám že bude nějaký zázrak. Knize dávám 85%.

čef

I takové se vám mohou zdát sny jako je děj této knihy, obzvláště pokud si před spaním přečtete něco z Homéra nebo Vojtěcha Zamarovského. Autor probudil všechny starořecké příšery a poslal je bojovat se Sigmou do apokalyptického boje. Svět bude nebo nebude zachráněn? Neprozradím, ale jedna věc je jistá - rozhodně si oprášíte znalosti historie starověkého Řecka, Turecka a Maroka.

mysce

Napínavý příběh organizace Sigmy force je inspirovaný historií. Mix fikce a skutečných historických událostí, nás vede bájnou cestou, kudy se kdysi vracel domů Odysseus v době známé jako temné období Řecka, kdy se hroutily velké civilizace bronzové doby a zřejmě probíhala první globální válka, nultá světová válka.
Se Sigmou force se snažíme se najít bájný Tartaros dřív než banda zloduchů a zabránit apokalypse.
Je opravdu znepokojující, jak roste popularita přesvědčení, že se blíží konec světa a jak vlády i spolky náboženských i jiných kultů usilují o to, aby k tomu došlo ještě za našich životů. Je to šílená hrozba šílených lidí, která (bohužel) není tak docela smyšlenkou.
Výborné čtení, doporučuji s pěti hvězdami!

Kocourek

Tak opět Sigma nezklamala, i když tentokrát ubírám dvě hvězdičky. Už to bylo moc sci-fi.

Jerry.69

První setkání s Jamesem Rollinsem, zajímavě napsaný dobrodružně akční příběh co by mohlo být kdyby....jsem zvědavý na další jeho knihy.