veronika0269 veronika0269 komentáře u knih

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Myslím, že kdyby to nebyla kniha od Rowlingivé, tak by neměla šanci. Čtvrtý díl vyhnal popisnost do extrému. Jsem na 160 stránce a ještě pořád mě to nebaví.....

17.04.2020

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Docela to slo :) takova fajn oddychovka. Zaver na me trosku utahany. Serie se dobre cetla, odletela bych na jinou planetu...

10.04.2020 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Na mě chvílema až moc drsné, proto jen 3 hvězdy. Takový chlapský čtení. Druhou půlku jsem dočetla jedním dechem.

01.01.2020 3 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Kniha mi přišla vyzrálejší než první díl. Opět je to plné YA zápletek, ale po prvním dilu si člověk zvykne na krapet pubertální uvažování hlavních hrdinů a když od toho nic nečekáte, příjemně se zbavíte do noci :)

Stejně se ale nemůžu zbavit dojmu, že je to čtení pro holky, i když se to tváří jako X mani

17.12.2019 4 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

První půlka knihy mne vůbec nezujala. Nebavila mne sebelítost vypravěče a jeho přehnaná láska ke kocourouvi. Zápletka nakonec ale byla zajímavá a konec knihy jsem zhltla. Nechali byste se zmrazit na 30 let? Nejsem ohledně budoucnosti tak pozitivní jako autor. I v závěrečné úvaze hlavní postava věří v lepší budpucnost díky lidské tvořivosti. Bude to asi tím, že je kniha opravdu stará

28.10.2019 3 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Příjemné čtení. Trochu mě vadí jak jsou z hlavní hrdinky všichni poprdění, ale detaily ze života na měsíci jsou moc zajímavé.

14.10.2019 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Zrcadlo lidstva.. možná by to tahle doopravdy nebylo, ale bojim se, ze by se to takto stalo ...

21.06.2019 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Slušně zakončená trilogie. Na mě některé pasáže zbytečně drsné, ale je to vše opravdu uvěřitelné.

08.05.2019 4 z 5

Usměvavý muž Usměvavý muž Henning Mankell

Tak tahle se mi zatím líbila nejvíc :) jedu serii od začátku. Doporučuji.

08.05.2019 5 z 5

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

Je zajímavé nahlédnout do politické situace v jizni americe. Navíc je příběh chytře propojený s událostmi ve Švédsku

08.05.2019 4 z 5

Nečekala jsem to, film se mi líbil víc. Ta povídka mi spíš přišla jako reportáž, co se stalo. Ve filmu mě osud Benjamina víc zasáhl.

30.01.2019 4 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Druhá kniha, co jsem od Mankella četla. Chytře napsané. Hltala jsem až do konce. Jedna dvě sceny mi přišly takové nepřirozené, ale celkově super.

30.01.2019 4 z 5

Minority Report (I) Minority Report (I) Philip K. Dick

Mooc mě to bavilo. Povídky jsou ideální pro období, kdy nemáte čas začíst se do romanu, ale chcete si přečíst zajímavou zápletku. Opravdu chytře napsané!

29.01.2019 5 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Moc hezky se to četlo. Je to chytře napsané, žádné zbytečné vyžívání se v násilí, které je u současných autorů standart. Těším se na další knihu.

29.01.2019 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Mě to nebavilo. Donutila jsem se to dočíst. Na mě až moc šílené a absurdní, spousta krkolomných originálních názvů. Neumím si představit, že bych si chtěla přečíst další díly.

19.01.2019 2 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Nic jsem od knihy nečekala, krom zajímavého scifi, a příběh se skvěle četl. Pokud nemáte přehnaná očekávání, jedná se o kvalitní kus scifi. Zajímavý svět. Některé zvraty jsem opravdu nečekala - například, proč se všichni octli v podzemí. Souhlasím s ostatními, že některé odstavce jsou zbytečně utahané. Nepotřebuji číst popis na celou stranu, jak někdo leze ze schodů. Za mne velmi příjemné počtení.

30.12.2018 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Trochu mi to připomíná knihu Malevil. Stačí jedna vteřina a svět, jak ho známe, je ztracen. Příběh o lidské bezmoci, návratu o 300 let zpět. Děsivé zrcadlo toho, jak.jsme závislí na elektronice. Z knihy mi bylo úzko.

16.12.2018 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Velice čtivé, chytré, je to trochu bichle :) Top ve svém žánru ????

16.12.2018 4 z 5

Neobyčejný kluk Neobyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Je to milé, hezké, většinu času uvěřitelné. Tím, jak o knize všichni mluví v superlativech, jsem asi čekala něco víc, ale i tak se mi kniha moc líbila. August je supr kluk!

09.10.2018 4 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Musím říct, že první polovinu jsem se neskonale nudila. Opravdu mne nebaví neustále dokola číst vnitřní pochody nějaké puberťačky, která vzdychá nad svým boyfriendem. Marguerite má být plnoletá, ale spíš bych ji tipla tak na 14. Kdyby mě kamarádka nepřesvědčila, že konec je zajímavý, tak jsem to dávno vzdala. Druhá půlka knihy už začala být zajímavější a konečně jsme se dočkali trochu scifi. Hlavní zápletka byla i celkem zajímavá, kniha ale mohla být o polovinu kratší (zbytečné opakování informací z prvního dílu, neskonale dlouhé vnitřní monology). Chování postav není uvěřitelné asi v žádné dimenzi.

Myslím, že by se u komentářů měl udávát věk čtenáře. Je to prostě hodně lehčí oddychovka, autorce asi šly slohy na základce, tak se rozhodla napsat knížku. Lehčí scifi teď letí, k tomu milostný trojúhelník, dva oddaní kluci co by za Marguerite položili život. Návod na to, jak si vydělat a užít si, že můžu psát. Dobrý koníček. Ale 85%? Jako vážně?

Spoiler:
V první knize okamžitě uvěří, že Paul zabil její rodiče, bez pořádných důkazů - a v půlce knihy přijde velký objev. "Ach, ono by to mohlo být i jinak?" Ve druhém díle se objeví podobná hloupost. "Jsi zlý v jedné dimenzi, takže ti nemůžu věřit ani ve všech ostatních - Ach, já jsem taky někde zlá? Tak ok, možná ti můžu věřit" Opravdu? Ne, u téhle knihy se nesmí přemýšlet a pak si u ní skvěle odpočinete.

09.10.2018 2 z 5