veronika0269 veronika0269 komentáře u knih

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Odpočinková četba. Ani po přečtení jsem nepochopila ideologii hlavní hrdinky. Něco jako ve filmu Sedm životů - pořád si stěžuje te na systém, chcete ho svrhnout, ale nemáte logický plán, co pak. Často se tyhle YA srovnávají s Hunger Games, s tím ale nesouhlasím. HG měly propracovany svět i postavy. Celé to dávalo logiku, chapali jste, proč se kdo chová jak se chová. Motivace zaporáků i klaďasů byly jasné. Tady se máte přimknout k hlavní hrdince, které máte chuť dát pohlavek a říct, aby taky chvíli přemýšlela. Některé zvraty v knížce jsem opravdu nečekala, protože mi to přišlo tak mimo mísu, že to by mě fakt nenapadlo. Naopak "velké odhalení" až tak nečekané nebylo. Prostě další odpočinková rychlokvaška s romantickou zápletkou, která se snaží hrát na postapokalyptické scifi. Každopádně zajímavý pokus o příběh se superhrdiny popisovaný z temné strany. Překvapilo mě, že to není autorčina prvotina.

P.S. ve spoustě detailech jsou to vykradení x-meni, což autorka ve svém závěrečném poděkování potvrzuje

21.09.2018 3 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Koupila jsem knihu teenage kamarádce a tak jsem si ji i přečetla. Komentář píšu ve chvíli, kdy jsem před 5 minutami dočetla poslední stránku.

Kniha je čtivá. Musím říct, že jsem ji zhltla jedním dechem. Hlavní zápletku jsem skoro trefila, ale konec příjemně překvapil. Ale ...

První třetina byla zbytečně zmatená, celkově byla kniha chvílemi hloupá. Dialogy jsou předvídatelné. Jako by někdo vytvořil šablonu dialogů a otiskly to do všech YA knih. Chvílemi mě chování a uvažování hlavní hrdinky zvedalo ze židle ve stylu "to už si opravdu dělá legraci". Třeba to, jak okamžitě odsoudí Paula. Bez důkazů, bez přemýšlení. A pak najednou ..."jé, ono by to mohlo být i jinak ..." Scifi stránka věci je nedovysvětlená, zmatená, ... Prostě u čtení nesmíte moc přemýšlet. Je to báječné na odreagování a potěšíte svou romantickou duši. A povedeným akčním závěrem si u mě kniha vysloužila třetí hvězdu. I tak se těším na pokračování :-)

09.03.2018 3 z 5

Mrzi mne, ze jsem knihu necetla driv, nez jsem videla filmy. Myslim, ze ve sve dobe to muselo byt prelomove. Zajimavejsi nez samotna dejova linka je vykresleni fungovani spolecnosti. Pribeh Ricka Dekarda mne moc nezaujal, vlastne mi v knize nebyla sympaticka zadna postava. Navic to cele skobcnci/neskonci. Po shlednuti obou filmu pro mne kniha byla spis dokreslenim obrazku o tomhle ponurem svete.

09.12.2017 4 z 5