verculka verculka komentáře u knih

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Boží!! Takové milé pohlazení po duši, které jsem právě potřebovala. Děkuji ️

07.06.2021 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

I když se může zdát, že je to knížka spíš pro deti, čte se lehce a se záujmem a je i poučná. Jako matce mi připoměla jak děti uvažují a zpoměla jsem si na své detství.

22.01.2020 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Vše už bylo popsáno. Kniha je velice čtivá a je těžké se od ní odtrhnout. Na druhou stranu, bylo v ní hodně momentů kdy jsem si říkala proč nejdou po tyhle stopě? Tohle mi tam nesedí? A jak se blížil konec tak jsem si říkala, kruci takhle to opravdu končí? Ale ne, naštěstí vše co mě "vadilo" se vyjasnilo a k mému překvapení ty věci co mě neseděli byli hlavními body objasnění případu. Takže se dostavil kýžený efekt a jsem z knížky nadšená a i ze sebe, že by snad že mě nebyl špatný detektiv ;)

30.09.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Veřím, že takhe to může vypadat v hodně domácnostech. Domýšlivá ženská, chlap, který neumí komunikovat a má spněno tým, že chodí do práce, rozmazlené děti.... a nulová komunikace. O to víc si vážím to co mám. Doporučuji všem ženkým co si myslí, že to umí nejlíp a jak moc se snaží, a chlapům co mají rodinu za samozřejmost.

23.01.2021 4 z 5

Podzemní železnice Podzemní železnice Colson Whitehead

Ze začátku jsme se začítavala těžce a pak mě to vtáhlo a nemohla jsme se od knížky odtrhnout. Moc hezké čtení.

14.07.2020 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Příjemné oddechové čtení o historii s nádechem detektivky a romantiky.

29.04.2024 4 z 5

Columbine - Nejznámější školní masakr Columbine - Nejznámější školní masakr Dave Cullen

Pamatuji si to jako dnes, když jsem koukala s rodiči na večerní zprávy a hlasatel mluvil o Columbine a zrazu střih a záběr jak zakrvácená osoba přepadává přes okno. Nevěděla jsem, zda se jedná o oběť, střelce, pohlaví a ani nic o jeho osudu. V této knize jsem dostala odpověď na všechno.
Kniha to není jen o těch dvou ,,,, ale i o obětech, rodinách.
Autor si dal sakra práci vše to zdokumentovat a sepsat. Hlavně objektivně a do detailů.
Byla to náročná kniha a teď musím sáhnout na nějakou "lehčí" knihu ať vidím svět opět přes růžové brýle.

05.12.2023 4 z 5

Jitra v Dženínu Jitra v Dženínu Susan Abulhawa

(SPOILER) Před rokem jsem četla knihu Exodus, tudíž jsem izraelsko-palestínsky konflikt znala nejdřív z druhé strany a ze začátku čtení byl můj úsudek na konflikt i knihu ovlivněn. Postupně jsem si uvědomila, že opravdu každá mince mí dvě strany a obě strany dělali a dělají šílené zvěrstvá a odnášejí je ve drtivě většině nevinní... Kniha to byla krásná, ale párkrát jednostranná... zvěrstva izraelců vykřeslená do detailů, zatímco sebevražedné útoky Arabů občas zméněné jen tak v jedné větě. Ale jak na konci autorka píše, je to odveta za ten útok, který byl odvěta za ten předchozí a tak dále....
Nicméně, kniha je to krásná, hlavně druhá půlka knihy se čte jedným dechem. Rozhodně si o tomto knfliktu budu číst dál.

16.09.2023 5 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Kniha o krásné a talentované herečce. Mnoho lidí ji mělo/má za egoistickou a namyšlenou, těžko říct, udělala pár věcí, které mnoho lidí nezkouslo. Táto biografie by jim ale mohla pomoci pochopit proč to udělala. Líbilo se mi propojení myšlenek herečky doplněné z pohledu dcery. Bylo to velice osobní a intimní. Myslím, že se knížka opravdu povedla a líbí se mi daleko víc než ta o panu Gottovi.

01.08.2022 5 z 5

Memento Memento Radek John

Doufám, že tahle kniha je opravdu zařazena mezi povinnou četbu. Rozhodně budu trvat na tom, aby si ji přečetli mé děti a budu se modlit, aby se nechytli špatné party. Tohle je opravdu noční můra všech rodičů.

12.12.2021 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Tohle byla síla. Nechce se mi věřit, že skutečně existuje takovéto zlo... Jestli autor skutečně čerpal ze svých zkušeností, tak se mi chce zvracet z tvé zvrátěnosti.

07.02.2021 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Knižka vás lehce vtáhne do děje a pořád přemýšlíte nad důvody, proč se stalo to co se stalo. Je to velice čtivá knížka, jen závěr mi přišel trošku urýchlený jakoby autorka nevěděla jak to celé uzavřít.

17.10.2019 5 z 5

Odpočinková kniha, se kterou se nenudíte a čtete jí jedným dychem. Už dlouho jsem se tak nezasmála u nějaké knihy, jako ted. Nešlo se od ní odtrhnout a četla se vlastně sama. Jsem zvědavá na další knihy od autora.

27.09.2019 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

(SPOILER) Smutný příběh o násilně odebraných dětech.
Knížka je velice čtivá a rozdělena do dvou časových linií. Ta současná je slabší a zavání červenou knihovnou, naproti tomu ta o dětech je sýrová a v určitých místech vám pěkně zvedne žluč.

Jen mě máte věk u postav. Rill bylo 12 když se Judy narodila, v druhé linii je Judy 80, tudíž by May mělo být 92, a je velice aktivní a přežila všechny sourozence i Stevieho...ale asi jsem jen přílišna detailistka.

23.09.2023 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

V poslední době mám ráda tento typ knih. Fiktivní téma na pozadí skutečných událostí. Rozhodně si o tragédii ve Smolensku počtu víc. Anotace knihy je víceméně spoiler, takže už od začátku je jasné jak se bude příběh odvíjet. Některé zážitky Neonily jsou míň uvěřitelné, což mi kazilo celkový dojem. Začátek knihy byl silný a první půlku knihy jsem přečetla během pár hodin, druhá půlka mi přišla slabší, ale epilog zahřál na duši.
Prosím víc takovýchto tem, na které se zapomíná nebo se o nich nemluví.

28.07.2023 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Hodně silná kniha. U kapitoly 55 jsem měla husí kůži.

25.11.2022 5 z 5

Zabít Pabla - Lov na největšího psance světa Zabít Pabla - Lov na největšího psance světa Mark Bowden

(SPOILER) Úplně souhlasím s tím co už tu bylo popsáno. Kniha moc hezká, ale bez toho abych viděla seriál Narcos bych se vůbec neorientovala. Množství postav, skáče se od jedné k druhé. Murphy a Pěna se objevují až v druhé půlce s velice poskrovnu a jsou jim teda připisovány v seriálu zásluhy jiných. Ale to neubírá nic z kvality knížky. Už se těším na další knihy autora a další knihy na tuto temu, jak od syna Escobara, tak právě agentů Murphyho a Pěnu a snad dovtedy přeloží knihu i jeho ženy.

31.05.2022 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Knihu jsem četla na doporučení kamarádky, která mi vždy doporučí dobře. Tady moc nevím, no. Bylo to takové lehké čtení, které však nezanechá hlubší stopy. Vůbec mi nesedl příběh Williama. George mě zase vytáčel svojí zarputilostí. Celkově nevím co si o knize myslet.

20.04.2022 4 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Kniha se zaměřuje na zajímavé mezilidské vztahy. Ze začátku jsem se však nemohla začíst a postava paní Květy mě rozčilovala, její dcera snad ještě víc. Časem jsem začala víc chápat její samotu a proč nakonec, když se vymluvila ze všeho, zajatce vypustila. Chápala jsem i Hidekiho proč musel utéct.

06.02.2022 4 z 5

Děvčata první republiky Děvčata první republiky Dita Pepe

Knížka se opravdu čte sama. Obrázky jsou moc hezké a vkusné. Děkuji za moc hezké čtení.

20.07.2021 5 z 5