Zabít Pabla - Lov na největšího psance světa

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vynikající dílo investigativní žurnalistiky získalo prestižní cenu Cornelia Ryana, kterou uděluje Overseas Press Club. Je to příběh násilného vzestupu a pádu Pabla Escobara, šéfa kolumbijského medellínského kokainového kartelu. Escobarova říše zločinu držela jako rukojmí třiceti milionový národ pod vládou teroru, který skončil teprve jeho smrtí. Uznávaný novinář Mark Bowden v intenzivním, podrobném popisu odhaluje do sud neznámé detaily šestnáctiměsíčního pronásledování, v jehož čele stály Spojené státy. S bezprecedentním přístupem k významným účastníkům tažení – včetně kolumbijského prezidenta Césara Gavirii a neúplatného velitele zvláštní policejní jed notky, jež Escobara pronásledovala, plukovníka Huga Martineze – jakož i k přísně tajným dokumentům a pře pisům odposlechů Escobarových telefonátů vytvořil Bowden strhující vyprávění, které představuje ostrý portrét drsné spravedlnosti v reálném světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/360167/zabit-pabla-lov-na-nejvetsiho-psanc-Uas-360167.jpg 4.434
Orig. název:

Killing Pablo: the hunt for the world´s greatest outlaw (2001)

Žánr:
Literatura faktu, Biografie a memoáry
Vydáno:, Aktuell
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Zabít Pabla - Lov na největšího psance světa

Přidat komentář
Dymond
22. ledna

Dostala jsem se k ní náhodou musím říct, že je to perfektní kniha.

Atanone
08.11.2018

Souhlasím s předchozími komentáři,že tato kniha faktů se čte jako román. Měla jsem ji v merku už delší dobu,shlédnutí filmu to uspíšilo. Těm,které tématika zajímá, doporučuju oboje.
p.s. mnohokrát jsem se při čtení zasmála a musím uznat,že mi ta naše malá zemička teď co se korupce týče už nepřipadá jako takový Absurdistán. Zjevně jsou na tom jinde i hůř.

teramacek
28.09.2018

Strašně dobrý! Reklamní hantýrkou: VÍC NEŽ DOBRÝ! Skvěle napsané, četla jsem, jak nejrychleji jsem dokázala a zároveň na sebe byla naštvaná, že tak rychle postupuju... ke konci. Neuvěřitelně zajímavý život Escobara, odporný člověk, zároveň vynalézavý, všechny jeho útěky byly velká verneovka. Na základě téhle knihy jsem začala příběh Pabla Escobara sledovat mnohem víc, číst další knížky, konečně (asi jako poslední na světě, no jo no) viděla Narcos... Vážně skvělé.

MildeZ
20.08.2018

Stejně jako kniha Černý jestřáb sestřelen dávala hlubší náhled na celý film, tak stejně Zabít Pabla rozšiřuje již známé věci ze seriálu Narcos týkající se této neslavné a neslavně dopadnuvší osoby kolumbijských novodobých dějin....Bowden jde jako vždy do hloubky ;-)

slunečnice777
05.07.2018

Pablo Escobar mě zajímal vždy a vždy bude. Jak tento psychopat dokázal neuvěřitelné věci od války se státem i Los Pepes a ostatními. Brilantně sepsaný příběh, i když člověk zná.....vše je tak popsáno podrobně že jsem zase o něco chytřejší. Rád se vrhnu i do dalšího díla autora co napsal o Pablovi. Jen co si ji zamluvím v knihovně.

Reacher
26.06.2018

Výborná kniha o neuvěřitelném honu na jednoho z největších psanců dvacátého století. Čtenář se dozví mnoho zajímavých informací o Pablovi a jeho sicarios a jako bonus dostane i pohled na fungování zákulisní politiky v Kolumbii a v USA.
Příběh bych doporučil i divákům seriálu Narcos, aby získali ucelenější pohled na to, jak to tenkrát asi bylo.

Igor1311
15.06.2018

perfektne napísaný životopis o najslávnejšom zločincovi a narkobarónovi, ktorý sleduje jeho "kariéru" už od útleho detstva. počas vrcholu svojho biznisu až 80% kokainu smerujucceho do USAbolo z Kolumbie od escobara. prakticky z ničoho sa vypracoval na jedného z najbohatších ľudí sveta. na jeho dolapení pracovali stovky policajtov z kolumbie a usa a mnohí na to doplatili životom. bez žiadnych prikrášlení pútavo a strhujúco napísaný príbeh o zločincovi, ktorý prakticky riadil ovplyvnovsl život v celej kolumbii.

SilviaKovacikov
23.08.2017

Jedna z najlepších kníh, ktoré som za posledné obdobie čítala. Písaná veľmi pútavo, s informáciami, ktoré autor získal priamo od účastníkov tohto "lovu na narkobaróna". Ak nie ste práve fanúšikom Pabla Escobara, tak v tejto knihe sa o ňom dozviete skutočne prekvapivé informácie a nahliadnete aj do jeho spôsobu myslenia, ako aj do politickej scény kolumbijskej vlády v období najväčšieho rozmachu Pabla. Koľko ton kokainu dokázal vyprodukovať a presunúť do Spojených štátov, ako aj to, kam až siahalo jeho bohatstvo a vplyv. V neposlednom rade dôvod, pre ktorý sa ho napokon rozhodli zabiť a nie uväzniť. Vrelo odporúčam.

zahadum
30.01.2017

Pomerne presný a zaujímavo urobený životopis " kráľa narkomafie " Zložitá cesta za dolapením je mierne skreslená úlohou a záujmami USA. Ale americký autor nemohol ináč písať ako písal. Preneste sa nad jeho rozprávky o dobrom strýčkovi Samovi a dostanete opis človeka ktorý tak radikálne zmenil Kolumbiu.

SulfidSodny
02.11.2016

V kolumbii by som nechcel zit - pred Pablom tam bol stredovek a za jeho vlady Narkokracia. Desive citanie o tom, kam az moze korupcia zajst

Koňadra
13.10.2016

Na literatúru faktu, veľmi sviežo a so zmyslom pre pointu napísaná kniha. Ako hovorí podnadpis, nejde o komplexný životopis bossa medellínskeho drogového kartelu, ale o podrobný popis vojny kolumbijských štátnych zložiek s jeho "armádou". Táto vojna a hon na Escobara sa uskutočnil za tichého, ale podstatného zasahovania rôznych zložiek administratívy USA. Autor polemizuje nad mierou ich inherencie a sám priznáva, že realitu sa asi ťažko niekto niekedy dozvie. V každom prípade prekvapujúco pútavé a zručne napísané, hoci neveselé čítanie, keď si akokoľvek hundrajúci našinec uvedomí, že korupcia môže mať neuveriteľne gigantické rozmery, o ktorých v našich zemepisných šírkach zaplaťpánboh len čítame.

Štítky

životopisy životopisné romány Kolumbie

Autor a jeho další knihy

Mark Bowden

Mark Bowden
americká, 1951

Kniha Zabít Pabla - Lov na největšího psance světa je:

v Právě čtených7x
v Přečtených49x
v Čtenářské výzvě3x
v Doporučených3x
v Knihotéce26x
v Chystám se číst53x
v Chci si koupit22x