VercaV VercaV komentáře u knih

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Pátá knížka a opět dokonalost! Musím říct, že mě asi bavila ze všech dílů nejvíc. Líbí se mi jak díl od dílu je kniha lepší a lepší, přesto i ta předchozí byla nejlepší.
Přijde mi, že Erika lehce dospěla, už si nedělá zbytečné problémy s vedením, svůj názor si řekne, ale slušně tak aby si nesuspendovali. Líbí se mi, že se víc projevuje i Mossová a naopak mi chyběl James. Doufám, že to v dalším dílu mezi sebou nějak vyřeší. Útok na Eriku snad nechyběl v žádném díle, ale teď to bylo dost zajimavě provedné a vlastně mě to nijak nevadilo, že to zase ona schytá. Její léčení a cesta na Slovensko byla zas super doplněk do knížky a do života Eriky. Jen by to chtělo ještě víc deje s Issacem. Ten mi oproti prvním dílům, kde se vyskytoval častěji, chybí.
Jen nějak tu část - jednu kapitolu s Marschem sem nepochopila, to bylo podle mě zbytečné. Co se týká děje, vůbec mě nevadilo, že jsme pachatele znali už od půlky. Bylo zajímavé to číst i z té druhé strany. Přijde mě, že i o proti předchozím dílů zde bylo o něco míň postav, tak se to líp pamatovalo a spojovaly se ty děje.
Celkově musím říct, že sem si knihu moc užila a shlatala jsem ji během chvíle. Už se těším na poslední díl s Erikou a doufám, že se to v něm všechno pěkně uzavře.

PS: Můžete mi prosím někdo napsat, co se vlastně stalo příteli od Issaca? Uplně sem to zapomněla a nemůžu si vzpomenout. Děkuji :)

25.03.2022 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Nemůžu hodnotit jinak než 5*. Knihy od autorky jsem si všechny zamilovala, mám za sebou sérii HIM a WAGs a tohle je další pecka. Zhltla jsem ji jedním dechem. Byla čtivá, vtipná, příjemná. Děj byl skvělý, jejich minulost a líbilo se mi, že se zde hodně objevovali i jejích přátelé a celkově ten děj byl obsáhlejší. Nemůžu se dočkat dalších dílů a knih od této autoky.

23.04.2021 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

To že Bryndza umí psát, vím už od prvního dílu, ale nečekala sem, že až všechny díly budou tak skvělé. Podlední díl s Erikou nezklamal. I když tento díl byl trochu jiný než předchozí, ale i tak byl naprosto bezchybný. Na každý případ s Erikou se vždy těším, baví mě to, líbí se mi jak je to psané, je to čtivé a uplně to vrthne do děje.
V tomto díle "chybělo" napadení Eriky a taky její věčné vzpouření se vedení, což mě vůbec nevadilo. Líbilo se mi, jak bylo ukázáno, že i Erika, knižní postava, stárne, dostala více prostoru pro osobní život. Taky jsem moc ráda, že se Eriky tým skládá více méně pořád ze stejných detektivů. Celý případ byl trochu jiný, byla zde jen jedna vražda, bylo to celé takové pomalejší ale o nic míň výživné. Užila jsem si také, že tu bylo více Isaaca, tu postavu jsem si moc oblíbila.
Doufala jsem, že Erika dostane lepší konec, chybí mi tu nějaký lepší epilog, kde budou víc vykresleny její vztahy nebo něco. Brynzovi knihy s Erikou jsou bezkonkureční, myslím, že sem je nečetla naposledy, doufám že i jeho další detektivky budou tak skvělé jak tyto, i když se mi těžko opouští Eriku a její tým.

28.06.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Poslechnuto jako audiokniha.
Byla to moje první zkušenost s audioknihou. Četl ji sám pan Eben a bylo to moc krásné poslouchání. Jednak mám jeho hlas ráda, tak i samotné fejetony byly krátké a skvělé. U několika sem se pousmála nebo dokonce i zasmála. V první půlce to bylo zaměřeno více ohledně aut a řízení, ale v druhé půlce již myšlenky byly z běžného života.
Myslím, že je to takový pohodový poslech, někam na cestu či k domácím činnostem. Některé storky byly že života, jiné zas ukázaly kousek minulosti jak co dřív fungovalo. Líbily se mi fejetony o vánocích, kovid nákupech nebo jak dřív probíhaly diskuze bez googlu.

04.05.2022 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Třetí díl v pořadí. Byl to skvělý díl, lehce odlišný od předchozích. Četla jsem ho opět skoro po roční pauze od druhého dílu. Každým dílem se mi Erika líbí víc a víc. Když spolupracuje s Mossovou a Petersonem tak to je to pravé ořechové. Do poslední chvíle jsem netušila jak to všechno dopadne. Líbilo se mi zapojení Amandy a taky jak popisovala Erika vztahy vůči některým svým kolegům. Doufám, že linka s Erikou a Petersonem bude mit ještě pokračování. Už se těším na další díl.

30.05.2021 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Další peckovní díl. Logan je boží, je ti sympaťák, který jen dokazuje, ze nemyslí jen na sebe ale především na rodinu. První díl byl o chloupek lepší, ale i tak hodnotím plně. Kniha mela klasicky romantický příběh, kdy jeden chce druhého a pak naopak, ale zároveň to bylo originalni a dokonalé. Líbily jsem mi citové "výlevy" Logana. Už teď se těším na další díly a zároveň se netěším, až tuto dokonalou serii dočtu, protože už ted mi chybí.

25.04.2021 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Druhý díl byl mnohem lepší než předchozí. Brenna je skvělá, její sarkasmus a humor je perfetkní a v kombinaci s Jakem to bylo dokonalé. Ta chemie mezi nimi byla tak reálná, až těžko uvěřit, že to je "jen" knížka. Neskutečně mě bavil celý jejich příběh a děj, jak se postupně od "nenávidím Harvard" stalo "miluju Harvard". Děj byl hluboký, Brennina minulost mi vzala dech a líbil se mi jejich vztah s otcem jak to pokročilo.
U knihy jsem se nahlas smála ale i brčela. Kniha vyvolává emoce přesně jak má! Opět musím podotknout, že se mi velmi líbí jak na sebe jednotlivé knihy navazují, ať to jde na předchozí knihy (Gerett nebo i Ryan Wesley) ale i to volně pokračuje na přechozí díl série Lov. Jediná chyba je, že se to čte strašně rychle, protože člověk má potřebu číst pořád a pořád jak je to čtivé. Jsem si jistá, že všechny knihy od Elle budu číst ještě několikrát.

27.05.2021 5 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Já se do té knžní série naprosto zamilovala. Dean je zlatíčko. Děj sice stejný jako u předchozích dílů i jiných jejich sérií typu nejdřív nezávazný sex, pak spolu budou jen pro sex a pak se jeden do druhého zamilují, ale i tak mě to baví číst pořád a pořád dokola. Je to naprosto fantastické. V tomto dílu oproti předchozím bylo více sexu, nadrženosti a tak celkově erotiky. Těším se na poslední díl.

27.04.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

(SPOILER) No teda, ani nevím kde začít, spíš co vůbec psát. Bylo to hodně zajímavé. Přečetla jsem to během jednoho dne. Hltala sem slovo od slova. Ta tajemná až strašidelná atmosféra, příběh, který se jen tak nevidí. Je fakt, že sem od začátku měla pocit, že Jeremy něco tají, něco mi na něm nesedělo. Ale teda, pořád nemám slov.
Samotný děj se mi moc líbil, přijde mi to odlišné od jiných, konečně nějaký příběh/děj, co není v každé druhé knížce. Hlavní postala Lowen mě bavila, jen sem teda nepochopila, že se nastěhovala k cizím lidem jen tak, ale v její situaci... Nejvíc jsem se těšila na kapitoly Verity, jejího životopisu. To bylo strhující, hltala sem to. Na mě teda až moc erotiky, i když jindy mi to nevadí, tady mi to moc nesedělo. Některé její myšlenky nebo pokusy o zabití byly teda silné kafé. Závěr a to zjištění o Verity bylo velmi rychlé. Samotný konec o objevení dopisu sem teda nečekala.
Upřímně, za ten konec s dopisem strhávám jednu hvězdičku. To už bylo až moc přitažené za uši, ale chápu "poslání" knihy, že co je vlastně pravda a co ne. Asi kdyby se vynechal dopis a všechna vina padla na Verity a ne ve finále na Jeremyho bylo by to pro mě víc přijatelné. I tak to byla moc zajímavá kniha, trochu jiná než od Colleen znám, ale její styl je tu znát, že nějteré situace až moc rozebírá a někdy méně je více.

15.06.2022 4 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Na knihu jsem narazila náhodou, ani vlastně nevím jak, ale stála za to. Bylo to naprosto nečekaně skvělé. Po sérii špatných knih, jsem si řekla, že horší už to nebude, ale toto byl zázrak.
Postavy byly skvělé, jak Elodie, tak Hollis, Hailey, Addison a Brie. Klasický příběh seznámení, ale to vůbec nevadí. Celý jejich vztah se vyvíjel tak krásně, nenásilně a mladá neteř tomu dávala jen trešničku na dortu. Líbil se mi jejich vztah, jak na to šli postupně, části s Hailey i povídání s Brie. Co se týká konce, tak to by mě ani nenapadlo. Jak strhující konec jde vymyslet a do detailu propracovat a spojit celý příběh a hlavně vše vysvětlit.
Opravdu, nic co bych vytkla. Jsem z toho nadšená a překvapená. Opravdu sem si to moc užila, přečteno téměř jedním dechem, četlo se to samo a rychle.

14.06.2022 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Další kniha od této autorky. Chvíli mi trvalo než jsem se smířila s tím, že z hlavních hrdinů Wese a Jamieho jsou vedlejší postavy, ale Blaka jsem si naprosto zamilovala. Jeho humor, to jak si hraje na drsňáka ale je romatik a jejich vztah s Jess. Jsem ráda, že Wes a Jamie se objevovali často.

25.03.2021 5 z 5

On On Elle Kennedy

Knuhu jsem začala číst, aniž bych věděla o čem pořádně je. Věděla jsem jen, že to bude o dvou kamarádech a hokeji. No, byla sem velmi překvapena, co se z toho vyklubalo. Kniha se četla sama a naprosto mě pohltila. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci a na nic si nehrají, mají to v hlavě "srovnané", nejsou tam žádné zbytečné pasáže a vše je to dokonalé. Opravdu doporučuji!

22.03.2021 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

(SPOILER) Líbilo se mi rozdělení kapitol na přítomnost a minulost. Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy začetla, ale pak jsem se už od ní nemohla odtrhnout. Kniha je napsaná poutavě a velmi dobře. Moc jsem hlavní hrdince fandila, aby se z toho dostala, jen mě překvapuje, že nikdo (kromě Ester) neměl žádné pochybnosti o jejich vztahu a životě. Její plánování útěku až po poslední dovolenou v Thajsku jsem to hltala a nemohla přestat číst a čekala co bude. Konec se dal předpovídat, ale to jak k tomu došlo by mě vůbec nenapadlo.
Konec se mi líbil, jen mi zas chybí nějaký epilog nebo aspoň lepší ukončení třeba až po výslechu policie či po pohřbu, co bylo dál s Milley, odstěhovaly se nebo kam směřovaly jejich životy dál. I tak knihu velmi doporučuji.

12.01.2022 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Čtvrtý díl s Erikou sem četla opět skoro po roční pauze. A opět nezklamala. Čte se to velmi rychle a dobře. Mám rada její tým s Petersonem a Mossovou. Celá kniha byla velmi poutava a těžko se od ni odcházelo. Poslední stranky jsem hltala slovo od slova. Děj byl trochu jiny v tom, že už cca od půlky knihy znáte vraha. Libila se mi moc tematika ohledně nebezpečí na sociálních sítích. Jen mě trochu mrzí, že se tam tolik neobjevoval Isaac. A líbí se mi vztah Eriky s Petersonem tak snad se to bude dal správně vyvíjet.
Už se těším na další díl s Erikou a na jeho další knihy.

08.01.2022 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Moje první knížka od této autorky. Musela jsem si zvyknout na styl a způsob psaní. Prvních pár stránek, cca po vraždu, mě to moc nebavilo, myslím, že to hodně dělal ten styl a jazyk psaní. Od vyšetřování vraždy už to bylo napínavé a velmi zajímavé. Je to hodně odlišná detektivka od ostatních, co jsem přečetla. Závěr byl naprosto dokonalý, něco takového by mě ani ve snu nenapadlo, pořád jsem tipovala, kdo by za tím mohl být.
Jediné co mi dělalo problém, bylo velké množství postal, s podobnými a těžko zapamatovatelnými jmény. Kdybych si je na začátku vypsala a psala si k nim postupně poznámky, určitě bych se pak v tom všem lépe vyznala. Takže to doporučuji, protože je zde hodně informací o všech a jak se tomu přichází na kloub, začne se to strašně rychle pléct kdo byl vlastně kdo. Ale to je spíše doporučení, ne výtka knize.
Ale i tak to byla perfektní a určitě si přečtu další detektivky od autorky.

19.07.2021 4 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

První díl série byl dobrý, druhý byl perfektní a třetí je dokonalý! Hunter se mi zprotivil v prvním díle, ale teď jsem si ho absolutně zamilovala (jako všechny ostatní hokejisty). Strašně se mi líbilo jak to mělo zas jiný příběh. Demi je perfektní, to jak sváděla Huntera a nebála se říct, co chce. Několikrát jsem se smála na hlas, knížka je dokonalá, čte se strašně rychle a uplně pohltí. Závěr s Holisem mě dostal, čekala jsem cokoliv ale toto ne. Nakonec i on mě svůj plnohodnotý příběh a to o něm nemusela být ani celá kniha.
Opět, jako v každém předchozím díle, oceňuji, jak to na sebe vše navazuje a stále se zmiňují předchozí postavy. Některé scény jsou nezapomenutelné, například když žádali hokejisté na začátku o mazlíčkam nebo část ve vazbě. Opravdu jedinečné knihy, všechny.

28.05.2021 5 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Dokonalost. Na to není co jiného říct. Pro někoho, kdo její série miluje je to jasná volba. Krásná tečka za celou sérií. Moc sem se bavila u všech částí. Jak je už zvykem, celé se to krásně propojovalo v průběhu. Bavila jsem se od začátku do konce, nejvíce snad když si Dean zkoušel jak požádat Allie o ruku.
Páry krásně dospěly, mají nový život ale stále jsou všichni spolu. A závěr Hanny a Garetta to jen krásně završil. Moc sem se na tuto knihu těšila a přečeetla jsem ji během jednoho dne. Opravdu dokonalost. Mrzí mě, že je konec této části, tak si ji brzy musím zase zopakovat.

14.11.2022 5 z 5

Když jsme se proslavili Když jsme se proslavili Sarina Bowen

Už u předchozího dílu jsem psala, že to byl za mě nejlepší díl, ale to sem ještě nečekala co přijde. Toto je za mě nejlepší díl série. Byl v něčem jiný. Nevím, jestli je to tím, že jsem ho četla po odmlce od předchozích, které jsem přečetla všechny po sobě nebo fakt je.
Lianne jsem si oblíbila už v předchozím díle a teď byla prostě skvělá. Nebyla tak naivní a hloupoučká jak jiné hrdinky, byla svá. DJ byl perfektní, jeho tíživé tajemství, jejich vztah jak se krásně rozvíjel. Líbilo se mi, že jejich vztah neprošel žádným rozchodem, že DJ ji pověděl o svem problému a nerozešel se s ní hned. Že opravdh při sobě stáli. Celé jsem si to moc užila a hltala jsem stránku za stránkou. Bylo zde i dost hokoje a i erotiky. Prostě od všeho kousek tak akorát.
Rozhodně doporučuju, moc sem si to celé užila. Celá série je docela povedená, i když sem četla už lepší tak byla skvělá. Mimo to jsem si dosti rozšířila svůj playlist, předvším po tomto díle :D A také zmíňka Lake Placid mi vykouzilal úsměv na rtu (série HIM).

24.06.2022 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Není to tak dávno co jsem přečetla předchozí série a už jsem se nemohla dočkat této. Fitz je boží, bavil mě od začátku a tu jeho neschopnost se vyjádřit jsem mu odpustila vlemi rychle. Naopak mě vůbec nevadilo, že jim trvalo delší dobu dát se dohromady. Bylo to "jiné" oproti předchotím knihám od Elle. Libílo se mi, jak se Fitz postupně měnil a dospíval, že na konci knihy to byla jiná osoba než na začátku. Hodně se mi líbila scéna z NY kde je přistihl Dean. Summer byla taky boží, její slovník a přátelství s Brennou bylo perfektní.
Velmi se mi líbí, že dějově to na sebe navazuje s předchozí sérií a objevili se zde i předchozí postavy. Ale nakonec hodnotím jen 4*/5*, protože mi v tom proti Off-Campus něco chybělo, nemělo to takový erotický náboj, ale zase cením, že děj je jiný.

26.05.2021 4 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

První díl se mi líbil více, ale i tak stojí za to. Jako všechny knížky od této autorky jsem ji přečetla jedním dechem během dvou dnů. Naprosto jsem si všechny postavy zamilovala. Matt je super romantik, je tu vidět velký rozdíl mezi ním a Blakem v prvním díle. Jen Wes a Jamie měli málo prostoru, což me mrzí protože jsem si je zamilovala. Původně jsem chtěla hodnotit 4*, ale jelikož jsem si opravdu celou sérii a hlavně sérii HIM zamilovala tak nemůžu jinak než 5*.

29.03.2021 5 z 5