vercatko20 vercatko20 komentáře u knih

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Překvapilo mě, že mě to bavilo. Hory a horská turistika nebo výstupy mě nezajímaj, ale tohle se mi líbilo, mělo to spád a i když jsem už od cca poloviny knihy tušila, kdo je pachatel, stejně to byl celkem zvrat :)

09.01.2024 5 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

Já tu Amo prostě miluju :D
Ona vlastně pořád jede na stejném vzorci - hloupá hlavní hrdinka s absencí jakékoliv sebeúcty a parta nechutně bohatých a nechutně zvrácených týpků, ze kterých hlavní hrdinka teče jak niagára už jen, když se na ni podívají. Hlavně ten jeden a většinou ten hlavní z celé party.
Co na tom, že jí neustále vyhrožují smrtí, zabitím, vykucháním a já nevím čím ještě. To přece vůbec nevadí, stejně se jich bude držet jak klíště a pomalu je uctívat :D

Dove/Persy mi hrozně moc připomínala Madison z EKK a King zase Bishopa. Kdo jste od Amo sérii EKK nečetl, doporučuju! :D

Je to prostě tak strašně divný a stupidní, ale já to miluju. A nějakým svým zvráceným já se k jejím knihám hrozně ráda vracím a nevím, co si počnu se životem, až je někdy přestane vydávat :(

04.01.2024 5 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Od autorky jsem už četla "Jak si zamilovat Vánoce" a to bylo mnohem lepší. Tohle dílko mi přišlo až moc přeslazené, hlavně druhá část - svatba. Taky mi chybělo trochu víc vánoční atmosféry.

27.12.2023 2 z 5

Dvanáct dní Dashe & Lily Dvanáct dní Dashe & Lily Rachel Cohn

Tohle se mi moc líbilo. První díl jsem četla už asi tři roky zpátky, ale dodnes si pamatuju, že jsem si místy přála, abych už měla dočteno. Tenhle pocit jsem u tohohle dílu neměla, fakt se mi líbil.
A krásně naladí na Vánoce v NYC :)

23.12.2023 4 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Tohle nebylo úplně nejhorší. Notting Hill byl teda lepší, ale New York byl zase propadák, takže tenhle díl to vyvažuje. Přesto si ale více než dvě hvězdy nezaslouží, a to i z důvodu, že ač to má být vánoční příběh, atmosféru Vánoc to tedy nemá.

Co mě ale nejvíc drásá smíchy, na knihách tohohle typu, je vždy: "Stal/a ses mou nejdůležitější osobou v životě" poté, co se znají tak týden :D
Takže najednou odsuneme všechny, co známe celý život, stranou a člověka, kterého známe týden, dáme ne nejvyšší příčku důležitosti :D

Dále mě taky rozesmála pasáž:
"Přestaň na mě takhle koukat."
"Jak takhle?" zeptal se a přiblížil se kousek k ní.
"Jako kdybys mě chtěl... celou olízat," vypadlo z ní to, na co myslela.
CELOU OLÍZAT? :DD Proboha, kdo takhle mluví?! :D

Jo a jedna věc na závěr - slovo "camembert" už nechci NIKDY. V. ŽIVOTĚ. SLYŠET.
Tolikrát snad nebylo použitý ani v reklamě na camembert.

22.12.2023 2 z 5

Vánoční příběhy Vánoční příběhy Charles Dickens

Bavila mě jen jedna povídka a to Vánoční koleda. K mé smůle byla hned první, takže jsem zbylých cca 400 stránek už jen trpěla. Nebavila mě žádná další. Navíc jsem u několika povídek ani nezaznamenala, že by byly vánoční.
Jednu hvězdu dávám jen za Vánoční koledu a za obálku.

17.12.2023 1 z 5

Vánoce v New Yorku Vánoce v New Yorku Mandy Baggot

Od autorky už jsem četla Vánoční polibek v Notting Hill a ten byl mnohem lepší.
Tohle je neuvěřitelně stupidní. Lara, která se chová jak naivní a hloupá patnáctka a spoléhá se jen na svoji kámošku, která jí přesně radí, jak má se svým životem v oblasti vztahů naložit. Vážně jako.. dokáže se Lara sama oblíknout nebo si uprdnout bez Susie? Nemyslím si.
Hloupá holka, co prostě ani nepochopí, když ji chlap pošle do háje stylem, že potřebuje prostor a odjede si na Vánoce do jiné země s jinou ženou, a stále doufá a nejen, že doufá, ale ona si i MYSLÍ, že jsou pořád ve vztahu.. :D
Ach jo, hlavní hrdinka je teda fakt kráva a hrozně mě rozčilovala, pardon.
No ovšem její kámoška Susie není o moc lepší. "Randí" s Davidem přes půlku světa (UK x USA) cca rok, viděli se naposledy ale půl roku zpátky (takže by se dalo říci, že spolu randili naživo jen 6 měsíců), nyní se najednou octne v NYC, párkrát si spolu vyjdou a vyspí se spolu a ona už očekává, že ji požádá o ruku, že jí koupí zásnubák a ještě kvůli tomu, že to David neudělá, dělá scény?! No to mě pos*r prostě :DD

Další věc, co mi na knize vadilo, byla ta, že je plná jmen celebrit a filmů a seriálů. Jakože autorka se chtěla zviditelnit nebo se někomu zavděčit nebo jak? Proč je prostě celá kniha jako jeden velký a nepovedený product placement?! TRAPAS!

Autorka se musela asi zbláznit, jinak si to nedokážu vysvětlit.
Ani Vánoce v New Yorku to nevylepšily - a to jich tam bylo pomálu. Místy jsem se přistihla, že zapomínám, že se má děj odehrávat o Vánocích.

A to ani nemluvím o příšerném CZ překladu. Za to tedy nemůže autorka, ale číst Taylor SwiftOVÁ, Margot RobbieOVÁ apod. mě teda hodně bolelo. Ale to je taková ta trapná česká zvyklost, cpát i do ženských zahraničních jmen OVÁ. Jen jsem myslela, že už tenhle přežitek z knih vymizel. No, asi ne. Škoda.

11.12.2023 odpad!

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Tohle se mi líbilo. Jasně, je to neuvěřitelná a prvoplánová slaďárna. Postavy trochu plošší a už po 10 prvních stránkách víte, jak to vše bude probíhat a dopadne.
ALE tohle bylo super i tak. Hlavně kvůli tomu, že tu byl opravdu kladen důraz na Vánoce (což by nemělo být překvapivé, ale po zkušenostech s jinými vánočními knihami, to není standard) a perfektně mě to na ně naladilo ještě víc. Lepší knihu jsem si k 1.12. vzít nemohla. Roztomilé to bylo! :)

04.12.2023 4 z 5

Pýthie Pýthie Veronika Černá

Tak já pořád čekala na nějakou zápletku, která celým příběhem (aspoň na chvíli) zamíchá a ona prostě nepřišla.. škoda, děj se odehrával opravdu v jedné jediné rovině a nikam se neposouval.

30.11.2023 2 z 5

Poslední gambit Poslední gambit Jennifer Lynn Barnes

Bylo to celkem fajn, stejně si ale stojím za tím, že nejvíc mě bavil první díl. Tak nějak mi stejně moc nesedí, že by cca 19 letá holka, co skoro nikdy nic neměla, skoro vše rozdala na charitu.
Ale je to jen kniha, takže :)

26.11.2023 3 z 5

Polibek na Mykonu Polibek na Mykonu Catherine Rider

Co se Polibků týče, poslední dva díly ode mě dostaly hodnocení "Odpad!" a fakt se mi nelíbily. Tak trapné byly!
Předchozí díly byly o něco lepší, ale spíše průměr.
Čtyři hvězdy si zasloužil jen první (Polibek v NY) a tenhle (zatím?) poslední! Tak skvělý to bylo a to říkám opravdu s tím, že jsem od téhle série už delší dobu nic nečekala a spíš jsem se obávala toho, jak trapný to zas bude.
Kéž by, pokud vyjdou další díly, si udržely kvalitu tohohle nebo toho prvního. Anebo možná, v nejlepším se má skončit, by už nemusely další vyjít.. obávám se, že by se mi názor mohl opět pokazit :D

13.11.2023 4 z 5

Drbny z předměstí Drbny z předměstí Abbi Waxman

Vlastně jsem od knihy obecně čekala asi trochu něco jiného.. hlavně jsem myslela, že to bude humorné (asi jsem si měla víc přečíst anotaci), ale ono to tak humorné vlastně nebylo.
Nevěra, umírající manželka na rakovinu.. no uf.

Místy mě trochu vytáčela Frances. Její chování, myšlenky a to její nesebevědomí mě fakt nebavilo číst. Vrchol všeho bylo, když se sousedky s rakovinou prsu, které odebrali obě prsa, zeptala: "Takže máš teď malá prsa?" - Jakože cože, Frances? Co to je proboha za otázku? Šibe ti?

A co mi přišlo teda ale hodně absurdní, tak malé děti, co mluví a myslí jako dospělé. Nevím, možná to bylo jen českým překladem, ale takhle podle mě děti prostě nemluví, rozhodně ne ty 5 leté.
Takový vlažný průměr, nenadchne neurazí.

10.11.2023 2 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Nebudu lhát, trochu jsem se toho tématu bála, jelikož nejsem úplně cílovka a říkala jsem si, že tam určitě bude i spousta termínů, kterým nebudu hovět a moc technikálií, které mi taky třeba nebudou nic moc říkat, ALE! Minier mě opět nezklamal.
Dlouho jsem nečetla tak skvěle propracovanou knihu!
Klobouček!

04.10.2023 5 z 5

Sedm barev krve Sedm barev krve Uwe Wilhelm

Kniha mě do cca 250. stránky extrémně nebavila a musela jsem se do čtení doslova nutit. Pak to bylo lepší, až docela super. Ale víc než jednu hvězdu dát nemůžu, posledních 70 stran prostě nestačí na lepší hodnocení a nezachrání můj dojem z knihy jako celku.
Doufám, že druhý díl bude už od začátku svižnější. Obzvlášť po takovém otevřeném konci!

02.10.2023 1 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

SPOILER. Dala bych 5 hvězdiček, ale ten konec, kdy se řeší Daphne a její snaha o početí, mě trochu otrávil :D
Ale jinak super, jsem spokojená. Nejdřív jsem viděla seriál, takže kniha mi nemohla dát asi nic wow, ale jsem ráda, že je příběh přece jen bohatěji vykreslený. Jen mi tam chybí královna!

29.09.2023 4 z 5

Vykoupení Vykoupení Lisa Jane Smith

Zajímavý konec.
Konečně se knižní sobecká (záměrně píšu "knižní", protože seriálová je cokoliv, ale sobecká ne) Elena rozhodne správně a pochopí, že celou dobu šlo hlavně o lásku mezi oba bratry.

Když by tímhle stylem byla psaná celá série, pár dílů by ode mě rozhodně nedostalo hodnocení "odpad". Tento díl mě celkem bavil, opravdu.
Ale stejně jsem svým způsobem ráda, že už mám celou 17 dílnou sérii za sebou! :))

26.09.2023 3 z 5

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

(SPOILER) Já nevím, no. První díl - Sběratel motýlů - byl TAK skvělý. Kdežto tohle.. unylé a utahané, bez spádu nebo napětí. Celá kniha je vlastně jen o myšlenkách hlavní hrdinky, o tom, jak se cpe Oreem a o tom, jaký má její matka vražedný pohled. Nemá to zkrátka nic jiného. Dokonce ani ten konec nebyl žádné wow. Jediné pasáže, které mě bavily, byly ty, kde se mihla Maya. Náhoda? Nemyslím.
Mám doma od autorky i zbytek knih, protože po přečtení Sběratele motýlů jsem nadšeně koupila všechny, to jsem ovšem netušila, že druhý díl bude naprostý propadák (ve srovnání s prvním dílem). Můžu teda jen doufat, že další díly budou Sběrateli podobné více.
Tohle mě totiž opravdu nebavilo. Všechny postavy (kromě Mayi a Bliss) nesympatické, absolutně jsem s nimi nijak necítila, v podstatě mi bylo jedno, co se jim děje a defacto mi bylo i jedno, kdo bude pachatel, protože to bylo napsané tak strašně nezáživným způsobem, že jsem spíš doufala, že už to skončí.
Hlavní hrdinka Priya a její matka mě spíš vytáčely a ostatní postavy ve mně lepší pocity neprobudily. Škoda. Ani příběh to tu nezachránil.
Jedna hvězda jen za obálku!

20.09.2023 1 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

To bylo tak roztomilý! :)

18.09.2023 5 z 5

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Prosím vás, kolik že je Charlie let? Já jenom, jak je tam neustále DOKOLA omílané to, že je věčně špinavá, rozcuchaná, neupravená a asi pořád vypadá jak hastroš. Nevím, co to znamená, ale je to celkem otravné a rušivé, jak se to řeší pomalu na každé druhé stránce.. bože!

15.09.2023 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Tohle je čtvrtá kniha od Hartla, co mám přečtenou (u týhle mi aktuálně chybí cca 100 stran) a pokládám si otázku, jaký problémy musí mít Hartl ve vztazích? Protože ve všech jeho knihách každej podvádí každýho, žádný manželství ani partnerství dlouho nevydrží.. všechno prostě špatně :D
A o výrazech typu "pindinka" ani nemluvím. Stejně jako o tom, jak ve svých knihách popisuje ženy a jejich myšlenky :D
Jako jeho knihy mě celkem baví, ale zajímalo by mě, co mu honí hlavou a jaký má on sám život :D

10.09.2023 3 z 5