vercatko20 vercatko20 komentáře u knih

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Dala bych tak 4,5* - trochu mě nebavil ten úplný konec, jak Megan mluví o všem, co dělala a jak a kdy to dělala. Nemám sice ráda otevřené konce, kdy se dozvíme max. epilogem nebo jednou poslední kapitolou, jak vše bylo, ale k téhle knize by seděl líp a byl by to o to větší plot twist. Konečné celkem zdlouhavé vysvětlování to trochu zkazilo. Ale jinak super! Knihu jsem pořídila někde ve výprodeji a nečekala jsem od ní skoro nic, takže mi dala mnohem víc, než jsem se odvažovala doufat.

10.09.2023 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

(SPOILER) "Teď mě zajímá jenom jediná bytost na světě a tou jsi ty." Řekne jí poté, co ji zná sotva celý den. Trapárna zas prostě.

"Najednou jsem uslyšela zvuk, jak někdo stříká šlehačkou. Otočila jsem se a viděla Williama, jak stojí ve dveřích, na sobě jenom ručník kolem pasu. Právě si natíral bradavky šlehačkou."
Už jen tohle číst, se neobešlo bez zakroutění očí takových rozměrů, že jsem se bála, že mi skončí v jiné dimenzi. Protože přesně to natírání šlehačky na bradavky by udělal soudný normální dospělý chlap. Bez předehry nebo plánovaného sexu. Kdyby to totiž bylo součástí nějakých muchlovaček, ještě budiž. Ale jen tak? No, další trapas :D

Další absurdní hláška: "Sáhl jsem si do rozkroku jen tak pro kontrolu, že mé koule jsou v pořádku. Kontrola. Nedotčené a krásné, jak jen koule mohou být. Jenom odpočívají, odhadl jsem."
Já z týhle knihy asi umřu smíchy :DD

A jako TŘEŠNIČKA na dortu 80 letá babča, co otevřené mluví o kouření ptáků (a ne těch zvířat) :DD

Asi bych se s autorkou někdy chtěla potkat, protože co jí se musí honit hlavou... :D

A samozřejmě, jako je u Penelope zvykem, po ani ne měsíční známosti si nechutný boháč vezme za ženu chudinku, co musí přespávat u své 80 leté babi na kanapi v domově seniorů. Happyend jak prase. Nic, další hrůza od Bloom do sbírky :D

06.09.2023 odpad!

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Nevím, no. Je to spíš takové hořko-sladké, ale rozhodně bych asi neřekla, že humorné (můj subjektivní pocit).
Nebavilo mě to, čekala jsem asi něco jiného, dle anotace. Od autora si s největší pravděpodobností už nic nekoupím a ani nepřečtu.
Britt-Marie mě chvilkama pěkně štvala, hlavně na začátku. A když se nad tím zamýšlím, vlastně tam nebyla ani jedna postava, co by mi byla sympatická nebo mi přirostla k srdci. Škoda.
Jedna hvězda jen za obálku, která je celkem pěkná (na to, že je laděná do fotbalu a ten já nijak extra nemusím - ne, ani po přečtení téhle knihy).

23.08.2023 1 z 5

Moje super (ne)realita Moje super (ne)realita Claire Frost

Příběh dvou žen, Millie a Bell. Tak jdeme na to..

Millie je nesnesitelná, arogantní, sebestředná pipina. Na začátku mluví o tom, že zažila poporodní depresi a zbavila se jí odchodem otce svého dítěte. Už to mi přišlo zvláštní. Prostě JAK se zbavíš poporodní deprese tím, že tě opustí chlap?! Ale budiž, třeba to myslela nadneseně.
No jenomže pak jsme se dostali ke kapitole, kde je její "poporodní deprese" popisovaná. A ne, není to žádná deprese, natož ta poporodní. Prostě ji jen štvalo, že si její chlap nevypral sám dres a nepomáhá jí s úklidem. Tomu se, milá Millie a autorko knihy, říká prachobyčejnej vztek a ne deprese, NATOŽ TA POPORODNÍ, sakra už! Protože hádejte co.. jakmile odešel chlap, odešla i "poporodní deprese" :D Fakt výsměch.
Hlavně, že ho ale předtím dotlačila k těhotenství tím způsobem, že si zapomněla vzít prášek HA, ani se mu "neomluvila" nebo neuznala, že byla blbost si ho nevzít, jako by to bylo přece 100% v pohodě, když se dohodli, že děti mít nebudou, a tlačila ho hned do toho, že prostě MUSÍ chtít to dítě stejně jako ona. No mám dost! Kopla bych ji do prdele a nazdar.

Pak se nám tu promítají kapitoly s Bell. Na začátku knihy mi přijde její chování a uvažování tak dětinské, ale říkala jsem si "Ok, nečetla jsem pořádně anotaci, asi to bude puberťačka". Jaký šok, když o pár vět později autorka objasnila, že Bell je 40 letá ženská. No horor. Chápu, že sebevědomí nechodí vždy ruku v ruce s věkem, ale na to, že jí je 40, tak je extrémně nejistá a přijde mi, že neví vůbec nic, ani o čem je život. Asi se tomu jejímu ex nedivím, že ji opustil. Já bych s ní nevydržela ani 20 minut v jedný místnosti, natož v 10 letém vztahu.

No suma sumárum - kniha o dvou zoufalkách, co si neustále jen stěžují na svůj život a na to, jak jsou k nim jejich ex muži nefér. A samozřejmě si společně notují, jak ony dvě jsou světice, co nikdy nic špatnýho neudělaly. Ani jednu jedinou chybičku! Hrozný krávy, pardon :D

Škoda papíru v nakladatelství a mého času.

16.08.2023 odpad!

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

(SPOILER) A tohle bylo zase co?
Od autorky jsem zatím četla jen "Jeho banán", což je jiná série a už ta mi přišla stupidní. Ale tohle..
Prostě potkáš na ulici chlapa, kterého pak otravuješ cestou do jeho práce, kdy si asi myslíš, že jsi rádoby vtipná. On tě ohne o svůj pracovní stůl a ojede.
Co na tom, že se znáte asi tak 10 minut.
Ty si pak všimneš, že kondom, co použil, byl děravej, takže hádej co - přijdeš do jinýho stavu.

Následně se děj posune o 5 let dopředu, kdy vychováváš jeho dítě, aniž by on o tom věděl, aniž bys mu to řekla.
Ok, to asi dokážu ještě pochopit, když jsi toho týpka znala asi tak 10 minut i s cestou.
Pak ale, jelikož jsi celkem na mizině a nemáš peníze, nastoupíš do jeho firmy (kde on samozřejmě dělá šéfa a je nechutně bohatý, jak jinak!).
Záhadně se do tebe zamiluje a řekne ti, že vlastně celých 5 let myslel jen na tebe a nebyl schopný navázat normální vztah!! Protože i když tě znal jen 10 minut a z toho 5 tě měl ohnutou přes stůl, stala ses jeho osudovou láskou.
Vlastně se na tebe ani nenaštve, žes mu teda 5 let tajila dítě. To si samozřejmě hned zamiluje a na konci tradá, požádá tě o ruku.

Já nevím, jsem jediná, kdo v tom čichá absurditu? Chápu - je to jen kniha a příběh musí být asi trochu nereálný. Ale tohle? To je nereálný až moc.

Mimo jiné mi i vadilo, že příběh neměl vlastně žádné napětí nebo aspoň děj, co by nebyl zaseklý na místě. Vše bylo pořád jen v jedné unylé rovině. Ani žádná zápletka.
Nemastné, neslané, trapné.

Taky jsem nepochopila tu část, kdy před malým dítětem celkem oplzle mluví o tom, jak se dělají děti. Nebo jako.. oplzle asi není to správný slovo a navíc nejsem žádný puritán, ale asi si neumím představit debatu s 5 nebo 6 letým dítětem o tom, jak se dělají děti a u toho vlhnu..
No nevím.

Jednu hvězdu jen za to, že to má větší písmenka a dobrej formát vazby a čte se to rychle.

09.08.2023 1 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Jestli jsem u knihy Lady Fuckingham kritizovala to, že nemá žádný děj a postavy jsou ploché, tak tady musím konstatovat to samé, ale x krát tolik!
Větší blbinu jsem dlouho nečetla.
Dějovou linku to nemá žádnou, je to vlastně jen p0rno, kde každý prçá s každým.
Asi k tomu nemám více slov.
Místy mi ta kniha přišla doslova nechutná, obzvlášť tam, kde si to spolu bez výčitek rozdával otec s dcerou apod.
A to se nepovažuju za prudérního člověka a nejsem frigidní, ale tohle dílko u mě přesahuje veškeré hranice normálnosti a to i v téhle tématice.
Možná bych dala jednu hvězdu, kdyby to mělo aspoň nějaký děj. Škoda. Takhle je to za mě jen odpad.

28.07.2023 odpad!

Polibek v Palm Springs Polibek v Palm Springs Catherine Rider

(SPOILER) Tak tohle byla zase hloupost.
Sasha je nafoukaná, sebestředná pipina. Bude se hádat o jurtu, kterou si ani nezaplatila a chce vystrnadit někoho, kdo si ji zaplatil (dokonce jí chtěl ukázat stvrzenku) s kecama, že ona má přece narozeniny, tak na ni má právo!? Jakože cože? Holka, já bych ti za tyhle řeči dala facku takovou, že bys druhou dostala od stěny. Jak mě ale pak potěšilo, když musela uznat, že asi opravdu na ni nemá nárok :))

Sashiny kamarádky mi taky docela drásaly nervy. Bandička připitomnělých pištících holek a když vezmu v potaz, že to jsou všechno vysokoškolačky, asi mám dojem, že je to jakási Vysoká škola pro zaostalé nebo zaseklé v pubertálním věku max. 14 let. Však se všechny chovají jako 12 leté slepice. Jejich chování, vyjadřování a vůbec všechno opravdu nepůsobí, že jim je kolem 20 let. Jakože ale absolutně ne!

Dále tu máme Jaye. Autoři ho popsali jako hodného kluka, ale mně spíš trochu přijde jako trouba bez špetky sebevědomí a bez vlastního názoru.
Nějak mu prostě nevěřím. A ani informaci, že nikdy neměl holku. Kámo, jsi Američan žijící v USA, chodíš na vejšku a nikdy jsi neměl holku? Jako nikdy?! Tak buď jsi gay anebo typ sériového vraha.

Co se týká obou hlavních postav, vůbec nechápu, že se jedná o vysokoškoláky. Jejich chování a myšlenkové pochody bych přirovnala k středoškolákům z prváku.

Těžko uvěřitelný pro mě byl i příběh. Samozřejmě, že Sasha musela potkat Jolene a staly se z nich skoro kámošky! Ono by to nemuselo být divný, kdyby Jolene nebyla vykreslena jako mega star hudební scény. To je asi jako kdyby se s vámi zničehonic začla bavit např. Taylor Swift nebo Rihanna (za předpokladu, že jste "obyčejnej" smrtelník). Protože proč ne že.

Ano, beru fakt, že se jedná o knihu a navíc letní romanci, takže určitou přitaženost za vlasy očekávám. Ale tohle bylo už přece jen trochu moc.
Přirovnala bych to k poslednímu dílu (Polibek v Římě), kdy hlavní hrdinka prozměnu potkala papeže z Vatikánu. V pekárne. Když si kupoval pečivo. A promluvil s ní. Ano.
Kdo to četl, tak ví a chápe. Kdo to četl a přijde mu to v pořádku a ani se nad tím nepozastavil, je divnej. Sorry.

Takže tohle bylo hodně podobné Polibku v Římě, když se budeme bavit o absurdnosti.
Což je škoda.
První dva díly vánočních polibků byly celkem fajn, pak už to šlo s kvalitou markantně dolů a výše zmíněný Polibek v Římě jsem tu označila jako odpad.
Myslela jsem, že letní polibky mi spraví chuť. Nečekala jsem, že spíš naopak.
Zklamání.

08.07.2023 odpad!

Kindervejce aneb Jak jsem se rozdvojila Kindervejce aneb Jak jsem se rozdvojila Petra Poncarová

(SPOILER) Kravina.
V podstatě celá kniha je o tom, jak hlavní hrdinka zatouží po dítěti, následně se z ní stane "snažilka", kdy "miláška" nutí do sexu dle plánu a ovulace. Když se zadaří, stává se z ní "těhulka" a je ještě nesnesitelnější než předtím. Nakonec to vyprdne v porodnici, na kterou si neustále stěžuje a vlastně posledních cca 50 stran je jen instantní hejt na porodnici. Nejsem matka, ale myslím, že toto bylo poněkud přitažené za vlasy, vezmeme-li v úvahu, že se příběh neodehrává za totáče nebo v devadesátkách.

Výrazy typu "milášek" a "těhu" mě teda dost vysíraly a vlastně mě vysírala i sama hlavní TĚHULKA hlavní hrdinka a i její MILÁŠEK MANŽA. Tak nesnesitelnou ženskou mít jako chlap doma, asi si to hodím. A vlastně bych si to hodila, i kdybych měla doma toho jejího MILÁŠKA MANŽU :))

Fakt trapárna. Už se asi nedivím, že kniha byla v nějakém výprodeji za pár kaček. Škoda papíru. Autorka by měla radši šetřit lesy.

05.04.2023 odpad!

Afterland Afterland Lauren Beukes

Strašně zvláštní kniha. Asi jsem měla velká očekávání a tak jsem hodně zklamaná.
Styl autorčina psaní je zvláštní, hodně špatně se to čte. Možná je to ovšem českým překladem, kdo ví. Postavy nejsou vůbec sympatické.
Post-apo, kde se spíš řeší sociopatické bludy v hlavách všech postav.
Navíc se tam prolínají různé časové roviny, ale je to napsané tak zmateně, že jsem se mnohdy přistihla, že vůbec nevím, v jakém čase jsem a co se tam děje.
Konec mě taky zklamal. Vlastně celou knihu jsme čekali na to, co se stane na konci. A pak nás autorka odbyde jednou kapitolou, kde se vše vyřeší až podivně snadno.
Ne, tohle se mi nečetlo vůbec dobře a s 99% jistotou si od autorky už nic nepřečtu!

03.04.2023 odpad!

No to byla neuvěřitelná pí*ovina. Někdo vykrade světoznámý a oblíbený dílo a udělá z něj frašku. Ano, to je definice parodie. Ale tohle nebyla parodie, tohle byla kolosální trapnost. Nebylo to vtipný, nebylo to ani úsměvný. Bylo to prostě jen hloupý. Vůbec nechápu autorčino (dle předmluvy) sebevědomí, že to bude trhák :)) Tohle vydat a ještě si to obhajovat, to chce fakt odvahu. Anebo prostě absenci soudnosti. Hnůj.

26.02.2023 odpad!

Cestou špendlíků nebo jehel Cestou špendlíků nebo jehel Zuzana Říhová

Ten příběh má tak strašně skvělej potenciál a autorka to napíše tak strašně divnou formou.. škoda, fakt škoda. Četlo se to dobře, ale chvílema jsem se fakt ztrácela. Nevím, co to je za trend, psát v hádankách. Achjo. Přitom by stačilo to napsat "klasicky" a byl by to tak super psycho thriller/horor. Příště u týhle autorky asi nedám jen na anotaci :D

24.01.2023 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Podobnost s Twilight čistě náhodná? :D Jen v upíří sáze nebylo SM a sex (aspoň ne v takové míře).

Jako u týhle knihy jsem strašně rozpolcená :D
Na jednu stranu je to mega trapný, všechny ty dialogy, hloupá Ana, kterou neustále překvapuje jeho chování, opakující se situace, které jsou vždy stejné a ničím už nešokují ani nepřekvapí.. dále výrazy typu: vnitřní bohyně, kalhoty splývající z boků TÍM způsobem, a Ana samozřejmě dostává orgasmus jen z jeho pohledu, jen z toho, že se na ni Grey podívá.. a tak bych asi mohla pokračovat :D
Na druhou stranu se občas k týhle trilogii vracím jako pro oddychovku :D

Jedna hvězda jen za čtivost ve smyslu, že to rychle ubíhalo (ale to bude jen formátem knihy) :D

10.11.2022 1 z 5

Doplavat domů Doplavat domů Deborah Levy

Já nevím. Buďto jsem blbá a nepochopila jsem smysl téhle knihy, anebo je ta kniha prostě hloupá.

Byla to má první Odeonka a jestli jsou takové všechny, nejspíš si další nekoupím.

10.10.2022 odpad!

A Bůh pravil: Budiž Jonáš A Bůh pravil: Budiž Jonáš Sebastian Niedlich

Nevím, z téhle knihy jsem trochu rozpačitá.
Vůbec nechápu, co tím chtěl autor říct..
Příběh nemá žádný děj. Jen se tak veze, ale že by se tam něco dělo, to se říct nedá.
Žádná zápletka, rozuzlení, šokující konec nebo aspoň vtipný děj - nic. Tahle kniha nemá nic.
Hlavní hrdina Jonáš je nesympatický, sebestředný a vůbec mi nesedl. Celá kniha je vlastně jen o tom, jak se srovnává se svou náhlou popularitou. Jinak se tam neděje nic. Ostatní postavy, co se v knize vyskytují, jsou nesmastné neslané a obecně je celý příběh hrozně plochý.

Od autora už si nic nepřečtu, novodobá německá literatura je očividně u dna.

Jednu hvězdu jen za prvních cca 50 stran na začátku, ty se ještě daly číst.

29.08.2022 1 z 5

Ajťák vrací úder Ajťák vrací úder Lukáš Pavlásek

Přemýšlela jsem, zda dát dvě hvězdy nebo jednu. Ve finále mě tak ale otrávila kapitola s "ajťáckou nemocí" v blázinci, že dávám spíš jednu.
Jako ano, celá kniha je psaná formou, kterou nemůžeme nikdo brát vážně, ale tímhle tématem - ajťácká nemoc a diagnóza - to Pavlásek úplně nevychytal. Nebylo to vtipný, spíš trapný.

První cca polovina knihy docela dobrá, druhá se táhne a cítila jsem z toho, že autor už nevěděl co by a tak se snažil vymýšlet další a další absurdnější a absurdnější věci.. tlačil tam vtipy na sílu.. bylo to utahaný..
No nic.

Všimla jsem si, že po cca 4 letech vyšel třetí díl. Dám mu šanci, snad bude aspoň takovej jako ten první :))

20.08.2022 1 z 5

Zoufalství Zoufalství Lisa Jane Smith

Já to prostě nechápu. Seriál je tak skvělej, kdežto tohle.. No, možná je seriál skvělej právě tím, že se nedrží knih. Protože knihy jsou opravdu jen chaos, co autorka přenesla ze své hlavy na papír a nějak poskládala do vět.
Po minulém díle jsem si myslela, že nemůže přijít už nic absurdnějšího, ale Damon se Stefanem, co si prohodí hlavy? To prostě ne :D

Jedinou hvězdu dávám jen za ten konec. Možná jako naivní příslib lepších dílů dál? Kdo ví..

18.08.2022 1 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Asi budu znít prudérně, ale tohle bylo na mě moc.
Knižní porno z 19. (nebo brzkého 20.) století no..
Nejvíc mě ale štve, že to nemělo žádný děj vlastně. Jen hlavní hrdinka, co chce za život zkusit co nejvíc pér - ve všech svých tělesných otvorech. A na každý stránce jen sex a obscénní hrátky, někdy až nechutný..

Někdo tu psal, že “kam se hrabe Padesát odstínů” - no, ale ty aspoň mají děj ;)

01.07.2022 odpad!

Babičky: Den zkázy Babičky: Den zkázy Minna Lindgren

Tohle byla hrůza.
Předchozí dva díly teda taky nebyly žádná výhra, ale aspoň se tam trochu hýbal děj, něčím to dokázalo zaujmout, byť maličko.
Ale tohle byla příšernost.
Nudné, utahané, žádný děj.. neustále jen fňukání třech starých dam (které to asi mají těžké, ale na cca 300 stránek je to zkrátka moc!), žádná zápletka, nic!

Popravdě nerozumím tomu, jak celou trilogii mohl někdo označit slovním spojením "brilantní variace na Slečnu Marplovou", protože detektivku neviděla ani zdaleka.

Děs a hrůza, jsem opravdu ráda, že mám dočteno a že to nemá další díly!!

12.06.2022 odpad!

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

(SPOILER) Až do zhruba poloviny knihy bych dala klidně i 4 hvězdy, protože to sice bylo trochu ujetý až možná stupidní, ale aspoň to bylo vtipný.

Ale po polovině knihy, kdy se to překlopilo v romanťárnu typu “sice jsi mě zradila, ale já ti hned odpustím, ojedu tě a ještě se do tebe hrozně zamiluju a po 4 měsících si tě vezmu, i když jsi úplná nemotorná nula a já jsem nejžádanější miliardář, po kterém prahnou všechny ženy v NY - jo a vlastně s tebou budu vychovávat nevlastní dceru, kterou mi čistou náhodou dají do péče poté, co u její matky najdou kokain” jsem za každou stránkou protáčela oči.

Bože, kolosální kravina zas. Autorka měla radši zůstat u vtipu než to takhle pomrvit. Jedna hvězda jen za první polovinu knihy.

06.06.2022 1 z 5

Před půlnocí Před půlnocí Lisa Jane Smith

Bože, to je taková pí*ovina. Nic horšího jsem snad nikdy v životě nečetla (a to už jsem pár braků do rukou dostala), dokonce ani předchozí díly nebyly AŽ tak moc hrozný.
Opravdu nesmysl. Autorka jen vzala chaos, co má v hlavě, a přenesla ho na papír. A to je ještě hezky řečeno.
Odpad všech odpadů tohle.

17.05.2022 odpad!