VěraČamková VěraČamková komentáře u knih

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Jsem moc ráda, že jsem si knížku přečetla, zatím jsem autorovi moc nepropadla, napsal tolik knížek, že by mi nezbyl při jejich četbě čas na ostatní autory, ale Zelená míle je natolik poutavá, že jsem kvůli výzvě neodolala a knížku přečetla. Příběh je opravdu úžasně napsaný a poutavý.

28.10.2023 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Knihu jsem četla před mnoha a mnoha lety a oprášila ji jen kvůli čtenářské výzvě. Příběh je psaný poutavě a uvěřitelně.

28.10.2023 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

kniha svým příběhem poutavá a zajímavá, velice mě bavila, čteno jedním dechem a já jsem rozhodně zklamaná doporučením nebyla. Závěr mě docela překvapil...

18.03.2023 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knížka mě bavila, měla napětí, četla se takřka sama, jedna z těch, od kterých se nelze odtrhnout. Ale bohužel - jedna z řady hodně si podobných knih, takže zas nepřinesla tolik nového.

07.01.2023 3 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Celkem čtivá knížka, ale nebavila mě tak, jako ty předchozí, proto jen 4 hvězdy.

07.01.2023 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

dlouho mi trvalo knihu dočíst, možná jsem to ani dělat nemusela. Ne každý den je posvícení. Asi tak ...

17.12.2022 2 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Slabší kniha, příroda, zajímavosri super, ale děj byl pro mě fakt divný, nezáživný, tentokrát jsem byla docela zklamaná.

26.11.2022 2 z 5

Besídka bývalých žáků zvláštní školy Besídka bývalých žáků zvláštní školy Miloslav Šimek

díky čtenářské výzvě jsem oprášila z knihovny opravdový klenot... Humor, který je nadčasový a nikdy nezklame...

27.10.2022 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Po knize jsem sáhla vlastně jen proto, abych splnila čtenářskou výzvu, sice jsem se několikrát zasmála, ale jako celek mě příběh neuchvátil.

27.10.2022 2 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Čtivá detektivka se zajímavou zápletkou, napětí od začátku až do překvapivého konce.

27.10.2022 5 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Tato laskavá kniha mi udělala velikou radost, už dlouho jsem se tak nepobavila. Dokážu si podobnou cestu živě představit, protože tito dědouškové jsou stále reální. Super oddechovka, která však v sobě nese i podtext k zamyšlení.

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Četla jsem s téměř zatajeným dechem. Napínavé, téma opět zajímavé a lehce uvěřitelné, příběh mě zaujal, doporučuji.

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Detektivka jak se patří, nic zde nechybělo, veliká spokojenost, doporučuji milovníkům detektivek.

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Knížka mě opravdu potěšila, příběh byl uvěřitelný a čtivý, nedalo se od něj odtrhnout, mělo to napětí i humor, vřele doporučuji.

Dcera někoho jiného Dcera někoho jiného Amy Gentry

Po pravdě, téma bylo velmi zajímavé, ale celkově mě knížka zase tak moc nebavila, občas jsem se ztrácela v postavách, musela se vracet v kapitolách, byl to pro mě trochu chaos.

08.10.2022 2 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Pro mě je těžké hodnotit. Kniha je čtivá, románek jak vystřižený z červené knihovny, takže si vášnivé čtenáře rozhodně najde. Pro mě jen jako oddechovka, přečíst a odložit. Už bych nepotřebovala číst znovu.

08.10.2022 1 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

úžasná kniha, stromy mě vždycky nabíjely energií, ale teď o nich vím díky autorovi mnohem více a mnohem více i o přírodě kolem nich. Myslím, že by alespoň úvodní stránky mohly být zařazeny do školních osnov, třeba by to přispělo k větší úctě k přírodě...

18.07.2022 5 z 5

Moje tlustá opilá svatba Moje tlustá opilá svatba Robert Bryndza

první kniha o Coco se mi líbila mnohem více. Ale kniha splňuje přesně to, co člověk při čtení na léto, potřebuje. Humor, nadsázku, praštěnost.

09.07.2022 3 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Mé očekávání bylo větší, souhlasím s tím, že se v knize informace často opakují, je zbytečně rozsáhlá a rozhodně není psána lehkou formou. Ale základní myšlenka kódu rozhodně stojí za zamyšlení a něco na tom může být.

09.07.2022 3 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Kniha vyprávěná očima dětí, které na okolí mohou působit divně, se četla úplně sama. Psané lehce, jednoduše, srozumitelně jak pro děti, tak i pro dospělé.

09.07.2022 5 z 5