Venny345 Venny345 komentáře u knih

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Sériový vrah a tetování? Proč ne? Kniha se četla dobře, měla spád. Velmi se mi líbí, když je příběh vyprávěn z pohledu různých postav a tady to ještě navíc úchvatně navazovalo, což je podle mě um hodný špičkového spisovatele. Jednu hvězdu jsem srazila za poněkud překombinovaný konec, kdy jsem ještě chvíli musela přemýšlet, jak se co odehrálo a zařadit si správně všechny postavy.
Marni je mi sympatická, těším se na pokračování!

24.06.2021 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Děsivé, ale pravdivé! Čapek byl vizionář, nad jehož dílem nikdy nepřestanu nevěřícně kývat hlavou, jak jen mohl ve své době předpovídat věci typu robotů. Tomu já říkám literatura! Dočetla jsem hru včera a ještě stále se nemohu vzpamatovat...

24.01.2021

Chodila jsem kolem této knihy jako kolem horké kaše asi tak dva roky. Na konci loňského roku přišel bod zlomu a knihu jsem si ještě stihla vypůjčit. Obálka nám slibuje absolutní senzaci v podobě motivace, sebekontroly, ujasnění si priorit atd. Sliby chyby! Kniha pro mě byla velkým zklamáním, nic mi nedala a rozhodně ji nedoporučuji k přečtení. Zabiják volného času.
Abych ale nebyla jen negativní, dávám dvě hvězdy za náznaky užitečných myšlenek a rad. A taky se hodila do čtenářské výzvy 2021.

10.01.2021 2 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Také jste při čtení knihy cítili vztek? Já ano... Celkově ty principy, které uplatňovala Carriina matka byly absurdní. Zkrátka, když jsem o nich četla, byla jsem plná vroucí páry jako varná konvice.
Kniha byla výborně vygradovaná až do samého závěru. Nedivím se, že odstartovala Kingovu zářnou kariéru.

21.08.2020 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Pro mě jsou Ladislavovy knihy doslova srdeční záležitostí, ano když je čtu, mé srdce plesá. A nyní krvácí, jelikož jsem knihu právě zaklapla.
Miluju jeho humor, jeho češtinu a jeho tvorbu! Už teď se nemohu dočkat dalšího pokračování.

21.11.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Povedla se mi náramná věc. Šelmu jsem si totiž přečetla až po Hračkáři. :) zkrátka jsem to spletla, ale myslím, že to nevadí. Díl číslo dva byl totiž návnadou na díl první. Ač to možná zní zvláštně, tak jen kvůli dílu druhému jsem četla díl první. A můj rozsudek? Velmi povedený thriller plný biologických zajímavostí, kterých jsem se nemohla nabažit. :)

14.11.2019 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

S touto knihou jsem bohužel šlápla vedle. Styl psaní mi absolutně nesedl. Děj v knize se táhl a občas mi přišel prostě nekonečný. Čekala jsem na závěr knihy, kde se měly udát zvraty....ovšem nic takového nepřišlo.
Je mi to velmi líto, že musím psát tuto kritiku, neb jsem se na tuto knihu opravdu těšila.

17.09.2019 2 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Nadčasovost nebyla Molièrovi cizí. Komedie o lakomci Harpagonovi je stále aktuální. Kde se dnes neřeší peníze?
Teď už ale k mému postřehu; knížku jsem měla za chvíli přečtenou, neb mě bavila a typ humoru mi sedl. Dalo by se říct, že to byla jedna z "odpočinkovějších" komedií, ale to jí ani trochu neubírá na prestižnosti a chvále.
Takže určitě putuje na můj maturitní seznam. ;)

02.05.2019 4 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Na počátku příběhu jsem vůbec nevěděla, která bije. Doufám, že nejsem jediná, kdo měl zmatek ve všech postavách? :)
Každopádně ihned po prokousání se začátkem, přišel zlom, na který jsem již netrpělivě čekala. Tento zlom mi zaručil potěšení z knížky až do konce.
Středověká Cambridge byla výborně popsaná a připadala jsem si jako bych tam žila. A co zápletka? Výborný nápad, ale zároveň jsem měla pořádný strach. Když potom přišlo rozuzlení, tak jsem napětím, kdo bude vrah, málem praskla.
Celkově tedy knihu hodnotím velmi pozitivně a přečtu si pokračování.
A pokud vám na začátku přijde nesrozumitelná, tak zkuste ještě chvíli počkat, vše se brzy vyjasní, jako slunce zpoza mraků. :)

30.04.2019 4 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Poněkud pomalu rozvíjející začátek mi plně vynahradil bezkonkurenční konec! Myslela jsem si, že po přečtení některých knih od Agathy už budu mít vždy hned od začátku jasno, kdo je vrahem. Jak jsem se zase zmýlila! Ani tentokráte se mi vraha nepodařilo určit. Nu což, Hercule Poirot ze mě asi nebude.
Výborná četba. :)

04.03.2019 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Romantika se tu snoubí se smutkem. Skvělý nápad a propracovaný dej až úplně dokonce, za mě 4 ☆ .
P. S. Nebezpečí dojetí ;-)

28.01.2018 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Konečně jsem se dostala k sérii HH! Po letech slibování si, že už to konečně přečtu, se tyto sliby naplnily.
První kniha nebyla špatná, ale zároveň ani nenasadila laťku příliš vysoko, věřím, že v dalších dílech se autor předvede tak, jak ho všichni známe.

02.06.2024 4 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Tahle kniha má duši, to asi nelze jinak vyjádřit! Zaplula jsem do jejích řádků tak snadno a přirozeně, že jsem ani nepostřehla, že už otáčím poslední list.

Kniha plná dobra, upřímnosti, nostalgie a Láďova perfektního smyslu pro humor. Smála jsem se nahlas a lidi na mě občas divně koukali, ale já si tu četbu o to více užila. Chvílemi jsem zase měla slzy v očích. Kniha má obrovskou hodnotu.
Za mě je to Láďův nejlepší počin jeho spisovatelské kariéry, když už nejste fanoušci camina či cestování, tak kniha vás alespoň přiměje trochu zapřemýšlet nad životem a trochu přehodnotit priority.
Zkrátka a dobře, je to masterpiece!

03.11.2023 5 z 5

Poslední Vánoce v Paříži Poslední Vánoce v Paříži Hazel Gaynor

Román v dopisech znamená jediné - balanc na velmi tenké hraně. Buď vše navazuje a je, jak má být, nebo se vám děj rozpadá pod rukama. Tady však můžu říct, že první možnost byla splněna. Autorky si daly velmi záležet. Ač se to nezdá, tak i dopisy ve vás mohou navodit atmosféru celistvého románu, od kterého se nelze odtrhnout. A má to jednu velkou výhodu - akce, drama, zápletky a rozuzlení v hojném počtu na rozdíl od nudných a zdlouhavých popisů, které tak často odrazují od některých románů. Za mě příjemné čtení, které vás chytne za srdce.

16.03.2022 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Než jsem se naladila na autorčin styl psaní, chvíli to trvalo. Pak ale děj pěkně plynul bez zbytečných průtahů a popisů, konec jsem nečekala a celkově mi kniha nějaké poselství dala. Mohu doporučit na dlouhé zimní večery.

18.11.2021 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nenáleží mi hodnotit tohoto genia, mohu snad jen říct, že Romeo a Julie je další klasikou do sbírky. Ovšem na Hamleta ještě pár krůčků chybí.

31.08.2021 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Já asi úplně nevím, co bych měla napsat... po dočtení knihy jsem dlouho byla ticho, poslední věty ve mně rezonovaly ještě dlouhou dobu.
Jodi Picoult prostě umí chodit po tenkém ledě, nedá se to jinak říct. Jde vidět, kolik energie a entuziasmu vkládá do své tvorby. Doufám, že jednou se o této ženě bude psát v učebnicích literatury!

10.09.2020 4 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Skořice, kváskový chléb, vůně čerstvých housek, to všechno jsem z knihy cítila. Zároveň jsem však cítila ten smutek, krutost, utrpení a neštěstí způsobené válkou. I přesto všechno ale Elsie projevila odvahu, loajalitu a toleranci. Nedala na předsudky a to se mi líbilo. Některé knihy na vás působí zvukomalebně, ale Pekařova dcera je doslova útokem na všechny vaše smysly. Uvidíte, že se při čtení zasmějete, bude vám do pláče, naskočí vám husí kůže a budete mít chuť na čerstvé pečivo z pravé německé pekárny. Dlouho jsem nebyla literaturou takto potěšena!
Vřele doporučuji!

14.07.2020

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Mám poněkud ambivalentní pocity. Nedokáži určit, jestli se mi kniha líbila, nebo ne. Proto nebudu hodnotit ani na jednu stranu a nechám na každém z vás, ať si o ní udělá obrázek.
Co však podotknout mohu, je to, že Picoult opět excelentním způsobem zobrazila nezobrazitelné. :)

31.12.2019 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Styl psaní Marie Doležalové se mi vážně líbil. Můžu říci, že tato blogerka se projevila jako jedna z nejlepších...ovšem dát blogové krátké příběhy či eseje do jedné knihy byl nápad originální. Ale možná trochu unáhlený. Jednotlivé kapitoly se prostě nedaly číst za sebou, zkrátka necítila jsem, že bych četla ucelenou knihu, stále jsem se cítila jako na blogu. Často jsem se nemohla začíst, ale na druhou stranu jsem se i několikrát zasmála. Takže je to tak půl na půl a vychází mi 3 hvězdy.

01.09.2019 2 z 5