Véča Véča komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Bála jsem se, aby z vychvalované knížky nakonec nebyl jen plytký příběh, ale nestalo se tak! Ba naopak, kniha nabízí skvěle zpracované téma druhé světové války a ta lehkost, se kterou se to čte... Musím sklonit velkou poklonu autorce.

11.04.2018 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Že se jednou z nejlepších knih, kterou jsem kdy přečetla, stane právě Prázdné místo, které mi na seznamu "chci si přečíst" leželo už několik let, bych rozhodně nečekala. Od první strany mě příběh chytnul a už nepustil. Obyvatelé a jejich osudy. Vztahy mezi nimi. Podrazy. Pomsta. Touha. Láska. Zoufalství.
Kdo nepotřebuje knihu plnou zvratů a napětí, ale rád si vychutná výborně napsaný a psychologicky vykreslený příběh, ten ať se čtením neváhá tak dlouho jako já, vyrazí do knihovny a knížku otevírá!

14.09.2021 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Před čtením jsem raději komentáře nečetla, abych se nedozvěděla něco, co nemám. Takže po celou dobu čtení jsem byla v napětí a taky ve strachu, protože jako většina čtenářů této knihy horory běžně nečtu. Vlastně jsem se k ní dostala jen díky čtenářské výzvě a jsem za to ráda, rozšířila jsem si obzory a taky počet míst, které nechci nikdy navštívit!

17.10.2018 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Odzbrojující... Celou dobu si říkáte, kdo je ten špatný a co byste udělali vy, ale zároveň je ve vás tichá radost, že tohle řešit ve skutečnosti nemusíte. Čtěte, doporučujte, mluvte o tom, tato knížka stojí za přečtení!

11.01.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Pořád čtete dál a dál, nemůžete se od toho odtrhnout. A najednou konec. Ve vás zůstává hluboká černá díra a pomalu vám dochází to, že se tato tragédie opravdu stala a když se zeptáte skoro kohokoli ve vašem okolí, nic o ní neví. Já jsem byla také jednou z nich a děkuji autorce, že touto úžasnou knížkou nám všem tuto událost přiblížila.

24.08.2017 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Spolubydlící je přesně ta knížka, kterou si chcete před Vánoci přečíst. Laskavá, vtipná, s příjemnými postavami.

23.12.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Knihu jsem četla již podruhé a opět se dostavilo mrazení po celém těle, když jsem si dávala příběh do kontextu s historií. Napsat v roce 1944 takovéto dílo a dokonale v něm vystihnout, co všechno může a bude následovat... Neuvěřitelné.

09.09.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem hodně dlouho odkládala, čekala jsem, až pomine ten velký "boom" kolem. Ale proč vlastně nastal a jak se tato kniha mohla dostat na první místo žebříčků, mi je větší záhadou než zmizení Megan.
Ze začátku jsem měla s knihou i s nesympatickými hrdiny trpělivost, ale od půlky jsem začala přeskakovat všechny emocionální výlevy a četla jen přímou řeč. Přišla jsem o něco? Pochybuji.
Už dlouho se mi nestalo, abych byla takto kritická, ale já zkrátka nevím, co na Dívce ve vlaku mám hledat pozitivního. Snad kromě dobrého nápadu, který byl ale bohužel hned od začátku špatně napsán.

08.09.2018 2 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Moc často se nestává, že se musím u knížek smát nahlas, ale u této to jinak nešlo. Skvělý humor, popis míst a zážitky s lidmi... Taková knížka vás hned vtáhne do sebe a alespoň v myšlenkách cestujete taky. Ale ty pavouky bych ve spacáku fakt mít nechtěla!

07.05.2018 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Vyjděme ven a nadechněme se. Zkrátka jen proto, že můžeme.

28.12.2016 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Snad po čtyřech letech, kdy jsem knihu odložila, mám příběh dočtený. Příběh naplněný zlobou, temnotou, touhou po mstě, láskou a divokou anglickou přírodou. Není to klidné čtení na večer, ale může nám dát mnoho impulsů k zamyšlení, proč ne všichni lidé jsou milými a empatickými bytostmi.

17.04.2021 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Je to kniha, která vás nenechá v klidu. Přemýšlíte o ději a najednou se přistihnete, že přemýšlíte o vlastním životě. Mohu všem jen doporučit.

18.01.2020 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Osudy dobrého vojáka Švejka 1. díl Jaroslav Hašek

Nebýt povinnosti do češtiny si knížku přečíst, asi bych ji ještě dlouho nechávala ležet na poličce. Ale teď jsem ráda, že už ji mám přečtenou, protože mě mile překvapila! Druhý díl snad také nezklame.

21.02.2018 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Carrie je úžasná knížka, všem ji moc doporučuji! Nechci se opakovat, ale je opravdu moc chytlavá, člověk ji přečte prostě jedním dechem. :3

04.10.2014 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Po celou dobu čtení jsem se snažila nesrovnávat knížku se Smrtkou, protože se jedná o úplně jiný příběh, svět... Nicméně mě tato kniha tak jako Smrtka nenadchla, ačkoliv je napsána velmi poutavě a postavy jsou dobře promyšlené, nechybí ani napětí a nečekané zvraty. Konec mi přišel hezky vyřešený, proto další díly asi už číst nebudu.

31.12.2018 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Znáte ten pocit, kdy vám při čtení buší srdce, ježí se chloupky, oči nestíhají zabírat všechna slova ve větě, protože musíte číst rychle, abyste věděli, jak to dopadne? Tak přesně tohle se nestalo. Schválně jsem knížku nechtěla číst v době její největší slávy, abych nebyla ovlivněna ostatními, ale bohužel musím oznámit, že mě příběh zklamal. Ano, motiv zajímavý, styl psaní výborný, ale celkový dojem ve mně kniha zanechala spíše průměrný. Škoda.

03.03.2018 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

První stránky se četly těžce a i když byl konec zřejmý, zajímalo mě, jak bude proveden. Láska dvou mladých lidí a Paříž za první světové války dávají příběhu velké možnosti. Škoda, že některé pasáže nebyly více rozvedeny a vztah milenců měl hodně rychlý průběh. I tak to byl silný příběh, rozhodně stojí za to si ho přečíst.

05.11.2017 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tak tato knížka si nálepku "bestseller" jistě zaslouží!
Řadím ji k nejlepším knihám, které jsem kdy četla a rozhodně doporučuji! Čtivý příběh psaný z několika pohledů, pro mě nečekaný konec, nádherná obálka.. co víc si přát.

28.02.2016 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Nádherná knížka s hlubokým zamyšlením a pěknými ilustracemi. Určitě všem doporučuji.

01.07.2014 5 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Nejprve jsem trochu váhala, zda knížka od Kerstin Gier bude ještě pro mě, přeci jen jsem už trochu od série Drahokamů vyrostla. Nicméně Zámek v oblacích je tak milá oddechovka, že mě vůbec nezklamala a naopak jsem se do příběhu zcela ponořila!

14.01.2020 4 z 5