Varjohukka Varjohukka komentáře u knih

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Pana Ebena mám ráda a i tahle kniha je moc fajn a hezky se četla. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

28.07.2021 4 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Tak tohle byla naprostá dokonalost pro všechny knihomoly, hrozně milý příběh a i obálka je nádherná.
Z téhle knížky mám vypsaných asi nejvíce úryvků a citátů za celý svůj knihomolský život.

29.05.2022 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Tak tohle byl přesně můj šálek čaje! Fakt skvělý mysteriózní duchařský příběh, přesně jak to mám ráda. Doporučuju všem milovníkům duchařin.

03.07.2023 5 z 5

Než se stihnu rozloučit Než se stihnu rozloučit Tošikazu Kawaguči

I když se to asi nemá, jako první jsem z této knižní série přečetla až tento čtvrtý díl. Ne, že bych nevěděla do čeho jdu. Po této sérii pokukuju od té doby, co vyšel první díl "Než vystydne káva", ale jak jsem správně tušila, jsou příběhy velmi dojemné a sem tam prostě ukápne slza (někdy i víc slz) a tomu jsem se snažila tak nějak vyhnout, protože v mém životě bylo těch slz v posledních pár letech víc než dost. Při poslední návštěvě knihkupectví jsem ale narazila na tuhle krásku a tak nějak jsem ji tam nemohla nechat. Hned jsem se do ní i začetla... a ano, slzy dle očekávání přišly. Bylo to ale moc milé čtení a už jsem si doobjednala i předchozí díly a budu si četbu dávkovat dle chuti.

10.06.2023 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tohle byla opravdu zásadní kniha mého dospívání, zanechala ve mně velmi silný čtecí zážitek.

14.09.2023 5 z 5

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Nádherně ilustrovaná knížka pro děti se zajímavým příběhem. Dcerka (4) měla ze začátku trochu strach, že se bude lva bát, ale pak zjistila, že je hodný a už bylo vše v pořádku.

18.03.2021 5 z 5

Konečně kniha o této záhadě v češtině! (Pro mě vítaná změna po těch anglických.)
Poznámky/vysvětlivky pod čarou za mě velké plus. Vždy, když něco čtu, tak si kolikrát chci o něčem vyhledat později nějaké podrobnější informace, ale většinou pak zapomenu. Zde nebylo třeba nic dohledávat, autor dodal dostatečné množství údajů o všem.

26.03.2018 5 z 5

V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha první V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha první Gó Tanabe

Tak tohle byla lahůdka! Skvělá kresba vystihuje přesně atmosféru Lovecraftova příběhu.
Těším se na druhý díl.

18.07.2023 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Nádherná knížka plná mouder a úžasných ilustrací.
Sleduji autora na sociálních sítích, takže jeho dílo znám, ale takhle hezky pohromadě je to prostě dokonalost.

18.05.2022 5 z 5

Poslední dům v Needless Street Poslední dům v Needless Street Catriona Ward

Wow! To byla jízda! Nevím proč jsem si myslela, že je kniha o duchovi ve starém domě. Příběh, který jsem dostala nemohl být odlišnější. A přesto, když už jsem si myslela, že vím kam děj pomalu směřuje, tak mě autorka zvládla totálně překvapit. Nemůžu jinak než dát plný počet bodů, i když to budu asi ještě chvíli rozdýchávat.

25.02.2023 5 z 5

Mášiny strašidelné příběhy - Strach má velké oči Mášiny strašidelné příběhy - Strach má velké oči kolektiv autorů

Další díl strašidelných příběhů dětí s ponaučením vyprávěné postavičkou ze seriálu Máša a Medvěd. Dcerce (5,5) se příběhy velmi líbí, mně osobně některé přijdou hodně přitažené za vlasy. Zjistily jsme dnes, že dokonce existuje i seriál.

24.11.2022 4 z 5

Že mě nenajdeš! a další hrůzostrašné příběhy Že mě nenajdeš! a další hrůzostrašné příběhy Anica Mrose Rissi

Skvělé hororové příběhy a básně pro děti a mládež. Na své si ale jistě přijdou i starší čtenáři, některé příběhy jsou opravdu povedené.

29.07.2022 5 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Hned po dočtení prvního dílu jsem se vrhla na další a přečetla ho snad ještě rychleji. Napětí nepovoluje, ba naopak. A konečně se dozvíme více z minulosti tajemné Evie. Netrpělivě vyhlížím další díl, který by u nás měl vyjít v listopadu.

29.10.2023 5 z 5

Tuhle Stínadelskou trilogii jsem dostala jako dítě k Vánocům od rodičů, do konce roku jsem hltala stránku za stránkou. Dodnes si pamatuju všechny ty pocity...kdy jsem plakala, kdy ani nedýchala napětím, kdy se smála...

15.09.2023 5 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Něco mezi 3* a 4*
Začínaly jsme číst na několikrát.
Dcerku příběh moc nezaujal, ale ilustrace jsou moc krásné.
Mně přišel příběh hrozně osekaný a jakoby nedopsaný, několikrát jsem kontrolovala, jestli jsem nepřeskočila nějaké stránky, najednou skok a vyprávění bylo zas někde jinde.

04.07.2022 4 z 5

Mycroftova nebezpečná hra (komiks) Mycroftova nebezpečná hra (komiks) Mickey George

Oba filmy se mi docela líbily, postavy (některé) jsem si oblíbila, takže tohle byla taková povinnost. Trošku jsem se toho bála, ale nakonec to bylo vlastně fajn. Příběh mohl být trošku propracovanější a bylo tam málo Sherlocka, ale kresba je velmi povedená.

30.06.2023 4 z 5

Mehlo, Šika, Kňuba a Motora Mehlo, Šika, Kňuba a Motora Olga Stehlíková

Tak nějak se s dcerou (6) nedokážeme rozhodnout, jestli se nám kniha líbila nebo ne. Mě zaujala hra s jazykem, ale dcera často nechápala, proč jsou některá slova v takovém tvaru, v jakém je použila autorka, protože ty slova nezná ani v tom správném, základním tvaru. Naopak se jí zase více líbil příběh, který moc neoslovil mě.

17.07.2023 3 z 5

Noční rychlík Noční rychlík Karin Erlandsson

Nádherná záležitost nejen pro děti, ale i pro dospělé, kteří nepřestali věřit na zázraky. Doporučuji!

13.07.2023 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Napínavé čtení, konec velmi překvapil.
Někdy neznáme ani své blízké tak dokonale jak si myslíme. Občas si domýšlíme špatně jak co vlastně bylo. A pak můžeme druhým ublížit jen proto, že jsme bezmezně přesvědčeni o té své jediné pravdě.

20.05.2022 4 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Přečteno znovu po letech a stále je to pecka!

09.10.2021 5 z 5