Urabu Urabu komentáře u knih

Případy Sherlocka Holmese Případy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Asi byla chyba, že jsem četl jako první knihu psa baskervilského, protože teď mi další příběhy připadají hodně jednoduché, řekl bych až odfláknuté.

15.03.2024 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Super čtení, doporučuji

25.12.2023 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

To ale byla blbost.

17.06.2023 3 z 5

Plány a touhy Plány a touhy P. D. James (p)

Taková klasická solidní detektivka. Akorát ta špionážní zápletka to dost zabila.

27.05.2023 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Výborná detektivka. Jen si říkám že v Anglii bych teda bydlet nechtěl, vždyť tam půl roku vkuse prší. V průběhu celé knihy se Cormoran pohybuje bičován deštěm, vlaky nejezdí a silnice jsou kvůli povodním uzavřené.

22.01.2023

Příběhy obyčejného šílenství Příběhy obyčejného šílenství Charles Bukowski

Řekl bych že autor si během psaní opatřil nějaký kvalitní matroš.
Pro mne to moc k čtení nebylo.

20.01.2023 2 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

První knížka kterou jsem přečetl úplně sám, na to se nezapomíná.

10.11.2022 5 z 5

Kukaččí vejce Kukaččí vejce Cliff Stoll

Sice čtivá knížka, ale začíná být dost zastaralá, počítače jsou už přece jenom dost jinde než v osmdesátých letech.

28.10.2022

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Je to jak červená knihovna pro šestnáctileté. Hartl asi není autor pro mne, druhý pokus a druhý omyl.

24.07.2022 1 z 5

Nulté číslo Nulté číslo Umberto Eco

Asi nejslabší Eco bych řekl.

02.07.2022

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Pro mne nejlepší London.

04.02.2022 5 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Ze začátku to docela ušlo, pak jsem se v tom úplně ztratil. Asi jsem si měl udělat tahák na postavy jak tady někdo radil. Možná je potřeba to přečíst najednou, protože když jsem si dal třeba týden pauzu a pak se vrátil, tak jsem se v těch Alfonzech a Alonzech nadobro ztratil. Jediná zapamatovatelná bytost byla Uršula. Taky jsem prakticky celou knížku čekal na nějaký hlavní příběh, ale buď tam nebyl nebo jsem ho nenašel. Podruhé už to číst nebudu. Šup s ní zpátky do antikvariátu.

04.02.2022 2 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Dobře se to četlo, a ten závěr byl dost překvapivý.

04.02.2022 5 z 5

Osamělý mrtvý muž Osamělý mrtvý muž Václav Erben

Co dodat? Klasický Erben. Čte se to celkem klidně, protože vím že mě tady nečekají zástupy úchylných sériových vrahů a hromady jejich brutálně umučených obětí, jak je poslední dobou v detektivkách pravidlem.

04.02.2022 4 z 5

Sedmilháři Sedmilháři Zdeněk Jirotka

Neškodné tlachání o ničem. V dnešní době už to jaksi nemá šťávu

01.02.2022 2 z 5

Muž se psem Muž se psem Zdeněk Jirotka

Pěkná knížka, jenom ji nesmíte srovnávat se Saturninem.

31.01.2022 4 z 5

Dokud tě nenajdu Dokud tě nenajdu John Irving

Irvinga mám rád a tohle je Irving

31.01.2022 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Začal jsem číst na základě komentářů o velké srandě a četbě jedním dechem, ale byl jsem dost těžce zklamán. Dočítal jsem to už tak trochu z povinnosti protože nerad nechávám rozečtené knihy. Kdyby tam nebylo tolik sprostých slov a souložení, doporučil bych to jako četbu na druhý stupeň základní školy. Nevím jestli jsem nepřeskočil nějaké stránky ale skutečnou srandu jsem tam nenašel.

29.01.2022 2 z 5

Někomu se může zdát Hrabalův styl mistrovský ale pro mne je prostě hrozný. Kostrbatá souvětí přes celou stránku mě udolala. Vzdávám to, tohle byl můj poslední Hrabal

05.01.2022 2 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Klasická skandinávština, spousta brutálně zavražděných na základě co nejzamotanějšího motivu. Začínám si myslet že moderní detektivka už si s jednou mrtvolou nevystačí a sériových vrahů je víc než komunálních politiků. Zlatá Agátha.

04.01.2022 3 z 5